Catering Service Planlama

Catering Service Planlama

Catering Service Planlama

 Catering yiyecek içecek sektörünün adeta bir ifadesidir Osmanlıcada mekreme anlamına gelen ikram  Türkçemiz ise davet yemek ve içecek servisi sağlayan firmaların sektör ismidir. Gıda servis hizmetleri veren firmaları otellerde uzun yıllar görev yapan şef aşçıları bünyelerine transfer eder organizasyon, parti, düğün ve seminer yemekleri gibi özel günlerin ikram hizmetlerini sağlamak için faliyetler göstermektedir. Beyaz gömlek giymiş papyonlu garsonlar eşliğinde bir kır düğünü hayal edin yaz akşamlarının vazgeçilmez kutlamasıdır. Papyonları ve zerafetleri sizleri çok etkileyeceğinden emin olabilirsiniz. Organizasyon menü planlaması hakkında sizlere bilgiler vermek isterim klasik bir düğün set menüsünde başlangıç ordövr tabağı ( yaklaşık 9-11 ) çeşitten oluşan oldukça şık ve göze hitap eden içeceğinize eşlik eden bir meze tabağı gibi düşünebilirsiniz. Sonrasında maşa servisi ile gül ya da paçanga böreği sizlere eşlik edecektir. Ana yemek olarak klasik Türk menüsü olan bir dana kavurma bademli pirinç pilavı ve patates püresi ( Beğendi olabilir) patates püresinin ya da beğendin in eşlik etmesi gerçekten mükemmel bir durumdur. Mutlaka tavsiye ediyoruz garnitür olarak ise çeri domates ve biber tabağınızı süsleyecektir. Tek salata yemeğinizin mükemmel garnitürü olacaktır. Tatlı ve ya pasta yemeğinizin sonunda kan şekerinizi dengeleyecektir. En mutlu gününüzü unutulmaz kılmak için mutlaka profesyonel bir  “catering” hizmetleri veren bir kurum ya da firma ile çalışmanızı arzu ederiz.

Catering firmaları mutfak işletmeciliği nasıl gelişti ?

catering firmaları gelişen dünya düzenine adeta ayak uydurmaktadırlar. İstanbul gerçekten büyük bir  metropoldür burada çok farklı sektörlerden ve çok farklı kültürlerden insanlar mevcut bunların arzu ve isteklerinin ortaya çıkardığı ortak ve kümelatif bir mutfak mevcut bunun adı ise İstanbul mutfağıdır. Anonim yemek çeşitleri ile sektöre adeta ışık tutan kurum kültürünü öne çıkaran bu çeşitler güneydoğudan tutunda ege kadar hatta Karadeniz i de kucaklayan yani yurdun dört bir yanından esinlenen bir mutfak organizasyonudur. Catering firmaları mutfak işletmeciliği konusunda oldukça gelişmiş kurumlardır. Gıda güvenliği doğrultusunda satın alma gerçekleştir ve tesis yönetiminde uluslar arası standartlara göre tesis yönetimini bu segmentte yapar. Geniş araç filosu bir catering üreticisinin olmazsa olmazıdır. Çünkü İstanbul da silivriden tuzlaya kadar servis sunmaktadır. Trafik opsiyonuyla birlikte her araca maksimum 15 firmanın yemeği yüklenebilmektedir. Catering yatırımcıları ise bu durumda bankalardan destek almaktadırlar. Yeni nesil frigo firik araçlar ile müşterilere ısı zincirini bozmadan servis vermektedirler.Profesyonel bir yemek hizmeti almak istiyorsanız size hizmet sağlayacak olan şirketi gidip yerinde görmenizi öneririz. Bakmanız gereken noktları ise şöyle özetlemek isteriz maddeler halinde.( şimdi elinize bir rulo peçete alın ve kör nokta hijyen testimize başlayın )

 1. Havalandırma iç kıvrım noktaları
 2. Ocak altında gözle görülmeyen noktalar
 3. Bulaşıkhane de raf arkaları
 4. Depolarda raf altları
 5. Personel soyunma odaları
 6. Bulaşık makinesi pis su çıkışları
 7. Ekipman kurulama noktaları
 8. Soğuk hava depolarının iç kısımları ve üst kısımları
 9. Lavobolar
 10. Hazırlık ünitesindeki bıçak ve diğer ekipmanların kontrolü

Tüm bu noktaları elinizdeki rulo peçete ile gezdirin ve sık sık peçetenizi kontrol edin lütfen bağlanan yağ katmanlarını fark edecekseniz oysa Avrasya kurumsal catering hizmetlerinin Bahçelievler de bulunan mutfağında bu denetimi gerçekleştirmiş olsanız oldukça gurur verici bir manzara ile karşılaşacağınızdan emin olabilirisiniz.

catering firma çoğul tekil ne anlama gelmektedir ?

 catering firma demek aslında bir üretim yapan ko-bi anlamına gelmektedir. Buradan şunu anlayabiliriz catering firmaları denince çoğul bir ek ile dil bilgisi kuralarına göre birden fazla yemek ve ikram hizmetleri sunan firmayı kast etmiş oluruz firma denince ise tek bir firmayı kast etmiş oluruz biraz Türkçemiz de nadir kullandığımız durumdur ancak halkımızın zaman zaman tercih ettiği ve bu tarz söylemlerde bulunduğu doğrudur. Avrasya catering firması denince ilk akla gelen lider  yemek şirketidir.

Tabldot Yemek Fiyatları 2020 Yılında Ne Olacaktır ?

