En İyi Catering Firmaları

En İyi Catering Firmaları

En İyi Catering Firmaları

Modern teknoloji çağında toplu yemek tedariği konusunda profesyonel ve kurumsal hizmetler sunuluyor. Dilimize catering olarak İngilizce’ den girmiş olan bu yeni nesil hizmet sektörü temel olarak yemek tedariği anlamını taşımaktadır. Kurumların, işletmelerin, şirketlerin, özel organizasyonların ya da etkinliklerin mevcut olan yemek ihtiyaçlarının profesyonel standartlarda karşılanması noktasında catering firmaları tarafından çalışmalar gerçekleştiriliyor. Yemek sunumu ile ilgili olarak yasal statüde belirlenmiş olan tüzük ve standartlara göre şekillendirilen hizmetler çerçevesinde faaliyet göstermekte olan catering firmaları ile bu alandaki ihtiyaçları en güvenli şekilde karşılayabilmek mümkün oluyor.  Ancak bu alandaki yoğun ihtiyaçların söz konusu olması en iyi catering firmaları seçimi noktasında daha dikkatli olunmasını gerekli kılıyor.

İyi Catering Firması Nasıl Belirlenir?

Günümüzde catering firmaları tarafından işletmeler, iş yerleri ya da diğer topluluk mevcudiyeti bulunan noktalara ilişkin olarak daha kolay ve daha düşük maliyetli yemek çözümleri sunmaları dolayısı ile her geçen gün daha da yoğun şekilde tercih ediliyor. Bu durum beraberinde sektörde sunulan hizmetlerinde çeşitlilik kazanmasına neden oluyor. Her kurum ya da şirket alacağı catering hizmetinin gıda gibi hassas bir olgunun söz konusu olması nedeni ile son derece güvenilir ve kaliteli olmasını arzular. Bu neden ile de en iyi catering firmaları ile çalışma gerçekleştirmek ister. İşte bu noktada doğru ve kaliteli şekilde bir catering firması seçiminin yapılabilmesi için  bazı kriterlerin uygulanması gerekir. Bu kriterlerin tümünün en iyi, doğru ve kurumsal bir şekilde yansıtılan örneği; Avrasya Kurumsal Yemek ve Catering firmasıdır desek yanlış olmaz.

İyi bir catering firmasının öncelikli olarak uzun bir çalışma süresinin getirmiş olduğu pratiğe odaklı tecrübeye sahip olması gerekir. Bunun dışında en iyi catering firmaları sundukları hizmetler ile sektöründe çok önemli oluşum ve şirketlere hizmet sunumu gerçekleştirir. Bu neden ile de iyi bir catering firması seçimi noktasında muhakkak referanslarında göz önünde bulundurulması gerekir. Bunun dışında günümüzde catering firması seçimleri sırasında en fazla yapılan hatalardan birisi de sadece uyguladığı fiyat politikasının yüksek olması nedeni ile o şirketin hizmetlerinin iyi olduğunun düşünülmesidir. Ancak catering firması seçimi sırasında mutlaka fiyat ve performans dengesinin göz önünde bulundurulması ve uygun paralellikte olan hizmetlerin tercih edilmesi gerekir.

En İyi Catering Firmaları

En İyi Catering Firmaları

1980 yılından itibaren ülkemizde catering hizmeti sunan firma sayısı hızla artmıştır. Catering firmalarının bu denli artması da firmaların arasında hizmet farkının doğmasına yol açmıştır. En iyi catering firmaları farklı catering hizmetlerini bir arada ve başarılı bir şekilde sunabilen firmalar olmuştur. Catering firmalarının sundukları klasik yemek hizmetlerinin çapı gün geçtikçe değişmiştir. Hatta öyle ki davet ve organizasyonlara yönelik catering hizmeti sunan özel firmalar da ortaya çıkmıştır.

En İyi Catering Firmaları Hangileridir?

Catering firmalarının farklı hizmet anlayışı ile fark yaratmaya çalıştığı görülmektedir. Rekabetin yoğun olduğu bu sektörde iyi olarak değerlendirilebilen firma sayısı ise çok azdır.  En iyi catering firmaları denildiğinde bu firmaların aşağıdaki özelliklere sahip olmaları gerekmektedir:

  • Bünyesinde gıda mühendisi bulunduran catering firmalar,
  • Yemeklerin sıcak bir şekilde servis edilmesine önem veren firmalar,
  • Yemeklerin hazırlanması sırasında lezzete ve hijyen koşullarına dikkat eden firmalar,
  • Yemeklerin taze ürünlerle hazırlanmasını sağlayan firmalar.

Yemeklerin lezzetli şekilde hazırlanması önemlidir. Lezzetli yemeklerin hijyenik koşullarda hazırlanması ise daha önemlidir. Sağlıklı olmayan yemekler müşterileri memnun etmeyecektir. Bu nedenle yemeklerin hazırlanması sırasında yemek hazırlanan ortamın temiz olması önemlidir. Firmamız tarafından hazırlanan tüm yemekler sağlıklı ortamlarda yapılmaktadır. Hijyenik olmayan hiçbir ürün yemek üretiminde kullanılmamaktadır. Üretim sırasında üretim alanları son derece temiz olmakla birlikte, yemek hazırlayan ekibimiz de hijyenik koşulları korumaya özen göstermektedirler.

Catering Hizmetinde Sıcak Servisin Önemi

Firmamız tarafından hazırlanan yemekler sıcak bir şekilde müşterilere ulaştırılmaktadır. Yemeklerin ilk halindeki sıcaklığı ile ulaştırılması için firmamız tarafından özel ekipmanlar kullanılmaktadır. Yemeklerin sıcak olması lezzetini doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle yemeklerin sıcak bir şekilde ulaştırılması önemlidir. Firmamız da bu anlayışla hareket ederek uzak mesafelere bile yemekleri sıcak bir şekilde ulaştırmaya özen göstermektedir. Yemeklerin özel bir ekipman içerisinde taşınması sıcaklığının korumasını sağlamaktadır. Soğumuş bir yemek lezzetini büyük oranda kaybetmiş olacaktır.

Catering Hizmetlerinde Farkımız Nedir?

Catering hizmetleri sunan pek çok firma bulunmaktadır. Bu sayı fazlalığı da firmalar arasında rekabetin ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Firmamız catering hizmet sunumunda fark yaratmaktadır. Her türlü catering hizmeti özveri ile sağlanmaktadır. Personelimiz catering hizmeti sunumunda tecrübeli ve güler yüzlüdür. Yemek üretimi sırasında hijyen kurallarına kesinlikle riayet edilmektedir. Ayrıca firmamız tarafından istihdam edilen gıda mühendisleri aracılığı ile de yemeklerin kalori ve besin değeri hesaplamaları yapılmaktadır. Ağır iş kollarında faaliyet gösteren firmalar için kalori hesaplamaları çok gereklidir.

Firmamız, yemeklerin sıcak dağıtılmasına da büyük bir özen göstermektedir. Sıcak yemekler, lezzetini her zaman korumaktadır. Davet ve organizasyonlara yönelik sunduğumuz yemek hizmetleri de her ortamda dikkat çekmektedir. Talep olduğu takdirde organizasyon ve davetlere yönelik yemek sunumları da güler yüzlü personelimiz tarafından yapılmaktadır. En iyi catering firmaları arasında ilk sırada bulunan firmamız kaliteli hizmet sunumunda öncüdür. Uygun fiyatın kalite ile buluştuğu catering hizmetlerimiz ile mutlu müşteriler görmeyi seviyoruz.