Catering Hizmetinin Geleceği

Catering Hizmetinin Geleceği

Catering Hizmetinin Geleceği

Catering Hizmetinin Geleceği

Catering, son yılların modern zamanlarında öne plana çıksa da catering firmaları köken olarak çok eskilere dayanmaktadır. En kolayından basit bir örnek verecek olursak yerinde üretim veya taşıma yemek işi hemen hemen tüm topluluklarda bir şekilde hayatımızın içindeydi. Hatta gelecek zamanlar da catering firmaları şuan ki durumdan daha fazla büyüyecek denilse bile hiç de abartı olmaz. Peki ya bu büyümenin tam olarak sebebi nedir? Veya neden bu catering sektörü hiç eskimez?

Catering Neden İhtiyaçtır?

Farz edelim ki 100 kişi ile çalışan bir işletme var. Bu işletme her gün yalnızca öğle yemeği çıkarmak zorundadır. Eğer kahvaltı, akşam veya gece mesaileri varsa durum değişerek daha da zorlaşır. Öncelik olarak öğle yemeği için düşünelim. Bu işletme öncelik olarak yemek için mutfak oluşturmak zorunda kalacaktır. Bu sebepten dolayı ekipmanlar için ayrı bir su ve elektrik tesisatı kurulması gerekir. Dolaplar, kuru gıdalar için raflar ve hijyen, temizlik malzemeleri için ayrı bir yer gerekmektedir. Kaldı ki bulaşık makinesi, fırın, ocak ve davlumbaz gibi demirbaşlar için de ayrıca bir masraf yapılacak. Henüz mal alım aşamasına gelmedik bile.

Catering Hizmeti Doğal İhtiyaçtır

Her şeyden önce catering hizmeti her işletme ve kurum için doğal bir ihtiyaçtır. Özellikle işletmeler ve kurumlar için adeta can simidi kadar önemli hale gelmiş desek yeridir. İlk olarak kendi ürettiğiniz yemekle ile catering firmaları ile üretilen yemek arasında ciddi farklar olacaktır. Bunlardan ilk seçeneği finansal durumunu değerlendirmekle başlayabiliriz. Şöyle bir örnek vererek daha da açıklayacak olursak:

Mutfakta çalışabilecek personel, mutfağın ayrı olarak faturalarda artan masraflarıı, ürün alımları…. Fakat tüm bu işlerle uğraşmak yerine catering firmaları ile çalışarak sadece finansal bakımdan bile ciddi bir tasarruf elde edebilirsiniz. Kaldı ki bu yalnızca mali durum açısından değil, zamandan ve mekandan da tasarruf etmek anlamına gelir. Size sadece yemek yenecek ve yemeği servis edecek alan gerekmektedir. Isıtıcı ve küçük bir dolap ile de bu ihtiyacınızı daha rahat karşılayabilirsiniz.