HOŞ GELDİN RAMAZAN

HOŞ GELDİN RAMAZAN

RAMAZAN

    Ramazan On bir ayın sultanı olarak dünyaca bilinen bereketiyle gelen huzurlu bir aydır. İnsanlar bu ayda genellikle kendilerini daha fazla ibadete yöneltmeye özen gösteriyor. Çünkü oruç tutarken namaz kılma hissi de geliyor oruçla beraber. Eksik ibadet yapıyor gibi hissediyor insan kendisi. Ama aslında sadece ramazan ayında değil her gün ibadetlerimizi yerine getirmemiz gerekiyor. Ramazan ayı demek mutluluk huzur demek. Normal günler de insanlar birbirlerine misafirliğe gitmezken ramazan ayında herkes eşini dostunu akrabasını komsusunu evine davet eder iftar sayesinde bir araya geliyorlar.

   Böylece insanlar arasındaki manevi duygular daha da derinleşip sıkı bir bağ kuruluyor.Bu kutsal ayın vermiş olduğu huzur  ve dayanışma duygularının oluşmasını sağlar.

  Tüm Müslüman alemi için büyük önem  taşıyan bu ayda özellikle iftar çadırlarında hayırseverler tarafından iftar yemekleri verilmektedir. Bu vesileyle Zengin fakir ayrımı gözetmeksizin herkes aynı masaya oturur ve allah yolunda yapılan bu ibadetin sevinci ve huzuru yaşanır.Yine bu vesileyle yardımlaşama beraberlik duyguları daha da kuvvetlenir.

  Tüm Müslüman alemi için kutsal olan bu ayın herkese bereket ve huzur getirmesini dileriz.