CATERİNG

CATERİNG

CATERİNG

Catering kelimesinin anlamına bakıldığında karşımıza yemek tedarik eden olarak çıkar. Günümüzde ise toplu bir şekilde yemek üreten ve hizmet veren şirketlerin isimleri olarak kullanılır. Catering, catering şirketleri tarafından hastanelere, yurtlara, firmalara çeşitli seçeneklerde toplu yemek hizmeti sunar.

Catering ’in Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Catering; yeterli vakti, imkânı ve ekonomik gücü olmayan kişiler için yemek hizmeti konusunda iyi bir tercihtir.  Ayrıca catering sektörünün pratik ve kaliteli hizmet sunması ile pek çok kişiye çözüm üretmesi de önemli bir diğer avantajıdır. Catering firmaları sayesinde büyük organizasyon düzenlemek isteyen kişilere, çalışan sayısının fazla olduğu firmalara ve kurumlara toplu yemek hizmeti sunularak yemek hizmetinin toplu bir biçimde verilmesi mümkünleşir. Bu sayede hizmet alan firma, kurum ya da kişiler yemek hizmeti süreci içerisindeki işlemleri işinde ehil kişilere bırakarak hizmetin daha sağlıklı yürümesine ve pek çok kişinin memnun kalmasına olanak tanır.

Catering Şirketleri

Catering şirketleri yemek hizmetini kaliteli bir biçimde müşterileri ile buluşturan firmalardır. Personeller için verilen yemeklerin yanı sıra ikramların hazırlandığı, organizasyonlardaki ikramlıkların hazırlanışının yanı sıra sunulması vb. gibi süreç ile ilgilenen, konseptlere göre sunumların hazırlanılmasında rol olan firmalardır.

Catering şirketlerinde çalışanların nitelikli olması ve ekip çalışmaları ile kurum içerisinde kalitenin sürdürülmesi ve iyileştirilmesi sağlanır. Bu sayede de müşteriler kaliteli yemek hizmeti alarak sürecin işleyişinden ve hizmetin bütününden memnun kalır. Ayrıca catering firmaları menü planlamaları, müşteri ile olan iletişimleri, kurumsal vizyon ve misyonları, yenilikçi bakış açıları, ürünlerin seçimi ve hazırlama sürecindeki titizlik ile çalışma yürütmesi, çalışanlarının nitelikli olması, bilinçlendirmeler için eğitimlerin düzenlenmesi, kurum olarak değerlendirmelerin yapılması, denetimlerin gerçekleştirilmesi vb. pek çok çalışma yürüterek müşterilerinin sağlıklı, lezzetli, ekonomik ve kaliteli bir hizmet almasını sağlar.

İyi Bir Catering Hizmeti Nasıl Olmalıdır?

Catering hizmetinde catering firmaları başlangıç olarak müşterilerinin eşsiz ve kaliteli hizmet alması için çalışmalar yapması gerekir. Bunun içinde ürünlerin tedarik edileceği aşamadan müşteriye sunulmasına kadar geçen tüm süreçte ekip çalışması ile birlikte titiz bir çalışma yürütmesi gerekir. Ayrıca catering sektörünün yayılması sonucunda piyasada ayakta kalmanın zorluklarını giderebilmek adına malzemenin kalitesinden taviz verme, sağlıksız ürünler kullanma vb. yerine müşterisinin sağlığını düşünen bunun için her çalışmasını özenle kontrol edip iyileştirmelerini yapan firmalar olarak sektörde yer alması gerekir. Bu sayede uzun vadede olumlu etkilerini görerek catering sektöründe öncü olur.  Aynı zamanda personellerinin süreç içerisinde aktif olarak yer almasına ve bilinçlendirme eğitimlerinin uygulayabilmesine olanak tanıması iyi bir catering firması olmak için gereken hususlardan biridir.

Sonuç olarak catering insanlara sunduğu toplu yemek hizmetleri ile pek çok avantaj yaratan,  memnun kalmaları için gerekli olan tüm çalışmaları yürüten, her geçen gün daha iyi hizmet sunmak için çalışan firmalardır.

