Catering Firması Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Catering Firması Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Catering firması fiyatları pek çok değişkene göre belirlenir. Değişkenlere bağlı olarak değişen catering fiyatları yine de en uygun hizmeti müşteri ile buluşturur. Özellikle dışarıdan hazır yiyecekler satın almak hem daha pahalı hem de daha az doyurucudur. Bu nedenle fiyat performans açısından bakıldığında dışarıdan catering hizmeti almak en doğru tercih olur. Uygun fiyatlandırmaları ile Avrasya Kurumsal catering firması İstanbul’da yer alan işletmelerin, kurumların ve organizasyonlara ev sahipliği yapan kişilerin sıkça tercih ettiği catering firmasıdır. Avrasya Kurumsal’ın sunduğu hizmetlerin uygun fiyatlı olmasının yanında kaliteli olması da en sık tercih edilen catering firması olmasına sebeptir.

Catering Firması Fiyatlarına Etki Eden Değişkenler Nelerdir?

Catering firması fiyatlarına etki eden değişkenler: catering firmasının bulunduğu bölge itibari ile ödediği kira, işletmesinde bulunan işinde yetkin çalışanların giderleri, yemek hazırlıklarının yapılması için gereken araç gereçlerin maliyeti, tedarikçilerinin hangi bölgede yer aldığı, yemeklerinde kullanılacak her bir malzemenin fiyatı, hazırlanan yemeklerin müşteriye ulaştırılması için kullanılan servisin giderleri vb. çeşitli gider kalemleri catering hizmetinin fiyatlandırmasına dolaylı ya da doğrudan etki eder. 

Catering firmasının sunduğu hizmetlerin çok çeşitli olması ve müşterinin isteklerine göre belirlenmesi sebebi ile fiyatlandırmada da değişikliklerin yaşanmasına sebep olur. Makul fiyatlandırma ve kaliteli hizmet ile catering şirketleri müşterilerinin beğenisini kazanır ve tercih edilmesinin artmasına sebep olur.

Catering Firması Fiyatlarının Düşük Olması Tercih Edilmesinde Etken Midir?

Catering firması fiyatlarının düşük olması tercih edilmesinde etken bir rol oynasa da tek sebep bu değildir. Özellikle ev yemeği lezzetindeki hazırlanan yemekler, çeşitli yemek alternatiflerinin sunulması, damak tatlarına göre hazırlanmış yemekler, uzman kişilerce belirlenen yemeklerin menülerde yer alması sonucunda dengeli beslenme olanağına sahip olma ve düzenli beslenme imkanının tanınması ile catering firmaları çokça tercih edilir. Avrasya Kurumsal da müşteri ile olan ilişkileri, catering sektöründeki deneyimleri, uygun fiyatlandırma ve kaliteli hizmetleri ile İstanbul bölgesinde sıkça tercih edilen ve memnun kalınan bir yemek hizmeti sunar.

Catering Firmasının Düşük Fiyatlandırma Yapması Nelere Sebep Olur?

Catering firmasının normalin altında düşük fiyatlandırma yapması hizmet alacak kişiklerin pek çok hususta olumsuz etkilenmesine sebep olur. Özellikle zorlu rekabet ortamından sıyrılmak ve en düşük fiyatlandırma ile müşteriye ulaşmak isteyen catering şirketleri kaliteli hizmetten ödün vererek insan sağlığını olumsuz yönde etkiler. Yemeklerde ürünlerin az kullanılması ve ürünlerin gıda güvenliğine uygun olup olmamasına bakılmadan tercih edilmesi ile catering hizmetinin fiyatlandırılmasını düşürmeyi amaç edinen firmalar insan sağlığını doğrudan olumsuz yönde etkiler. Ayrıca ucuza hizmet vermeye çalışılarak kalitede ve iyi hizmetten ödün verilmiş olunur. Bu da en nihayetinde müşterinin catering hizmetinden memnun kalmamasına neden olur. Bu noktada Avrasya Kurumsal catering şirketi kaliteden, sağlıktan ve hijyenden ödün vermeden müşterilerine en iyi hizmeti makul fiyat ile sunar.

