Paket Yemek Hizmeti Nedir?

Paket Yemek Hizmeti Nedir?

Paket yemek hizmeti; pek çok yemek şirketi tarafından sunulan yemek hizmet türlerinden biridir. Bu hizmet ile yemek şirketi müşterilerinin yemek ihtiyacına kurumsal çözüm sunmuş olur. Yemekler tabldot hizmetinden farklı olmayacak şekilde yemek firmaları tarafından hazırlanır. Pişen yemekler özel korunaklı paketlere yerleştirilerek bozulmaya ve dökülmeye mahal vermeyecek şekilde müşteriye ulaştırılır.

Paket Yemek Hizmeti Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Paket yemek hizmeti özellikle pandemi ile birlikte çok fazla tercih edilen bir yemek hizmeti türü olmuştur. Yemeklerin firmalarda özel ekipmanlar içerisinde personel tarafından sunulması pandemi döneminde sıkıntı yaratacağından yemeklerin bizzat yemek şirketinde paketlenerek ve minimum insan temasıyla muhafaza edilmesi özellikle cazip kılmaktadır.

Paket yemek hizmeti genel sağlık sorunlarının olduğu dönemlerde tercih edilebileceği gibi (örneğin salgın hastalıklarda) kişiye özel yemek verileceği zamanlarda da tercih edilebilir. Yemeklerin formu bozulmadan muhafaza edilebildiği ve dışarıdan herhangi bir toz ya tehlike yaratacak partiküller giremeyeceğinden rahatlıkla yemeğinizi yiyebilirsiniz. Paket yemek hizmeti aynı catering hizmeti gibi çorba, ana yemek, ara yemek ve salata gibi ek tercihin olduğu yemek hizmetidir. Ayrıştığı nokta yemeklerin özel bir şekilde paketlenmesi ve müşteri tarafından paketinin açılarak yemeğin tüketilmesidir.

İster evden çalışın isterseniz ofisten bulunduğunuz bölgedeki en iyi catering şirketi ile anlaşarak günlük paket yemek hizmetinden yararlanabilirsiniz. İstanbul için ise böyle bir arayışınız varsa yemek şirketi olan ve sektörde önemli bir konuma sahip olan Avrasya Kurumsal’ı tercih edebilirsiniz. Menüleri, yemeklerin lezzeti ve bütçesi ile her anlamda büyük avantajlardan yararlanma fırsatına sahip olursunuz.

Paket Yemek Hizmeti Menü İçeriği

Paket yemek hizmetinde menü içeriği diğer yemek hizmetlerinden farklılaşmaz. Menüler hizmetin türüne göre belirlenmeyip aslında müşterinin talebine, gereksinimine ve konsepte göre belirlenir. Ancak menü içerikleri genel olarak birbirine uyumlu olacak şekilde ayarlanır. Yani lezzet ve görsel anlamda uyum yaratır. Böylece yemekleri yiyen kişi daha çok memnun kalabilir.

Paket yemek hizmeti almaya karar verdiyseniz hizmeti alacağınız firmadan örnek menü içeriği talep edebilir, ne tür bir listeleme yaptığını görebilirsiniz. Böylece firma kararını daha kolay alabilirsiniz.

Paket Yemek Hizmeti Nasıl Olmalıdır?

Paket yemek hizmeti yemek şirketleri tarafından verilen taşımalı, yerinde, toplu, tabldot yemek hizmeti gibi olmalıdır. Yani;

  1. 1.     Müşteri odak noktasına alınmalı,
  2. 2.     Yetkin personeller ile çalışılmalı,
  3. 3.     Menü gıda mühendisleri ve diyetisyenlerin kontrolünde belirlenmeli,
  4. 4.     Yemekler özenle paketlenmeli,
  5. 5.     Müşteriye zamanında ulaştırılmalıdır.

Sonuç olarak paket yemek hizmeti kendi içinde farklı dinamiklere sahip olsa da diğer yemek hizmetlerinden büyük ölçüde ayrılmaz. Yemek şirketlerinin hangi hizmeti veriyor olursa olsun daima hijyen, kalite, gıda güvenliği gibi temel ama insan sağlığında önemli olan hususları göz önünde bulundurması gerekir. Aksi halde iyi bir hizmet vermekten çok uzakta olur.

Teklif Talep Formu