Catering
Catering

Catering Firmaları Hizmeti

Catering  ile ilgili aklınıza takılan her ne var ise bu yazımızda sizlere anlatacağız emin olun ki her katering ya da catering firması size dürüst olmaya bilir. 
Biz sizlerin ve personelinizin sağlığını alması gereken kalori değerlerini tümünü organik hesaplar ve mutfağınızda size sunarız. Bu sektör gerçekten 24 saat hakimiyet istemektedir bu sebeple siz neredeyseniz yemek orada demek gerçekten oldukça zor bir durumdur. Gece sabaha karşı başlıyan Avrasya Catering firmasının başlattığı üretim aşamaları sabah saatlerinde thermoline sisteme sahip araçlara yüklenmiş ve yoğun İstanbul trafiğinde sizlerin mutfağına ulaşmak için yola çıkmış oluyor. Gerçekten sanat eseri bir organizasyonu yönetiyoruz bu sürecin sorumlusu gıda mühendislerimiz tabldot yemek menülerini hazırlarken 2020 yılı için tabldot yemek fiyatlarını finans biriminden alıp ona göre reçeteler belirlemektedirler.

Katering mi Catering Mi ?

Katering olarak anadoluda İngilizceden gelen catering kelimesinin “C” harfinin “K” olarak algılanmasından kaynaklanmaktadır. Türkçe’de bu durum aslında normal gibi görünebilir ancak İngilizce telaffuz edildiği takdirde doğrusu “Catering” olarak düzeltilmiştir. 

En iyi Catering Firmaları

En iyi catering firmaları denildiği an Avrasya yemek firması direk ilk akla gelen kurumdur. Çünkü Avrasya tam 22 yıldır bu işi yaparak uzmanlık kazanmıştır. Gerek öngörüsü gerek ise işe bakış açısıyla sektörde yüzlerce meslektaşına fark yaratmakta olan Avrasya gıda hizmetleri size bu farkı yaşatmaya hazır olan en iyi catering firmasıdır. Bu hizmeti deneyimliye bilmek için uzman temsilcilerimiz ile web sitemizdeki whatsap ya da bize yazın butonuna hemen tıklayabilrisiniz.

Catering Şirketleri 

Catering şirketleri İstanbul da faliyet göstermekte olup Avrasya catering şirketi ise tam 22 yıldır Bahçelievler istanbulda faliyet gösteren lider ve en iyi catering şirketiridir. Gerektiği zaman personel yemeğinin yani tabldot yemek hizmetinin yanı sıra Catering (yani yiyecek ve içecek ikramları) düğün, davet ve diğer organizasyon ikramlarıyla ilgilenen ve eventler de bistro masaları kaplayarak gerektiğinde ise partilere hizmet veren bir catering şirketidir. Uzman bir ekibe sahip olan kurum sürdürülebilir kalite avantaşlarıyla gerçek bir kurum kültürüne sahiptir.
Catering Hizmeti Menü Planlaması
Catering hizmeti menü planlaması denince verilen davetin konsepti yemek menüsüne paralel olmalıdır.Örnek vermek gerekirse Boğazda bir  tekne partisi düzenlediniz alkollü olan bu organizasyon için ördövt tabağı alkol çeşitlerine göre planlamalı ve servis edilmelidir. Bunu açacak olursak alkol olarak rakı servis edecekseniz  iyi bir beyaz peynir ve soğuk mezeler tabağınızı süslemeli ve ördövr tabağında olması gereken çeşitleri size şöyle sayabiliriz .