Tabldot yemek fiyatları 2018 yılında ülkemizde gelişen ekonomik sarsıntılar doğrultusunda oldukça erozyona uğradı bir çok üretici tabldot yemek  firması fiyatlarına zaman yapmak zorunda kaldı hal böyle olunca bir çok firmanın müşteri portföyü el değiştirmek zorunda kaldı yani geçişler yapmak zorunda kaldı böylesine bir durumu ülkemize yaşatan ABD başkanı trump Türk borsasına ve ekonomisine adeta bir ticaret savaşı açmıştır. Yurdumuzda  2017 yılında 6 tl den 4 kap yemek satılırken 2018 ve sonrasında 10 TL ve üzeri fiyatlar konuşulmaya başlamıştır. Bu %40 bir enflasyona sebep olmuştur. Avrasya Kurumsal Tabldot Yemek Firması ise 2020 yılı içinde Belirlediği yemek birim fiyatı 15 TL bir üst menüsü olan Avrasya VİP başlangıç fiyatları ise 22-30 TL arasındadır. Sürekli değişiklik gösteren gıda fiyatlarına göre oldukça ekonomik ve sağlıklı bir üretim yapan Avrasya  tabldot yemek fiyatlarıyla oldukça fazla baş etmeye çalışmaktadır. Gıda enflasyonu bu ülkenin gizli gerçeğidir. Ancak halen piyasada 6 tl ye yemek hizmeti veren catering üreticileri mevcuttur bu çok şaşırtıcı olmakla beraber kırsalda faliyet gösteren tekstil atölyelerinin personel yemeğini karşılamaya çalışan hazır yemek üreticileri çok agresif fiyatlar sunmaktadır. Ancak üretim reçetelerinde ise hazır  

köfte hazır döner gibi ürünler kullanmaktadırlar. Bu ürünler sağlığa doğrudan ya da dolaylı olarak zarar vermektedir. Yemek üretimi ciddi bir iştir kullanılan markalar ürün ve hizmetleri tüm bunların ortak gayesi  kalite ölçüsüdür. Sizlere bu yazımızda 2020 yılı için çok açık fiyat telafuzlarında bulunduk web sitemizi ziyaret ettğiniz için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Tabldot Yemek mi Tabildot Yemek Hizmeti mi ?

Tabldot yemek kelimesi iş yemeğinin bir diğer adıdır. Uzun yıllar tabildot mu tabldot mu olarak tartışma konusu olmuştur. Ancak doğrusunu sizlere bu makelemizde anlatmaya çalışacağız klasik çelik tabaklardan oluşan toplu yemekhanelerde  personel yemek hizmeti ve askeri usul de var olan bir konsepttir. Toplumsal kuralların bir parçası olan ancak halk arasında bir tık düşük kalite olarak bilinen tabldot kelimesi bu anlayıştan büyük Türk milletini koparmak için Avrasya Tabldot Yemek Hizmetlerinin vermiş olduğu seminerler ve hizmetler olayın rengini değiştirmiştir. Her gün aynı yemeklerin üretilmemesi  dört farklı yemek konseptinin uygulanması toplumda olurda bir birey o yemeği beğenmez ise çorba ya da diğer alternatif menüleri tercih etsin ve günlük alması gereken kalori ihtiyacını karşılasın diye üretilen sağlıklı,hijyenik ve ekonomik yemek çeşitleridir. Esnaf lokantaları da değişen ülke ekonomisi ile tabildot yemek konsepti uygulayarak 15 tl ye 4 kap yemek çeşidi hizmeti vermektedirler. İstanbul yemek sanayicileri bu duruma karşı koymak istemektedirler ancak  esnaf lokantalarının vermiş olduğu küçük esnaf profiline endüstiriyel yemek üreticileri hizmet verememektedirler. Gıda sanayinin gelişmesi bu durumda makası oldukça açmaktadır.

Beylikdüzü Catering Firmaları

Beylikdüzü catering firmaları olarak her gün değişen dünya düzeninde İstanbul şehrinin hemen hemen en batısı olarak bilinen yerleşim ve sanayinin oldukça yoğun olan lokasyonu beylikdüzüdür. Bu nokta çarşı ve Pazar yerleri ile yaşam alanları ve sanayi üretim merkezleri ile kendi başına bir mega ilçe olmaya hak kazanmıştır. Bu bölgede site yönetimleri yemek hizmeti almaktadırlar  ve sanayi kuruluşları, ofisler , fabrikalar,okullar ve hastaneler beylikdüzü catering firmalarından hizmet almaktadırlar. Avrasya kurumsal catering şirketi ise bu lokasyonda 5 aracı ile düzenli olarak servis hizmeti vermektedir. Bu lokasyonda ortalama 2 milyon insan yaşamaktadır. Beylikdüzünde yıllarca görev yapan belediye başkanı şuan da İstanbul büyükşehir belediye başkanı olarak görevine devam etmektedir. Bu lokasyon istanbulun en nadide ilçelerinden birisidir. Sahil ve yeşil alanlarıyla her gün değişmektedir. Yakuplu mermerciler sanayi sitesi bakır ve pirinçciler sanayi sitesi ve Gürpınar bölgesinde okullar Avrasya kurumsal yemek hizmetlerinden hizmetler almaktadır.

Beylikdüzü Catering Firmaları Hizmet Alanları

 • Catering
 • İkram
 • Davet
 • Organizasyon
 • Personel yemeği
 • Yaza merhaba partileri
 • Sucuk partileri (catering servisleri)
 • Düğün
 • Nişan
 • Cenaze yemekleri
 • Mevlid yemekleri
 • Gıda servisleri
 • Kumanya ve paket yemek
 • İftar yemekleri
 • Açılış ve kokteyl menüleri
 • Seminer  yemekleri
 • Yat partileri
 • Kış partileri