Catering Fiyatları

Catering Fiyatları

Catering fiyatları pek çok unsur göz önünde bulundurularak ortaya konulur. Kişiler tarafından genel düşünce olarak catering fiyatlarının belirlenmesinde ürünlerin maliyetinin baz alındığı düşünülse de bu tam olarak gerçeği yansıtmamaktadır. Catering fiyatlarını, ürünlerin maliyetine ek olarak etkileyen pek çok unsur vardır. Bu nedenle catering firmaları da fiyatlandırma yapmadan önce ürün maliyetine ek olarak bu unsurları da göz önünde bulundurur.

Catering Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Catering fiyatlarını etkileyen pek çok faktör vardır. Bunların en başında yemeklerde kullanılan malzemelerin maliyetidir.  Ancak bu tek başına yeterli bir ölçü değildir. Malzeme maliyetine ek olarak çalıştırılan personellerin giderleri, hizmet sürecinde kullanılan ekipmanların maliyeti, servis hizmeti sebebi ile doğan masraflar, catering firmasına ait temel giderler (elektrik, su, doğal gaz vb.) catering fiyatlarını etkileyen faktörler olarak sıralanır.

Catering şirketleri müşterisine kaliteli hizmet vermek için malzeme ve ürün seçiminde en kaliteli ve güvenilir olanı tercih eder. Bu seçim de catering şirketleri tarafından yapılan fiyatlandırmanın bir miktar fazla olmasına neden olur.  Ancak alınan hizmetin kaliteli olması ve müşterinin almış olduğu yemek hizmetlerinde herhangi bir sağlık sorunu ya da gıda zehirlenmesi gibi problemler ile karşılaşmaması için en doğru seçim ürünlerin kaliteli olmasıdır. Bu yüzden catering şirketi de ürün seçiminde son derece titiz davranarak insan sağlığı için kaliteli ürünleri tercih eder.

Catering Fiyatlarının Artması Kaliteli Hizmetin Verildiğini Gösterir Mi?

Catering fiyatlarının artması kaliteli hizmetin verildiğini tam anlamı ile göstermez. Ancak catering sektöründe yer edinmiş ve belli bir deneyime sahip catering firmaları müşterilerine tam anlamı ile kaliteli hizmet vermek ister ise catering fiyatlarında artışın görülmesi olasıdır. Çünkü yemeklerde kullanılacak malzemelerin tedarik edileceği yerler özenle seçilir ve uygun fiyata mal etmek amacı gütmeden sadece güvenilir ve kaliteli ürünler seçilir. Bu da malzemelerin bir miktar pahalıya mal edilmesine yol açar. Buna bağlı olarak da catering fiyatlarında doğrudan bir artış görülür.

Kaliteli hizmet sadece kullanılan malzemelerin ve ürünlerin pahalıya mal edilmesi demek değildir. Kaliteli hizmet tüm süreç boyunca yapılan faaliyetlerin gerek standartlar gerekse yönetmelikler ışığında müşterinin memnuniyetinin sağlanmasıdır. Bu nedenle sadece yemek yapımındaki giderler kaliteli hizmetin müşteri ile buluşturulacağı anlamı taşımaz.

Catering firması uygun fiyatlandırmalar ile de müşterilerine iyi bir catering hizmeti sunar. Özellikle özgün içerikler ve sunumlar ile sektördeki farklılığını ortaya koyarak ve aynı zamanda lezzetli yemekler hazırlayarak müşterisinin beklentisini tam anlamı ile karşılar.

Kısacası catering firması kaliteli hizmeti müşterisine sunmak için belli başlı faktörleri göz önünde bulundurur. Bu faktörleri baz alarak da bir fiyatlandırma yapar. Ayrıca catering şirketleri sadece belli faktörleri baz almak yerine özgün çalışmaları ve güçlü iletişim ile de müşterilerine kaliteli hizmet sunar.

 

Teklif Talep Formu