Catering Ördövt Tabağı Çeşirtleri

• Beyaz peynir
• Çiğ köfte
• İçli köfte
• Zeytin ezmesi
• Izgara zeytin
• Izgara hellim peyniri
• Enginar
• Çiğ börek
• Yumurta
• Amerikan salata
• Ezme salata
• Domates 
• Salatalık
• Humus
• Pembe sultan
• Yoğurtlu semiz 
• Turşu
• Kalamar dolma
• Mevsim sebzeleri
• Çeri domates

Son yıllarda gelişen ve değişen dünya düzeni çok farklı taleplerin ortaya çıkmasına sebep olmuştur gıda üreticilerinin çok farklı anlam yükledikleri catering firmaları ve catering şirketleri ortaya çıkmıştır. Akıllarda iz bırakan butik catering firması ile anlaştığınız takdirde sizlere evinizde düğün salonunuzda yada kır bahçelerinde mükemmel işler çıkarmaya çalışan bir ekip görmeniz mümkün sizlere şöyle anlatmamız gerekirse son zamanlarda otellerde catering hizmeti vermeye başlamıştır. Catering banquet ziyafet ve ikram gibi bir çok iş kolu ortaya çıkmıştır set menü olarak verilen catering servisleri genelde düğünlerde ve toplantılarda sunulmaktadır. Sizin seçiminiz bir düğün yemeği olucaksa bademli pirinç pilavı özel marine edilmiş bir et yemeği ve diğer garnitürleri ile tabağınızın süslenmesini isteyin catering mi katering mi diye düşünmeye son verin ve avrasya ya gelin size demo mutfağında bir tadım gerçekleştirsin değerli tüketicimiz siz mutfağımızı gezdikten sonra gerçekten doğru Catering şirketiyle yada yemek şirketiyle anlaştığınızı görüceksiniz. Bir çok toplu yemek üreticisi yada tabldot firmaları catering organizasyonu yapmaya çalışmaktadır. Sizi bu durum yanılmasın lütfen doğru firma seçiminde avrasya  catering ‘ i seçin düğünüzde sadece misafirlerinize vakit ayırın.

Catering Hizmeti Mutfak Kurulumu

İşletmenizin personel yemeklerinin yenildiği yemekhane alanlarının kurulumunu lider yemek firması avrasya tüm detayları ile kurmaktadır. İster dört duvar olsun isterseniz sadece eksiklerin tamamlanması olsun şirketimiz tarafından karşılanmaktadır. Üstelik bu hizmetlerimizin hepsi ücretsizdir. Sizde tüm bu hizmetlerden faydalanmak ve büyüleyici yemek hizmetimizden faydalanmak isterseniz hemen bizi arayın avrasya kurumsal catering yemek hizmetleri iletişim bilgileri 0212 489 128 bir telefonunuz yeterli olucaktır.

Doğru seçim yapılmazsa ne olur ?

Doğru seçim size prestij minnet ve hayranlık kazandırır. Değerli tüketicimiz bu işte doğru firmayı seçmenin püf noktaları şöyledir kalite sertifikaları demo mutfağı ar-ge mutfağı, referans, ekipman, ekip, yönetim ekibi tüm bunlar profesyonelce hazırlanmış bir üretici size gerçekten kusursuz hizmet edebilir. Avrasya Catering Service geldiğinizde tüm bunlar ile karşılaşmanız mümkün peki maliyet dengesi nasıl olmalı bu sorunun cevabı şöyle otellerin vermiş olduğu hizmetler çok ilginçtir ki euro ile fiyat verilmektedir. Bu durumu bir yemek şirketi olarak desteklemiyoruz çünkü bizler Türkiye Cumhuriyetinin içerisinde yaşıyan birer TC vatandaşıyız yemek fiyatının euro yada diğer dövizler ile verilmesini doğru ve çözüm odaklı bir yaklaşım olarak bulmuyoruz Sizlere makalelerimizde oldukça bilgi vermeye çalışıyoruz değerli tüketicimiz sizde istanbul catering yada ankara catering gibi firmaları arıyorsanız bizlere  0212 489 12 28 nolu telefondan yada info@avrasyakurumsal.com.tr mail adresinden ulaşabilirsiniz. 

