Otellerde Catering Hizmeti

Otellerde Catering Hizmeti

Otellerde Catering Hizmeti

Otellerde Catering Hizmeti

 

Catering hizmeti sunan firmaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Sayıları artan firmaların rekabet halinde olduğu bir gerçektir. Catering hizmetleri birbirinden çok farklı olabilmektedir. Otellerde catering hizmeti sunan firmalar normal bir yemek hizmetinden daha fazlasını sunmak zorundadırlar. Otellerde verilen yemek hizmetinin içeriği klasik tabldot yemeklerden çok farklıdır. Talep edilen öğün sayısına göre yemek hizmeti sunumu firmamız tarafından itina ile yapılmaktadır.

Otellerde Catering Hizmeti Nedir?  

 

Catering hizmeti denildiğinde yemeklerin hazırlanmasından dağıtımına kadar pek çok iş akla gelmektedir. Günümüzde catering firmalarının sundukları hizmetin çapı genişlemiştir. Davet ve organizasyonlara yönelik yemek hizmeti sunumu da bazı firmalarca yapılmaktadır. Davet ve organizasyonun konseptine uygun olarak sunulan yemek hizmeti, her zaman özveri ile yapılmalıdır. Bu tarz hizmet sunan catering firmaları talep doğrultusunda yemek sunumlarını bile kendi personeli aracılığı ile yapabilmektedir.

Catering firmalarında kalori ve besin değeri hesaplamaları yapılabilmektedir. Bu sayede firma tarafından hazırlanan menüler, hizmet alan firmanın ihtiyacına uygun hale gelmektedir. Menü ile ilgili gerekli hesaplamaları firma nezdinde istihdam edilen gıda mühendisleri yapmaktadır. Gıda mühendislerinin önerileri doğrultusunda menü planı yapılmaktadır. Menü seçimleri hizmet sunulan firmanın talep ettiği yemek hizmeti doğrultusunda planlanmaktadır. Ağır iş faaliyetlerinin yapıldığı firmalarda kalori ve besin değeri hesaplamaları yapmak önemlidir.

Catering Hizmetleri Kimlere Sunulur?

 

Catering firmaları toplu yaşam alanlarına yönelik özel menüler de hazırlamaktadır. Toplu yaşam alanları genel olarak şöyledir:

  • Hastaneler,
  • Yurtlar,
  • Okullar,
  • Oteller,
  • Diğer tüm toplu yaşam alanları. Otellerde catering hizmeti sunan firmaların yemek menüleri de klasik yemek menülerinden farklıdır. Talep edilen öğün sayısına göre farklı konseptlerde yemek hizmeti sunulabilmektedir. Otelin sunduğu yemek hizmetine göre catering firmamızın sunduğu yemek menüleri ayarlanabilmektedir. Esnek çalışma prensiplerimiz ile her zaman müşteri dostu bir firma olmaktayız.

Firmamızın sunduğu catering hizmetleri her zaman bir numara olmuştur. Yemeklerin lezzetli bir şekilde hazırlanmasının yanında hijyen kurallarına uygun olarak üretimleri yapılmaktadır. Helal kesim usulü ile her kesimin ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunmaktayız. Yemeklerin lezzetli ve sağlıklı olmasının yanında yemeklerin sıcak bir şekilde servis edilmesi firmamız tarafından yapılmaktadır. Yemeklerin ilk halindeki sıcaklığı ile servis edilmesi çok önemlidir. Yemeğin sıcaklığı yemeğin lezzetini belirleyen önemli bir faktördür.

 

Otellerde Sunulan Catering Hizmeti Nasıl Olmaktadır?          

Catering hizmetlerinin farklı firmalarca sunumu sırasında pek çok hizmet farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Otellerde sunulan bu tarz yemek hizmetleri konsept olarak biraz farklıdır. Otellerde yemek hazırlamak için bir kalifiye elemanlar bulunmadığında ya da otel bu hizmeti firmalardan satın almayı tercih ettiğinde devreye catering firmaları girmektedir.

Catering firmalarının otellerin talebine göre sundukları yemek hizmetleri her zaman müşteri nezdinde dikkat çekici olmaktadır. Firmamız tarafından sunulan catering hizmeti otel konsepti ile her zaman göz doldurmaktadır. Otellerde catering hizmeti denildiğinde firmamız ilk akla gelen firmadır. Sunduğu birbirinden lezzetli otel yemekleri ile farkını ortaya koymaktadır. Uygun fiyat karşılığında en kaliteli yemekler firmamız tarafından sunulmaktadır.