İş Toplantıları İçin Catering Hizmeti

İş Toplantıları İçin Catering Hizmeti

İş Toplantıları İçin Catering Hizmeti

İş Toplantıları İçin Catering Hizmeti

 

Catering hizmeti kurulduğu yıllardan bu yana oldukça sevilmiş bir hizmettir. Kelime anlamı olarak yabancı kökenlidir. Türkçe karşılığı ise yemek tedarik eden, yemek firmaları, toplu yemek hizmeti ve tabldot yemek firmaları olarak da bilinmektedir. Ancak ülkemizde de catering kelimesi hali ile kullanılmakta ve gerçek anlamını taşımaktadır. Catering hizmeti ilk olarak karşımıza 1980 ‘li yıllarda çıkmıştır. O dönem otellerde rastladığımız catering hizmetlerini bugün neredeyse tüm işletmelerde görmek mümkündür. Catering hizmeti hem pratik oluşu ile hem de oldukça düşük maliyetlere yüksek kalitede yemekler sağlanması ile oldukça karlı ve mantıklı bir seçim olmaktadır. Bu nedenle de insan topluluğunun oldukça yoğun olduğu yerlerde yemek yeme işlemleri dışarıdan değil bir catering firması tarafından sağlanır. Bu hem personeller hem de işverenler için oldukça iyi bir durumdur. Her gün dışarıdan sipariş edilen oldukça ağır ve yağlı yiyecekler yemek zaman içerisinde olacağı gibi gün içinde de sizleri rahatsız eder ve çalışma performansınızı düşürür. Üstelik ilerleyen yıllara doğru ise de belli başlı rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Ağır yemeklerin yanı sıra rast food tarzı yiyeceklerde de söz konusu durum aynıdır. Bu nedenle her zaman sağlıklı ve mevsiminin meyve sebzeleri tüketilmeli, sağlıklı bir beslenme tarzı benimsenmelidir. 

Catering hizmeti oldukça önemli ve dikkate alınması gereken bir konudur. Bir catering firması seçerken pek çok konuya dikkat edilmelidir. Yiyeceklerin sağlıklı gıdalar olup olmamasına, yiyeceklerin hangi koşullarda hazırlanıyor olması, personellerin sağlık durumları ve hem personellerin hem de mutfak alanının hijyen koşullarına çok dikkat edilmelidir. Aksini taşıyan hiçbir catering firması ile bir anlaşma ya da çalışma sağlanmamalıdır. 

Catering hizmeti son yıllarda kurumsal çözümler üretebildiği gibi bireysel çözümler de üretmektedir. Artık evdelerde düzenlenen partilerde de catering firmalarına rastlamak mümkündür. Bunun yanı sıra şirket içi ya da şirket dışı ancak iş toplantılarında catering firmalarına rastlamak mümkündür. Özel sipariş ile hazırlanan lezzetli yiyecekler ile misafirlerinizi ya da partnerlerinizi karşılayabilir onlara eşsiz bir ziyafet yaştabilirsiniz.