Arzu ederseniz konseptinizi beraber belirleyeceğimizi şimdiden sizlere belirtir görüşeceğimiz günler için oldukça sabırsızlanırız.

Catering Sektöründe Tedarik Zinciri 

Catering hizmeti oldukça ciddi bir iştir bu sektöre hizmet veren ev dışı tüketim firmaları vardır. Örnek vericek olursak bu tarz toptan dağıtım firmalarında yağ 18L ‘dir.

Salça 5 kg olarak servis edilir peki bunların dikkat edilmesi gereken unsurlar nedir diye düşünüyorsanız eğer seçkin bir toptancıdan ürün almazsanız sahte ürünler tedarik etmeniz mümkün bu durum Catering Yemek üretimini çok ciddi etkiler biryağ marka ürünün başka bir fabrikada ve farklı prosesler ile üretilidiğini düşünürsek direk miğdenizi yakacaktır. Farklı ürün gamlarında ‘ da sahte ürünler ile karşılaşmamız mümkün çünkü her sektörde dolandırılma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Catering Firmalarında Baharat Tedariği

Catering Firmaları baharatlar kullanarak yaptığı yemeklerin kalitesini artırmaktadırlar. Bu durumda alınan uygun fiyatlı ürünler oldukça risklidir örneğin toz biber fiyatını seçkin bir firmadan almazsanız eğer toz biberin içerisine karıştırılan kiremit tozu miğdenize oldukça zarar verecektir. Karabiber de aynı şekilde çok risklidir karabiber eğer değirmenden çekilecek şekilde değilse yani toz halindeyse ona da çok ciddi karışımlar yaparak insan sağlığını riske atmaktadırlar. Piyasanın en bilinen markaları Avrasya Catering hizmeti ile çalışmaktadır, bu sayede ürettiğimiz yemeklerde gerçek organik baharatlar kullanılmaktadır. Bu sayede miğdeniz yanmaz , sağlığınızdan asla ödün vermezsiniz ve en güzeli ise yediğiniz her yemekten büyük mutluluk duyarısınız biz gece yaptığımız üretimlerde baharat ve hazır ürün kullanıımını minimal düzeyde tutmak için diğer firmalar toz et suyu kullanırken Avrasya kış aylarında kemik, patates, havuç ve soğan hepsini bir kazanda toplayıp böylesine organik ve şifa dolu bir reçete ile toz kemik sularının yerine böylesine sağlıklı bir yemek üretimi gerçekleştirmektedir. Gelen zamlar satın alma birimlerimizi oldukça zor durumda bırakmıştır 2020 yılında tabldot yemek fiyatlarının en belirleyici unsuru enflasyon faktörüdür Avrasya yıllık yaptığı anlaşmada gelen zamların önüne geçip kendine bir bariyer oluşturmaktadır. Dönem içinde gelen zamlar müşteri portföyümüzü doğrudan etkilememesi için güçlü bir finansman bütçesiyle bağlantılar yapılmaktadır bu sebeple tüm ürünler dönem içerisinde yapılan ön ödemelerden dolayı Avrasya müşterileri her zaman mutlu olmaktadırlar.

Catering Firmalarında Sağlıklı Ürün Kullanımı 

Catering Firmaları hazır ürünler kullanarak müşteri sağlığını oldukça riske atmaktadırlar Avrasya Catering hizmetleri ise bunun tam tersine müşteri sağlığını ön planda tutan şeffaf üretim politikalarıyla müşterilerine 7/24 saat üretimden canlı yayın hizmeti veren tabldot yemek firmasıdır. Hatta üzerine depolarına her ay düzenli olarak aldığı sarf malzemelerin tamamının faturasını ya da irsaliyesini müşterisiyle şeffaflık ilkesiyle paylaşan bir kurum kültürüne sahiptir. Hazır ürün kullanmamak için ekstra istihdam sağlayan Avrasya Kurumsal bu maliyete kendisi katlanmaktadır. Hazır tavuk şinitzel yerine tavuk göğüsüne özel hazırladığı kaplama malzemesi ile Yağ havuzlarında yaparak yağını süzerek müşteri mutfağında servise hazırlar. Bir çok yemek firması kadın budu köfte gibi ürünleri hazır kullanırken Avrasya karkas aldığı eti kemikten ayırarak özel ve uzman kasaplar ile kıyma çeker ve yüksek kalitede kullandığı baharatları ile kıymasını harmanlar sonrasında Yalova’da kendi ürettiği gezen tavuk çiftliğindeki yumurtaları kullanarak köfteye harç yapar sonrasında ise köfteler özenle bu harca batırılarak kızartmaya bırakılır. 

