İYİ BİR CATERİNG ŞİRKETİ İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

İYİ BİR CATERİNG ŞİRKETİ İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Catering firmaları insanlara toplu yemek hizmeti sunan, yemek ihtiyaçlarını karşılayan işletmelerdir. Catering sektöründeki bu firmaların amaçları müşterilerine iyi bir hizmet sunabilmek ve sektörde iyi bir catering şirketi olabilmektir. Bu amaç doğrultusunda ise catering firmalarının yapması gereken ve dikkat etmesi gereken belli başlı unsurlar bulunur.

İyi Bir Catering Şirketi Nasıl Olmalıdır?

Catering şirketleri, sanayileşme ve artan nüfus sebebi ile son zamanlarda artma eğilimindedir. Bu sebeple de catering şirketlerinin sektör içinde farklılık yaratabilmesi ve tercih edilmesi için iyi bir hizmet sunması oldukça önemlidir.  

Catering firmasının iyi olma ölçütü, tek bir nokta baz alınarak değerlendirilme yapılmasının dışında pek çok unsuru kapsayacak şekilde değerlendirilmelerinin yapılması gerekir.  Bu hususlar: catering şirketinin sahip olduğu misyon ve vizyonu, personellerinin yetkinliği, firma içerisindeki iletişim, ekip çalışması, entegreli bir şekilde çalışma yürüttüğü firmaların nitelikleri, yeniliklerin takip edilmesi, sektör içerisinde özgün olması, yasa ve standartlarla uyum içerisinde çalışması, müşteriler ile kurulan iletişimin gücü, lezzetli ve çeşitli yemeklerin hazırlanabilmesi ve sunulması olarak sıralanır.

İyi Bir Catering Şirketi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Catering hizmeti almak isteyen kişiler, yemeklerin damak tatlarına uygun olmasını ve lezzetli olmasını, hızlı servis imkanının sunulmasını, sağlıklı yemeklerin yapılmasını ve hijyen kurallarının sağlandığı ortamlarda hazırlanan yemeklerin kendilerine sunulmasını ve bu temel şartların sağlandığı yemek hizmetlerin kaliteli bir şekilde verilmesini ister. Bu sebeple yemek şirketleri yemek yapımı öncesinde, yemek hazırlıklarında ve yemeklerin sunulmasında belirli şartları sağlayarak müşterilerinin memnun kalmasını ve tercih etmelerini en nihayetinde de iyi bir catering firması olmasını sağlar.

İyi bir catering firması olabilmek için;

  • İlk başta çalışma alanlarının temiz ve düzenli olması,
  • Tüm personelin hijyen kurallarına uyması ve gerekli eğitimleri alarak bilinçlenmesi,
  • Yemeklerin belirli bir plan dâhilinde hazırlanması,
  • Menü planlamaları için titiz bir çalışma yürütülmesi,
  • Hazırlanacak yemekler için kullanılacak malzemelerin güvenilir yerden temin edilmesi,
  • Kullanılan tüm ürünlerin mevsimine uygun ve kaliteli olması,
  • Personelin müşterilere olan davranışları olumlu etki bırakacak şekilde olması,
  • Ev yemeği lezzetinde yemeklerin hazırlanması,
  • Yemeklerin hazırlık sürecinde ve servis edilmesi sırasında kullanılan tüm araç gereçlerin uygun olması gerekir.

İyi bir Catering Şirketinden Hizmet Almak

Yemek hizmeti almaya karar vermiş bir kişi seçim yaparken bulunduğu bölgede iyi bir catering firması bulabilmek ve kaliteli bir yemek hizmeti alabilmek için kapsamlı bir araştırma yapması gerekir. Bu araştırmalar istenilen hizmetin sağlanıp sağlanamaması, çalışma koşulları, catering firmasının deneyimleri ve referansları göz önünde bulundurularak yapılmalı ve değerlendirmelerin sonucunda kararın verilmesi gerekir.

Sonuç olarak iyi bir catering şirketi için standart kuralların yanı sıra özelleşmiş belli başlı noktalara da dikkat ederek hem sektör içerisinde hem de müşteriler için en doğru ve en iyi yemek firması olmuş olunur.

Teklif Talep Formu