Esenyurt Tabldot Yemek

Esenyurt Tabldot Yemek

Esenyurt Tabldot Yemek

Esenyurt Tabldot Yemek

Tabldot yemek hizmetinin tam olarak gelişmesi, 2.Dünya Savaşı sonrasında oldukça hızlı ilerlemiştir. Tabldot yemek sektöründeki, yükselişin en büyük sebebi savaş sonrasında İngiltere gibi büyük ve güçlü ülkelerin Hastaneler ve Kurumlar başta olmak üzere, birçok alanda toplu yemek hizmetlerini zorunlu kılmıştır. Hızla gelişen teknoloji, halkın zenginleşmesi, farklı, kaliteli ve sağlıklı yemek yeme isteği toplu yemek sektörünün de gelişmesine ve çok fazla toplu yemek hizmeti veren, farklı istekler doğrultusunda, kitlelere ve farklı damak tadına hitap eden kuruluşların açılmasına sebep olmuştur. Açılan kuruluşların arasında esenyurt tabldot yemek firmalarından biri olarak en kaliteli catering firmasıyız.

Ülkemizde ve Günümüzde Toplu Yemek

Türkiye’de toplu yemek adına hizmetler 1630’lu yıllarında başlayarak ve o dönemlerde sadece “esnafın ve sanatkârların” belirledikleri maddelerdeki yemeklerin satılmasına müsaade edilirdi. Türkiye’de bilinen ilk tabldot yemek kurulumu 1959’da Şişli Terakki Lisesi mutfağında başlayıp günümüze kadar birçok tabldot yemek hizmeti veren şirketler kurularak, hazır yemek sektörü gelişmeye devam etmektedir. Sektörümüzde en çok geliştirdiğimiz esenyurt tabldot yemek hizmetimiz, belirlenen tüm uygunluklara göre hazırlanmış yemeklerdir.

Neden Toplu Yemeğe Yöneliriz?

  • Acıkma, susama gibi fiziki nedenler
  • Kazanç durumları
  • Sağlık Durumları
  • Birlikte yemek yeme isteği gibi sosyal ihtiyaç

Dışarıda yemek yemeği seçen kişilerin, memnuniyeti doyumuyla orantılıdır ve bu sebeple bu doğrultudaki ihtiyaçların karşılanıp karşılanmamasına göre memnuniyet artar veya azalır.

Tabldot yemekte memnuniyeti arttıran ve azaltan etkenler: catering

  • Farklı ve Çeşitli Lezzetler
  • Kültürsel Gelenekler
  • Kalite
  • Hijyen
  • Sunum
  • Görünüm

Tabldot Yemek Firmaları İçin Temel Kurallar

Tabldot yemek hizmeti veren firmalarda yemek üretiminde kullanılan bütün gıda ürünlerinin, gıda ile temas halinde olan tüm alet ve ekipmanların kaliteli ve hijyenik olması kesinlikle gereklidir. Gıdanın güvenliği ve gıda kontrol sistemlerinin tabldot yemek firmasında kurulumu yapılmış ve uygulanabilir olması gereklidir. Kaliteli ve alanında profesyonel personel temin edilmesi ve sürekli gelişen ve gelişmekte olan, değişen koşullar altında personellere eğitim verilmelidir.

Biz Avrasya Kurumsal Yemek Şirketi olarak siz müşterilerimize verdiğimiz esenyurt tabldot yemek hizmetinin yanı sıra her ilçemize aynı hizmeti vermekteyiz.