Catering’de Kızartma Yağları (Atık)

Catering sektöründe atık yağ çelişkisi bir çok tüketicinin midesini yakmaktadır. Bu en çok merdiven altı yemek üreticilerinin kullandığı bir tekniktir maliyeti dengelemek için kendilerince tasarruf politikaları uygulamaktadırlar. Çevre yönetim sistemlerine sahip olan Avrasya Kurumsal işinin uzmanlığı gereği ve müşterisine karşı sorumluklarının gereği Atık yağlarını bağlı bulunduğu belediye’ ye düzenli olarak teslim etmektedirler. Atık yağ tanklarına atılan kullanılmış kızartmalık yağlar bir defa kullanıldıktan sonra mutlaka tanka atılır ve bu durum düzenli olarak gıda mühendisleri tarafından sürekli denetlenir. Aynı zamanda dışardan özel bir labaratuar ile anlaşan kurum her ay düzenli bir şekilde kullanılan su ve ürün kalitesini işledikten sonra tekrar görebilmek için labaratuar ortamında bir teste tabi tutturur. Sağlıklı, hijyenik ve leziz bir yemeğin sırrı tüm bu maliyetlere katlanmaktan geçmektedir. Atık yağların sonrasında çevre kirliliğini azaltmak için kanalizasyona atmamak için tekrardan yenilenebilir enerjiye çevrilmesi bir sosyal sorumluluk projesidir. 

Catering Firmalarında Sosyal Sorumluluk

Catering Firmalarında sosyal sorumluluk projeleri aslında toplumu bilinçlendirme amaçlı yapılan ülkeye ve millete faydalı gerçekten müthiş projeleridir. Tüketicilerin kemik sağlığına dikkat çekebilmek için çay saatlerinde Süt ikramları oldukça ciddi bir farkındalıktır. Aynı zamanda fazla kalan ya da tabaklarda kalan yemeklerin toplanıp tekrardan hayvan barınaklarına gitmesi minik dostlarımız için oldukça keyifli bir projedir. Aynı zamanda Avrasya bütçesinden her ay yalova’ da kırsal bölgelerde olan kedi ve köpekler için özel olarak mamalar tedarik edilmektedir. Bu proje hem insani hemde ahlaki kurallarda oldukça fazla iyimser tepkiler toplamaktadır. Hayvanların bu dünyada en az bizim kadar hakları olduğunu unutmamak her bireye bu sorumluğu aşılamak gerçekten bir etik kuraldır. Aynı zamanda sokak iftarlarında yapılan gizli yardımlar insanları rencide etmemek için özenle hazırlanan yemekler sokaklarda kimsesiz evsiz insanlara ramazan ayında dağıtılır. Bu süreçte Avrasya kendi bütçesinden karşılayarak ve yardım sever insanlar ile iş birliği yaparak tüm süreci yönetir ve insanlara faydalı olmaya çalışır topluma faydalı olmak gerçekten çok keyifli bir iştir.

