Catering Hizmeti Hakkında Bilinmeyenler

Catering Hizmeti Hakkında Bilinmeyenler

Catering Hizmeti Hakkında Bilinmeyenler

Catering hizmeti ülkemizde son yıllarda oldukça revaçta olup her bir kurum ve iş yeri tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Bunun pek çok sebebi bulunmaktadır ancak başlıcalarına bakacak olursak karşımıza düşük maliyetler, kusursuz hizmet sunumu ve lezzetli aynı zamanda da sağlıklı yiyecekler çıkmaktadır. Ancak yine bilinenin aksine catering hizmeti yalnızca düzenli toplu yemek ihtiyacı olan firmalarda, iş yerlerinde değil aynı zamanda sürekliliği olmayan toplu yemek organizasyonlarında da kullanılabilir, tercih edilebilir. Ramazan bayramında iftar için yapılan aile toplantılarında, iş yemeği toplantılarında, sahur organizasyonlarında, günümüzde sıklıkla rastladığımız baby shower partilerinde, doğum günü partilerinde, iş için yapılan şirket içi toplantılarda ya da iş yemek organizasyonlarında, nişan, düğün, kına ve çeşitli pek çok etkinlikte artık catering hizmetine başvurulmaktadır. Bunun sebebi onlarca kişiye aynı anda yemek hazırlamanın zorluğu ve maliyetidir. Aynı anda yüzlerce kişiye aynı şekilde ve lezzette, tazelikte yemek sunmak oldukça zor bir iştir ve bir uzman tarafından yönetilmelidir. Birçok kişiye aynı zamanda yemek yapabilmek için büyük bir mutfağa, büyük tencerelere ve de tepsilere ihtiyaç vardır. Ancak bugün bakıldığında evdeki mutfak koşulları ile bu pek mümkün olamayabilmektedir. 

Bu nedenle pek çok ev hanımı da dahil olmak üzere çoklu kişileri barındıran organizasyonlarda catering hizmeti desteği alınmaktadır. Elbette ki her catering firması istenileni karşılamayabilir ya da sizleri çok daha kötü sonuçlara hazırlayabilir. İyi bir catering firması için birçok koşul göz önüne alınmalıdır. Catering firmasının hijyen kurallarına ne denli uyduğu, personellerinin sağlık kontrollerinin ne düzende yapıldığı ve bulaşıcı ya da ciddi bir rahatsızlığa sebep olup olmadığı, yiyeceklerin sağlıklı gıdalardan mı yapılıp yapılmadığı, sunumun kusursuz bir şekilde sunulup sunulmadığı gibi bir çok konu ele alınarak firmalar değerlendirilmelidir. 

Avrasya Kurumsal Catering

Avrasya Kurumsal Catering firmamız tüm bu koşulları her durumda sağlıyor ve uzman gıda mühendislerimiz tarafından sürekli olarak kontrol ediliyoruz. En sağlıklı gıdaları yine alanında uzman ve maharetli aşçılarımız ile sizlere sunuyor ve akıllarda kusursuz bir catering deneyimi bırakıyoruz.