CATERİNG HANGİ ORGANİZASYON ALANLARINDA KULLANILIR

CATERİNG HANGİ ORGANİZASYON ALANLARINDA KULLANILIR

CATERİNG HANGİ ORGANİZASYON ALANLARINDA KULLANILIR

Avrasya Kurumsal

CATERİNG HANGİ ORGANİZASYON ALANLARINDA KULLANILIR

Catering; Türkiye de yaygın olarak 1980 yıllarında kullanılmaya başlanmış bir hizmet dalıdır. Türkiye de kullanılmaya başlayan catering hizmeti ilk yıllarda sadece oteller tarafından uygulanmıştır. Yıllar geçtikçe gelişerek günümüze kadar emin adımlarla ulaşan catering, bu alanda uzmanlaşmaya başlayan firmaların artması ile daha çok şekillenmeye başlamıştır.

Catering Hizmeti

Catering sektörüyle tanışan firmalar ilk duyulduğundan bu yana sektörde çeşitli organizasyonlar başlatarak ve bu organizasyonlara hizmet veren catering firmaları açarak çok hızlı ilerlemeler kaydetmiştir. Örneğin ilk uygulandığı zamanlara nazaran birçok özel davet ve kutlama organizasyonlarında tercih edilerek, sade bir organizasyona renk katan birçok çeşidi ortaya koyarak yapılan organizasyonların daha renkli ve yemek konusunda daha temiz, daha sağlıklı geçmesini sağlayarak firmaların gönüllerinde taht kurmuştur.     

Çok kullanışlı ve müşterilerine çok büyük avantajlar sağlayan catering hizmetinin tek bir kullanım alanı yoktur. Profesyonel iş hayatı dahil, okullarda çeşitli büyük organizasyon şirketlerinde özetle birçok alanda catering hizmeti kullanılmaktadır. Daha detaylı örnek vermek gerekirse, fabrika, mağaza açılışları, şirket içi kurumsal aktivitelerde, fuarlarda, bayi toplantılarında, ürün tanıtım lansmanları vb. birçok alanda catering firmaları bu hizmeti vermektedir.

Her alanda bize eşlik eden catering hizmeti özel günlerimize de eşlik etmeyi ihmal etmeyi unutmayıp bize birçok olanak tanıyarak yanımızda olmaya hızla devam ediyor. Geçmişten daha çok artık günümüzde birçok düğün, nişan ve hatta kına gecesi gibi davetlerde bile çok popüler olarak kullanılmaktadır. Son zamanlarda oluşan yeni trendlerle birlikte doğum günlerinin ve partilerin yanı sıra hamile annelerin doğum yapmadan önceki son dönemlerinde tüm arkadaşlarını ve ailesini çağırdığı Baby Shower şeklindeki özel gün oluşturarak yeni moda partilerle yeni model kutlama programları oluşturması catering firmaları içinde bir fırsat olarak genişlemesine ve daha popüler olmasına katkıda bulunmaktadır. Özetle içinde yiyecek ve içecek olan tüm davet organizasyonlarında catering hizmeti hızla yaygınlaşarak kullanılmaktadır.

Catering alanında yaygın olarak hizmet veren alanlar aşağıda bilgi amaçlı bilginize sunulmuştur.

  • Kokteyl Organizasyon
  • Kokteyl Prolonge
  • Coffee Break
  • Bar Catering
  • Kahvaltı / Brunch
  • Açık Büfe Yemek / Buffet
  • Set Menü Yemek / Banquet
  • Paket Yemek / Lunch Box
  • Barbekü / BBQ