Catering Firmalarında Personel Seçimi

Catering Firmalarında personel seçimi toplam kalite yönetimi ile yönetilen bir kurum için doğrudan etkileyen bir faktördür. Kaliteli personel eşittir kaliteli bir servis demektir kaliteli bir servis ise mutlu müşteriler demektir. Mutlu müşterilerin olduğu bir portföy demektir, tüm bu varyantlar ise bir markayı yani En İyi Catering Firması olan Avrasya’yı işaret etmektedir. Personel problemleri ve motivasyonu sağlayan birim insan kaynakları departmanımızdır. İK departmanımız şirket içersindeki durumun sürekli nabzını tutarak sorun yaşadığını fark ettiği personellerin aile içi huzur ve finansman problemlerini notlar alarak genel müdüre sunum yapmaktadır. Eğer sorun para ise genel müdür oldukça cömert davranarak personele bir finansman desteği sağlamaktadır. Sonrasındaki durumda ise parçalı olarak sözleşmesine yani hak edişine yansıtır yüksek motivasyonlu personel kadrosuyla sunduğumuz tüm hizmetler sürekli yüksek kalitedir. Personel SGK, yol parası ve yemek parası gibi hakları ise Avrasya’ da hiç bir zaman problem olmamıştır. Maaş ödemeleri günü ise mümkün oldukça aksatılmadan yapılmaktadır eğer maaş günü hafta sonuna geliyorsa mutlaka bir kaç gün önceden bankadan ödemeler çıkmaktadır. Yeni yıl ve bayram harçlıkları ise bu işin cabasıdır ve diğer motivasyon çalışmamız ise ayın personeline bir tam altın hediyesidir. Pazarlama departmanına ise konulan kotalar tutturulduğunda ekstra primler takdim edilmektedirler en başarılı olan Avrasya personeli yaz ayında 5 yıldızlı bir otelde ailesiyle tatile gönderilir.

 

 

 

 

 

 

CATERİNG

CATERİNG

CATERİNG

Catering

 

Yiyecek tedarik eden anlamına gelen Catering günümüzde oldukça önemli bir hizmet sektörünü oluşturulur. Özellikle önemli etkinliklerde fazlası ile başvurulan bu hizmet sektörü ile kişiler yemek konusunda sorun yaşamadan en iyi şekilde bu konuyu halletmektedir. Tabi bu hizmet yalnızca etkinlik ve organizasyonlarda tercih edilen bir hizmet değildir. Daha birçok alanda rahatlıkla faydalanılabilen bir hizmettir. Bu hizmetten en iyi şekilde yararlanmak için doğru firmanın seçilmesi gerekir. Bu alanda oldukça tercih edilen bir firma olarak hem sunduğumuz hizmetlerden hem de genel olarak hizmetten bahsetmek istiyoruz.

Catering Nedir?

 

Catering kelime manası olarak yemek tedarik etme şeklinde ifade edilebilmektedir. Anlaşmalı kurumlara ve organizasyonlara toplu olarak yemek hazırlanması ve sunulması şeklinde de ifade edilebilmektedir. Catering hizmetleri sayesinde kişiler yemek konusuna en lezzetli biçimde çözüm bulabilmektedir. Yemek konusu hem iş yerlerinde hem de organizasyonlarda önemli bir yere sahiptir.

İnsanlar katıldıkları organizasyonlarda sunulan yemek servislerine ve aperatif ürünlere oldukça önem verir. Bu sebeple insanların konuklarına sundukları her şeyi dikkatli hazırlaması ve sunması gerekir. Böyle zamanlarda kişilerin yemek konusunu kendilerinin halletmesi son derece zordur. Mutlaka profesyonel destek almaları gerekir. Bizler bu alanda profesyonel destek alabilecekleri en iyi firmalardan biri olmaktayız.

Catering Hizmetinde Firmanın Önemi

 

Aldığınız catering hizmetinden memnun kalmak istiyorsanız sizlere de bazı görevler düşmektedir. Öncelikle hangi firmadan hizmet almanız gerektiğini bilmeli ve doğru kişileri seçmelisiniz. Catering hizmetinde firma seçimi son derece önemlidir. Çünkü hazırlanan yemeklerin lezzeti, sağlıklı oluşu ve uygun oluşu tamamen firmaya bağlıdır. Eğer tüm bunların üst düzey kalitede olmasını istiyorsanız iyi bir firmadan destek almanız gerekir. Bizleri tercih ederek son derece isabetli bir seçim yapabilirsiniz. Çünkü tüm profesyonel ekibimiz ile birlikte sizlere en iyi biçimde hizmet vermek için çalışıyoruz. Hizmet sürecini başından sonuna kadar takip ediyor herhangi bir sorun yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz.

