Catering Firması Seçerken Hangi Koşullara Dikkat Edilmelidir?

Catering Firması Seçerken Hangi Koşullara Dikkat Edilmelidir?

Catering Firması Seçerken Hangi Koşullara Dikkat Edilmelidir?

Ülkemizin her bir noktasında sanayileşmeyi görebiliyoruz. Doğal güzellikler ve bol zenginliği ile Türkiye ‘tin her bir noktasında büyük işletmeler, firmalar, kurumlar kendini göstermektedir. İşletmenin ve insan topluluğunun bu denli bol olduğu yerlerde elbette ki yemek yeme işleri de bir o kadar artmaktadır. Bununla birlikte yemek tedarik eden firmalarda da artışa rastlanır. Bugün günümüzde pek çok catering firmasını görebilmemiz mümkündür. Ağırlıklı olarak büyük şehirlerde rastladığımız catering firmaları İstanbul, Ankara ve İzmir illeri dışında diğer tüm illerde de kendini büyükü küçüklü oranda göstermektedir. Durum böyle olunca bunca çeşitlilik arasında sizin için en doğru olan catering firmasını bulmak ise bir hayli zor olmaktadır. Ancak bu yazımızda bahsedeceğimi birkaç hususa değinildiğinde doğru firmayı bulmak oldukça kolay olacaktır. İşte catering firması seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar;

 
  • Hijyen
Her zaman her sektör için en önemli nokta hijyendir. Yiyeceklerin her zaman iyi yıkanmış, hijyenik ortamlardan saklanmış ve muhafaza edilmiş herhangi bir dışarıdan gelecek olumsuz etkenlere karşı korunaklı olması gereklidir. Yalnızca yiyeceklerin temiz olması yeterli değildir. Aynı zamanda yemeklerin hazırlandığı mutfak tezgahları mutfak ekipmanları da son derece hijyenik olmalıdır. Yüzlerce kişiye aynı anda yemek hazırlayan bu malzemelerin herhangi olumsuz durumda ne gibi sonuçlara yol açacağı tahmin dahi edilemezdir. Bu nedenle hem yiyeceklerin hem personellerin hem de mutfak ekipmanlarının temiz ve hijyenik olması gereklidir. Tüm bunların dışında personellerin de bu hijyen kurallarına tam anlamıyla uyum sağlaması gereklidir. 
  • Sağlıklı ve Mevsimine Uygun Gıdalar
Yiyeceklerin her zaman mevsimine uygun gıdalar olması gereklidir. Mevsimsiz ve zamanında yetişmeyen sera ürünleri olmamalıdır. Bu sağlığınızı uzun vadede olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle her zaman sağlıklı gıdaların tercih edilmesi ve yenmesi gereklidir. Kendiniz için bir catering firması seçerken ve menü seçiminde bulunurken bunlara dikkat edilmelidir. 
  • Uygun Fiyat Seçeneği
İyi kalite her zaman çok pahalı olmak zorunda değildir. Uygun fiyatlı menüleri bulmak da mümkündür. Doğru menü ve doğru kişi sayısı ile en uygun fiyatlı catering firması bulmanız oldukça mümkündür. 
 
Tüm bu koşulları sağlayan doğru firma arayışında iseniz Avrasya Kurumsal Catering firmasını seçebilirsiniz.