Catering Firması Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Catering Firması Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Catering firması fiyatları birçok parametreye göre belirlenir. Bu parametreler yemek hizmeti sunacak catering firmasının konumundan hizmet alacak kişilerin talep ettiği hizmet türüne kadar değişkenlik gösterir. Özellikle çeşitli hizmetleri bünyesinde bulunduran catering firmaları fiyatları alınacak hizmete göre değişkenlik gösterir.

Catering Firması Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Catering firması fiyatlarını etkileyen pek çok faktör vardır. Bu faktörler; menülerde kullanılan ürünlerin piyasadaki fiyatı, verilecek olan catering hizmetinin çeşitliliğine göre ek maliyetler, hizmetin ulaştırılacağı mesafe, kullanılan özel ekipmanlar, menüde yer alan et- tavuk vb. gibi ürünlerin kullanım sıklığı olarak sıralanır. Bu faktörler doğrudan ya da dolaylı olarak fiyatların etkilenmesine neden olur.

Catering firması fiyatları uzun dönem içerisinde sabit olmamak ile birlikte piyasanın durumuna göre değişkenlik gösterir. Bu değişkenlikle hizmet alınacak döneme göre değerlendirilmeli ve belli bir sınırın altında sunulan fiyatlara hizmet alınmamalıdır. Çok uyguna sunulan hizmetler kaliteden ödün verilerek hazırlanabildiğinden kişilerin sağlık problemleri yaşamasına ya da aldığı hizmetten memnun kalmamasına neden olur. Bu nedenle sırf fiyatı uygun diye yemek firması ile anlaşma yapılmamalı fiyatlandırmaya ek olarak birçok etmen de değerlendirilmelidir.

Catering Firması Fiyatları Nasıl Değerlendirilmelidir?

Catering firması fiyatları değerlendirilirken piyasada aynı hizmeti sunan catering firmaları kıyaslanmalıdır. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken nokta aynı kalite ve aynı çeşitlilikte hizmetin sunulduğu firmalar arasında kıyaslamanın yapılmasıdır. Ayrıca piyasanın genel durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi takdirde doğru bir seçim yapılmamış olur. Bu da oldukça düşük fiyata alınan hizmetin beklentileri karşılamamasına ve lezzetsiz bir yemek tüketilmesine neden olur.

Catering firması hizmetlerini fiyatlandırırken uzmanlar ile çalışır ve en doğru fiyatı müşterilerine sunmayı amaç edinir. Ancak rekabet ortamında ayakta kalmak isteyen yemek firmaları hizmetleri piyasanın çok daha altında müşteriye sunabilmektedir. Bu da ilk başta müşteriyi cezbetse de uzun vadede hizmet alacak kişinin memnuniyetsizlik hissetmesine ve hizmet almayı sonlandırmasına neden olur.

Catering Firması Fiyatları

Catering firması fiyatları birçok faktörden etkilendiğinden fiyatlar sürekli değişiklik gösterir. Bu olağan bir durum olup fiyat artışının ya da indirime gidilmesinin nedenlerini de öğrenmek ve tercih ederken bu nedenleri göz önünde bulundurmak gerekir. Ayrıca fiyatlar belirli sınırın çok altında veya çok üstünde ise bu tür hizmetlerin alınmasından kaçınılması ya da sebeplerinin öğrenilmesi gerekmektedir. Sadece fiyat bazlı yapılan seçimler müşterinin gün sonunda mutsuz olmasına ve hizmetten memnun kalmamasına neden olur.

Sonuç olarak yemek şirketleri ile anlaşma yapılırken sundukları teklifler titizlikle değerlendirmeye alınmalı sadece fiyat faktörüne göre değerlendirme yapılmamalıdır. Fiyat ile hizmete birlikte bakılmalı ve orantılı bir artış var ise tercih yapılmalıdır. Ayrıca tabldot sektöründeki piyasa fiyatlarının araştırılması ve aynı kalite ile verilen hizmetlerin kendi içinde değerlendirmeye alınması gerekir.

 

Teklif Talep Formu