Catering Ne İş Yapar?

Catering Ne İş Yapar?

Catering Ne İş Yapar?

CATERİNG FİRMALARI

Catering hizmeti aslında yemek hizmetidir. Anlaşma sağlanan kişilere ya da işletmelere istekleri doğrultusunda menü listesi veya ikram listesi hazırlanmaktadır. Örnek verecek olursak doğum öncesi annelerin yaptığı parti olan baby shower organizasyonları için çikolatalar, pastalar, tatlılar ve şekerler önceliktedir. İşletme de kişi sayısın göre, istenilen tatlar hazırlanmaktadır. Çeşitli yerlerden onay belgesi alan catering firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Avrasya Kurumsal Yemek Şirketi olarak tüm sağlık bakanlığı ve onay belgelerimiz eksiksiz bir şekildedir.

Uygun fiyatlara anlaşılan ücret üzerinden menüler hazırlanmakta yiyecekler araçlara yüklenmektedir. Tam zamanında hızlı teslimat yemeklerin kalitesi kadar da önemlidir.  Önemli olan diğer bir konu da sunumu ve estetiğidir. Tüm gözleri üzerine toplayan dikkat çekici bir sunum, çok sıradan bir yemeği bile ağzınızı sulandıran bir tada dönüştürebilmektedir.

İş imkânları catering firmaları sayesinde gün geçtikçe genişlemektedir ve catering firmaları devamlı olarak çoğalmaktadır.  Maaş olarak, asistan ya da stajyer olarak işe başlandığı zaman asgari ücret alınmaktadır. Seviye seviye yükselmek oldukça mümkündür. Disiplinli yemek yapabilmenin dışında ekip çalışmasına uyumlu, iletişim becerisinin güçlü olması gerekmektedir.

 

DOĞRU CATERİNG FİRMASI NASIL SEÇİLMELİDİR?

Dünya çapında kullanılan son dönemde popüler olan ve ülkemizde de popüler hale gelmiş catering firmaları tarafından verilen hizmetler herkes tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanmaktadır. En önemli özelliği de binlerce kişiye hitap etmesi olduğundan dolayı toplantılarda ve etkinliklerde catering firmaları büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zaman catering firmaları kokteyl vb. etkinliklerde de hizmet vermektedir. Tüm bu hizmetlerin yanı sıra hastaneler, okullar ve işletmeler gibi birçok kurumlar yemek ihtiyaçlarının karşılanması için farklı firmaya hizmet vermektedir.

Sizin için iyi bir catering firması bulabilmek için öncelik olarak firmanın hazırlamış olduğu yemeklerin kaliteli, katkı maddesi ve taze ürünlerden yapılıyor olmasının yanı sıra kullandıkları tüm malzemelerin güvenliğinin sağlanmış olması sunum şekli açısından diğer catering firmaları arasından birkaç adım önde olması gereklidir. Catering hizmetinin en temel unsurlarından birisi de günlük yemek servisinin yapılabiliyor olması, sunulan yemeklerin taze olması da en önem taşıyan unsurlardan biridir.