Catering Firması Fiyatları

Catering Firması Fiyatları

Catering Firması Fiyatları

Catering davet, düğün, parti gibi büyük çaplı organizasyonlarda kelime anlamıyla hazır yemek tedariki manasına gelen toplu yemek hizmeti veren firmaların adıdır. Toplu beslenme ihtiyacının olduğu yerlerde yemek sorununu ortadan kaldırmanın en pratik ve ekonomik yolu olan catering günlük yaşamda iş yerleri dahil olmak üzere pek çok şirkete büyük kolaylık sağlamaktadır. Ülkemizde de gün geçtikçe yayılan bu kavramın elbette dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktaları vardır.

İyi bir catering firması ile anlaşma yapmak istiyorsanız öncelikle geniş çaplı bir araştırma yaparak firma hakkında iyi bir bilgi sahibi olmalısınız. Öncelikle catering firması fiyatları hakkında çeşitli şirketlerle kıyaslama yapılmalı aynı zamanda firmanın, devlet kurumlarından alınmış çeşitli gıda üretim izin ve onay belgelerinin bulunmasına dikkat etmek gerekir.

Yemek hazırlanan malzemeleri hassasiyetle seçerek müşteri sağlığını tehdit edecek kalitesiz et ve süt ürünlerini seçmekten kaçınılmalıdır. Ucuz malzemelerle yemek hazırlayıp, yemeğin sadece sunumuna özen gösteren firmaları iyi ayırt etmek gerekir. Artık çoğu yerde yemeklerin kalitesinden ödün verilip insan sağlığına önem verilmeden gösteriş amaçlı yemekler hazırlanıyor. Bu yüzden her ne kadar uygun bir rakam belirlenmeye özen gösterilse de catering firması fiyatları aşağı yukarı aynıdır. Profesyonel catering  firmaları Sırf cep dostu olsun diye sağlığı riske atacak adımlar atmamaya dikkat etmektedir. Sizin de temel ihtiyacımız olmasının yanı sıra hayatımızda oldukça büyük yer kaplayan beslenme ihtiyacını en iyi şekilde gidermek adına profesyonel catering şirketleri ile anlaşma yapmanızı öneririz.

Diğer hassas noktalardan biri ise hijyen. Hatta en hassas nokta olan hijyen konusunda firma, mutfağından sunumuna kadar hizmetinin titizliğine özen göstermeli hatta size yemeğin hazırlanma uygulamalarını da detaylıca bildirmesi gerekmektedir.

 Bir diğer önem taşıyan madde ise servistir. Firma, müşterinin ihtiyaç ve arzusuna göre servis şekli hazırlamalıdır. Yemeğin aperatif şeylerle yetersiz kalmasından yakınıp hüsrana uğramamak adına menüyü kendiniz belirleyerek gönül rahatlığıyla hizmet alabilirsiniz. Hatta anlaşma yapmadan önce hakkında daha fazla bilgi edinmek adına firmaları gezmenizi öneririz. Dışarıdan yeme-içme alışkanlığının yoğun olduğu bu dönemde şirketler seçimini olabildiğince profesyonel,pratik ve cep dostu olandan yapmaya çalışmaktadır. Firmalar arasında değişiklik gösterse de catering firması fiyatları olabildiğince uygun olarak belirlenmektedir.

Catering Firması Fiyatları

Catering Firması Fiyatları

Catering Firması Fiyatları

Her sektörde olduğu gibi catering firması için de fiyat tekliflerinde değişiklik gözlenmektedir. Her bir firmanın değerlendirmesi ve fiyatlandırması farklıdır. Ancak bu durumda teklif isteyen firmalar neye göre bu sınıflandırmaya girer ve fiyat tekliflerinde teklifi neler belirler? Aslına bakarsanız tüm catering firmaları günlük olarak alacağınız menü sayısına, tabldot yemek sayısına, talep ettiğiniz yemek çeşitliliğine ve günde  kaç kez yemek siparişi vereceğinize göre değişiklik göstermektedir. Bazı vardiyalı çalışan fabrika ve hastahanelerde, okullarda yemek siparişleri günde 2 ‘iyi hatta 3 ‘ü bulabiliyor. Bu nedenle de bu da alacağınız fiyat teklifini elbette ki birim fiyatta olumlu anlamda etkileyecektir. Peki bir firma catering firması seçerken neleri ele almaa ve nelere dikkat etmelidir. Bir firmadan catering firması fiyatları isterken neleri belirtmelidir. Öncelikle bir firmadan alacağınız teklif için size sorulacak sorular kaç kişiye yemek hizmeti verileceğidir. Bunun yanı sıra bu kişilere kaç çeşit yemek sunulmasını istiyorsunuz ve en önemlisi yiyeceklerin içeriği ne olmalıdır. Elbette ki belirleyeceğiniz menülere göre de fiyat teklifiniz büyük anlamda değişecektir. Tüm bunlardan ayrı olarak ve bunları belirledikten sonra personelinize kaç kez yemek hizmet sunacağınızdır. Belirttiğimiz üzere vardiyalı çalışılan yerlerde her öğün yemek çıkmakta ve personeller günlük tüm yemek ihtiyaçlarını firmalardan karşılamaktadır. Tüm bu verileri belirleyip catering firmasına belirttiğiniz durumda firmanın bir fiyat teklifi çalışması için gerekli pek çok bilgiyi vermiş oluyorsunuz. 

Ancak sizler bir catering firması seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Her firmadan teklif almak ya da büsbütün uygun bir fiyata sahip catering firması ile çalışmak ne denli doğru olacaktır? Bu durumda da ince eleyip sık dokumalısınız. Bir catering firmasında en önemli nokta kuşkusuz firmanın hijyen, sağlık ve lezzet koşullarına bir arada uyum sağlayabiliyor olmasıdır. 
Firma hem personel bakımından hem de mutfak ekipmanı bakımında her zaman her durumda hijyenik olmalıdır. Hijyen ortamında muhafaza edilmeyen hiçbir gıda sağlık durumunu koruyamaz ya da hijyenik olmayan hiçbir personel hazırladığı yemeklerdeki sağlığı üst düzeyde tutamaz. Bunun yanı sıra gıdalar her zaman mevsimine uygun olmalıdır. Zamanının olmayan meyve ve sebzeler kullanılmamalı ve gıdalar lezzetli bir şekilde sağlıkla hazırlanmalıdır. İyi bir catering firması fiyatları arayışındaysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.