Yemek Tedarik Hizmetleri Kimlere Sunulur?

 

Catering hizmetlerine ilişkin olarak insanların sahip olduğu en önemli yanılgılardan biri, bu hizmetin yalnızca organizasyonlarda alınabilecek olduğudur. Catering hizmeti aslında talep eden herkesin rahatlıkla alabildiği bir yemek hizmetidir. Kimlerin bu alanda hizmet alabileceklerinden bahsedecek olursak. Şöyle ki;

  • Firmalar ve kurumsal şirketler çalışanları için düzenli olarak bu hizmetten faydalanabilir.
  • Hastaneler ve devlet kurumları yine catering hizmeti alarak çalışanlarına sağlıklı ve düzenli yemek yeme imkanına sahip olabilir.
  • Organizasyon ve etkinlik firmaları bu alanda hizmet alabilir.
  • Kişiler bireysel olarak davetlerinde ve özel gecelerinde catering hizmetlerinden faydalanabilirler.

Catering hizmetleri görüldüğü gibi ihtiyaç duyan herkese rahatlıkla sunulabilen bir hizmettir. Bizler de bu alanda en iyi hizmeti alabileceğiniz önemli firmalardan biri olmaktayız. Bizler ile iletişime geçerek bu konuda sunmuş olduğumuz etkili hizmetlerden istediğiniz zaman faydalanabilirsiniz.

 

 

 

 

Catering
Catering

 

Catering okunduğu üzere İngilizce bir kelime olup, Türkçe karşılığı “hazır yemek tedariki” anlamına gelmektedir. Catering, etkinlik alanları, çekim yerleri, stüdyo, otel, uçak, düğün organizasyonları ve bunun gibi daha pek çok çeşitli alanda hazır yemek hizmeti veren şirketlerin genel adıdır. Gün geçtikçe hayatın yoğun temposuna aldanarak farkında olmadan pek çok şeye alışıyoruz. Tüketim alışkanlığımız da bunun başta gelen örneklerinden biri. Çoğu zaman sağlıklı beslenmek yerine fastfood tarzı hazır yiyecekler ile öğünlerimizi geçiştirerek fark etmeden bunu bir alışkanlık haline getiriyoruz. Her ne kadar sağlıklı beslenmek istesek de gerek iş, gerek sosyal hayatımız yüzünden bu fırsatlar elimize pek geçmiyor. Durum bu olunca sağlıklı beslenme de gittikçe daha da önemli bir hal alıyor. İşte bu durumlarda ortaya adeta bir Hızır gibi yetişen catering de yüzyıllar öncesinden beri hizmet sunarak müşterilerini düzenli beslenmeye ve sağlıklı yaşama itiyor. Günümüzde kendinden oldukça söz ettiren catering çoğu firmayı cebinden tasarruf ettirerek yemek problemini kolaylık ve titizlikle ortadan kaldırıyor. Sağlıklı beslenmenin bu denli önem taşıdığı bir dönemde, yemek artık ihtiyaç olmasının yanı sıra bir sektör haline gelmiştir. Ayrıca konu toplumu beslemek olunca catering en riskli kuruluşlardan biri olarak bilinmektedir.  Kültürel, sosyal ve çevresel etkenler sayesinde catering sektörü de bir hayli ünlenmiştir. Türkiye’de en çok hizmet veren catering firmalarının çoğu İstanbul’un bünyesinde barınırken, bunun yanı sıra Ankara, İzmir, Kocaeli ve Bursa’da da çok sayıda hizmet vermektedir. Küçük şehirlerde ise bu hizmeti henüz sadece restoranlar sunmaktadır. Zaman, sağlık, hijyen, kalite, tecrübe ve bunun gibi daha bir çok kavram catering sektörünün başta gelen faktörlerinden biri olarak son derece zorlu ve uzmanlık arayan bir sektördür. Müşteri talebinin yanı sıra hastaneler, okullar, iş yerleri gibi mekanlarda zorunlu hizmet sağlamaktadır. İyi bir catering firması ile anlaşma yapmak için öncelikle firmanın titizliği, kalitesi, konumu, müşterilerinin memnuniyeti, gerekli gıda üretim belgelerinin olması, fiyat-performans arasındaki ölçüyü iyi dengelemesi, yemeğin tazeliği ve mevsime uygunluğu hakkında detaylıca araştırma yapmak oldukça önemlidir. Sayıca fazla kişiye hitap eden bu sektörlerde seçimi büyük bir hassasiyetle profesyonellerden yana yaparak, müşterilerin sağlığını riske sokacak adımlar atmaktan kaçınmak oldukça önemlidir.

