Catering Yemek Şirketleri

Catering Yemek Şirketleri

Catering Yemek Şirketleri

Catering Yemek Şirketleri

 
Ülkemiz ilk olarak catering yemek şirketleri ile 1980 ‘li yıllarda tanışmıştır. Karşımıza ilk olarak otellerde çıkan catering yemek şirketleri zamanla oldukça fazla sevmiş ve bugün neredeyse her bir kurum, kuruluş ve işletme içine girebilmiştir. Bunun en büyük sebeplerinden biri catering yemek şirketlerinin oldukça düşük maliyetlere çok iyi hizmetler verebilmesi ve oldukça pratik olmasıdır. Durum böyle olunca orta ve büyük ölçekli tüm işletmeler catering yemek şirketleri desteği almakta ve personel yemek hizmetlerini bu şekilde çözüme ulaştırmaktadırlar. Avrasya Kurumsal catering yemek şirketleri arasında çok uzun süredir hizmet veren ve aynı zamanda da oldukça kaliteli hizmetler ile müşterilerini karşılayan bir firmadır. 
Gıdalarımızı seçerken her zaman dikkatli davranmalı ve sağlığa faydalı olmalarına dikkat etmeliyiz. Sağlığı olumsuz yönde etkileyecek ve zedeleyecek herhangi besinlerden her zaman kaçınmalıyız. Ancak yemek işlemlerinizi dışarıdan tedarik ediyorsanız bu dikkatleri ve kontrolleri sizler yerine yapacak firmalar olmalıdır. Avrasya Kurumsal Catering yemek şirketleri firmamızda bizleri sizler adına her zaman denetleyen gıda mühendislerimiz bulunmaktadır. Her koşulda ve durumda sağlıklı gıdalarla beslenmenizi, aksi bir durumla hiçbir zaman karşılaşmamanızı sağlamaktadırlar. 
şantiyelerdede, okullarda, hastahanelerde, fabrikalarda, kurumlarda, kuruluşlarda, işletmelerde, firmalarda ve insan topluluğunun fazla olduğu akla gelinebilecek her yerde catering yemek şirketleri ihtiyacı doğmaktadır. Yüzlerce ve hatta sayısı binleri bulan kişilere yemek tedarik etmek ve aynı zamanda da servis etmek oldukça zorlu bir iştir. Büyük kazanlarda, tencerelerde ve tepsilerde yemek yapmak hem oldukça zor hem de küçük sayıda yiyecek hazırlamak ile asla aynı olmamaktadır. Bu nedenle de toplu yemek hizmeti verildiği durumlarda bir catering yemek şirketleri firması ile anlaşmak her durumda karlı ve akıllıca bir seçim olacaktır. 
İyi bir catering yemek şirketleri seçerken nelere dikkat edilmelidir? Hijyen, sağlıklı personeller, sağlıklı gıdalar bu listenin başında gelmektedir. Herhangi bir durumu dahi karşılamayan catering yemek şirketleri ile bir anlaşma sağlanmamalıdır. Bu hem sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek hem de prestijinizi zedeleyecektir. İyi bir catering yemek şirketleri firması arıyorsanız Avrasya Kurumsal Catering firmamızı arayabilirsiniz. 

Catering Yemek Şirketleri

Catering Yemek Şirketleri

Catering Yemek Şirketleri

 

Catering geçmişten günümüze kadar taşınmış oldukça ünlü bir sektördür. Her yıl yaklaşık %10-15 büyüme göstererek gün geçtikçe de adını duyurmaya devam etmektedir. Kelime anlamı “hazır yemek tedariki” olarak bilinen, toplu beslenmenin ihtiyaç duyulduğu her alanda yemek sorununu kolaylık ve titizlikle dize getiren şirketlere denir. Büyük çaplı organizasyonların ilk başvurduğu en yaygın ve en çok talep gören sektörlerden biridir.

 Geçtiğimiz yıllara oranla kadın ve erkeğin iş hayatında daha fazla oluşu, iş yerlerinin evler ile mesafesinin çok olması, okulların ders sayılarının artarak gün süresinin uzaması, bazı iş toplantılarının yemekli yapılması ve bunun gibi çeşitli nedenlerden dolayı beslenme alışkanlığımız da değişmiştir. Toplu beslenmenin hayatımıza büyük ölçüde katkı sağladığı bu dönemde tüketim alışkanlığımızı da düzenli ve dengeli bir hale sokmak için catering yemek şirketleri çok eski yıllardan beridir hizmet vermektedir. Gittikçe artan ve gelişen bu sektörde ne yazık ki düşük maliyetle kurulan yasadışı şirketler de yer almaktadır. Bu nedenle beslenme gibi hassas bir konuda hayati bir riski göze almadan detaylıca bir araştırma yaparak seçimlerimizi uzman catering yemek şirketlerinden yana yapmalıyız. Gelişen bir sektör konumda olması nedeniyle birçok yerli yabancı şirket bu piyasaya adım atmaktadır.  Bu nedenle firmalar arasındaki rekabet yurt içi yurt dışı tanımaksızın artmaktadır. Ayrıca catering yemek şirketleri insanların sağlığını direkt olan etkileyebilen beslenme gibi kritik bir konuda risk almamak için üretim maliyetlerini karşılamakta yasal olarak zorunludurlar. İşlem görmüş gıdalar üretildikten sonra daha dayanıklı olabilirken catering yemek şirketlerininürettiği gıdalar kısa sürede tüketilmesi üzere hazırlanır. Genç nüfusun yaşlılara göre daha fazla olması ve zamanlarını daha çok dışarıda geçirmeleri onları dışarıdan beslenmeye eğilimli yapmıştır. Ayrıca çok talep gördüğü için toplu beslenme işletmelerinin de hızlı artışı dışarıda yeme arzusunu ortaya çıkarmıştır. Sayıca artan işletmeler arasında bir rekabet oluşmuş ve bu durum fiyatların ucuzlamasına olanak sağlayarak müşterilerin aleyhine olmuştur. Boş zamanlarımızın artması veya aksine günün temposundan kendimize bile zaman bulamadığımız için yeme içme alışkanlılarımız değişmiş ve bu da beslenme düzenimizi sarsmıştır. Yani kısacası kültürel, sosyal, ekonomik birçok etkenin temel ihtiyacımız olan beslenmede etkisi oldukça büyüktür ve bunun için en sağlıklı kararı dikkatle vermek ve seçici olmak çok önemlidir.