Catering Firmaları Hakkında Genel Bilgiler

Catering Firmaları Hakkında Genel Bilgiler

Catering Firmaları Hakkında Genel Bilgiler

Ülkemizde catering hizmeti ilk olarak 1980 ‘li yıllarda otellerde karşımıza çıkmıştır. Büyük organizasyonların özellikle de iş toplantılarda ihtiyaç duyulan catering hizmeti ülkemizde o dönem oldukça sevilmiş ve tüm sektörlere giriş yapmıştır. Catering kelime anlamı olarak yemek tedarik etmek anlamına gelmektedir. Ancak ülkemizde bu şekliyle anılmakta ve catering olarak sektörler tanıtım yapmaktadır. Zaman zaman toplu yemek ya da yemek firması olarak söylense de esasen herkes sıklıkla catering firmaları olarak anmaktadır. Catering firmalarının hizmetinden bugün orta ve büyük ölçekli pek kurum ve kuruluş yararlanmaktadır. Hastaneler, fabrikalar, şantiyeler, okullar, büyük ve orta ölçekli tüm şirketler, kurumlar, kuruluşlar catering firmaları desteği almaktadır. Bunun temel sebeplerinden biri hem yemek maliyetlerinin oldukça düşmesi hem de oldukça pratik olmasıdır. Yüzlerce ve hatta binlerce kişiye aynı anda yemek hizmeti vermek oldukça zorlu ve de maliyetlidir. Tüm bu işlemler için yeterli büyüklükte bir mutfak alanına, birçok aşçıya, büyük mutfak ekipmanlarına, servis elemanlarına ihtiyacınız vardır. Bunun yanı sıra günlük ve haftalık olarak sürekli mutfak alışverişi yapılmalıdır. İş yükü olarak bakıldığında da oldukça maliyetli olan catering hizmeti dışarıdan tedarik edildiğinde ise oldukça düşük maliyetlere gelmektedir. 

Avrasya Kurumsal Catering firmamız bünyesinde birçok aşçı, servis elemanı ve sizler için her zaman denetimde bulunan ve en sağlıklı şekilde gıdalar tüketmenizi sağlayan gıda mühendislerimiz bulunmaktadır. Böylece en uygun fiyata en kaliteli yiyecekleri yiyebiliyor. Aynı zamanda da harika bir catering firmaları deneyimi yaşıyorsunuz. 
İyi bir catering firması tercih edebilmek için pek çok noktaya değinilmelidir. Firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda sizler en iyi ve en kaliteli yemeği sunacak, üstelik üstün hijyen kurallarına uyum sağlayabilecek bir firma tercih etmelisiniz. Personellerin her durumda sağlıklı olması ve bulaşıcı bir hastalık taşımaması da oldukça önemlidir. Avrasya Kurumsal Catering her durumda sağlıklı gıdalar ve üstün hijyen kalitesinde sizlere hizmet etmektedir. Kusursuz bir catering firmaları deneyimi yaşamak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. 

Catering Firmaları Hakkında Genel Bilgiler

Catering Firmaları Hakkında Genel Bilgiler

Catering Firmaları Hakkında Genel Bilgiler

Catering kelime anlamı olarak yiyecek tedarik eden anlamına gelmektedir. Diğer bir deyiş ile insanlar catering hizmeti için toplu yemek ya da tabldot yemek gibi tabirler de kullanmaktadır. Topluluğun yoğun olduğu genellikle de iş yerlerinde catering firmaları ihtiyacı oldukça fazladır. Bunun sebebi catering hizmetinin pratik ve aynı zamanda da oldukça ekonomik olmasıdır. Bugün neredeyse tüm büyük ölçekli ve orta ölçekli firmalar catering hizmeti almaktadır. Catering hizmeti yalnızca şirketler içerisinde değil fabrikalarda, şantiyelerde, hastahanelerde, okullarda ve çeşitli organizasyonlarda da tercih edilmektedir. İlk yıllarda catering hizmeti yalnızca otellerde hizmet vermekte karşımıza ilk orada çıkmaktadır. Ancak bugün bakıldığında neredeyse her birim içerisinde catering firmaları karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedenleri belirttiğimiz üzere catering hizmetinin hem çok uygun fiyatlara mal edilmesi hem de yüzlerce kişiye aynı anda ve aynı sıcaklıkta lezzette yiyeceklerin çıkabilmesidir. 

Topluluğun yoğun olduğu vardiyalı çalışma sistemlerinde sürekli olarak 3 öğün yemek olması gerekmektedir. Pek çok kurumlar personellerinin yemek ihtiyacını karşılamaktadır. Durum böyle olunca da yüzlerce ve hatta binlerce kişiye 3 öğün yemek hazırlamak için ciddi bir mutfak alanına, oldukça fazla sayıda aşçıya, servis elemanına, mutfak ekipmanlarına ve en önemlisi de sürekli olarak mutfak malzemesine ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak bu gibi kurumlar yiyeceklerini kendi bünyelerinde çözmek yerine dışarıdan bir catering firmaları desteği ile halletmekte ve 3 öğün sağlıklı ve lezzetli yemekler tedarik etmektedirler. 

Catering Firmaları Arasında En İyisi Hangisidir?

Her bir catering firması verdiği hizmet aynı gibi görünse de aslında sağladığı hizmetin kalitesi aynı olmamakta ve bu müşteriler tarafından çok net bir gözle görülememektedir. İyi bir catering firmaları arayışında iseniz firmanın hijyen kurallarına tam uyum sağlıyor olması gerektiğine dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra sağlıklı gıdalardan yiyecek üretebiliyor olmaları oldukça önemlidir. Tüm bu koşulları sağlayan Avrasya Kurumsal Catering firmamızı ziyaret edebilir dilerseniz iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Fiyat teklifi ve detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.