Catering
Catering

Son yıllarda pek çok sektör ile birlikte catering sektörü de büyük gelişmeler göstermiştir. Daha çok kurumsal firmalarda, özel davetlerde karşımıza çıkan catering firmaları toplu yemek verme organizasyonlarında sıklıkla tercih edilir. Catering hizmeti daha çok yemek sunumları halinde gerçekleşir ve aynı zamanda kokteyl organizasyonları yapan firmalar arasında asıklıkla tercih edilir. Catering kelime anlamı olarak toplu yemek dağıtımı anlamına gelir. Ancak bugün herkes toplu yemek yerine catering demeyi yeğler. Tüm Türkiye ‘de olduğu gibi özellikle İstanbul catering firmaları oldukça fazladır. İyi bir catering hizmeti almak istiyorsanız Avrasya Kurumsal firmamızı tercih edebilirsiniz. 

Catering hizmetini tercih edenlerin pek çoğu kurumsal firmalar ve fazla personel çalıştıran kurumlardır. Bugün bakıldığında her bir kurumda personellerin yemek yemesi kaçınılmazdır. Bu her zaman dışarıdan çözümlenecek bir durum değildir. Bu sebeple sağlıklı beslenmeyi ve düzenli ev yemekleri yemeyi tercih eden her bir kurum ve kişiler catering hizmeti almaktadır. 
Catering hizmeti alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta yiyeceklerin hijyenik koşullarda ve sağlıklı gıdalar tarafından oluşturulmasıdır. Yiyecekler insanların doğrudan midesine nüfuz eden sağlıklı direkt olarak etkileyecek türden gıdalardır. Sağlıklı besinler tüketmek günün her bir diliminde ve her koşulda mümkün olmalı aksi düşünülmemelidir. Hijyenik ortamlarda üretilen gıdalar yine hijyen koşullarına uygun bir şekilde kurumlara iletilmeli ve gıdaların bozulmasına sebep olacak tüm olasılıklar yiyeceklerden uzak tutulmalıdır. 

Catering Hizmeti Almanın Faydaları

Bugün pek çok büyük ya da orta ölçekli işletmeler catering hizmeti almaktadır. Bunun sebebi yemek yeme işleminin minimum maliyette ve maksimum verimlilikte yürütülmesini sağlamaktır. Her bir kurumda özel olarak hazırlanacak yemekler, bu yemekler yapaca kişiler, market alışverişi, servis yapacak kişiler ve ardından ortamın toplanması, mutfak tedarik edilmesi derken işler sanıldığından da fazlalaşabiliyor. Bu yüzden kurumların büyük bir çoğunluğu Avrasya Kurumsal ‘ı tercih ederek yemek yeme işlemlerini catering hizmetleri alarak çözümlüyorlar. Bu hem mali açılardan iş verenleri rahatlatıyor hem de her gün daha sağlıklı ve daha leziz yemekler yenmesini sağlıyor.