TABLDOT FİRMASI

TABLDOT FİRMASI

Tabldot firması yemek hizmeti almak isteyen kişilere daha önceden oluşturulmuş hazır menüleri sunar. Bu menüde başlangıç yemekleri ile tatlı dâhil çeşitli yemekler bulunur. Önceden hazırlanan menüler aylık ya da belirli periyotlarda olacak şekilde catering firmaları tarafından hazırlanır.

Tabldot Firmasının Sunduğu Hizmetlerin Nitelikleri Nelerdir?

Tabldot firmaları tarafından oluşturulan menülerde beyaz ya da kırmızı et, baklagiller, çorbalar, salatalar, sebze yemekleri ve şerbetli ya da sütlü tatlılar yer alır.  Farklı sayıdaki yemekleri çeşitlendirme yaparak sunar. Tabldot firmaları tarafından yapılan bu çeşitlendirmedeki maksat yemeklerin müşterileri doyurması, damak tatlarına uyacak şekilde lezzetli hazırlanması ve ek olarak yemeklerin sağlıklı olmasıdır. 

Yemek şirketlerinde yemeklerin hazırlanma sürecinde dikkat edilmesi gerekenlerin yanı sıra servis işlemlerinde de bazı noktalara özen göstermek gerekir. Servisin doğru bir şekilde yapılması müşterinin memnun kalması için oldukça önemli hususlardan biridir. Bu sebeple tabldot yemek firmaları hazırladıkları yemekleri müşterilerine sunarken hijyen kurallarına uyar, hızlı olacak şekilde servis eder ve sürekli olarak düzenlemeler yapar.

Tabldot Firmasının Hizmetlerinden Kimler Yararlanır?

Yemek hizmetlerinden yararlananların çoğunluğunu çalışan sayısının çok olduğu firmalar ve fabrikalar, okul ya da yurt gibi kurumlar, sağlık kuruluşları vb. oluşturur.  Tabldot hizmetinden faydalanarak hem ekstra personel alımı hem de mutfak giderlerine gereksinim duyulmaz. Bu sayede de hizmet alan kişiler giderlerini minimum düzeyde tutmuş olur.

Şirket, kurum ya da kuruluşlar tarafından alınan hizmete ek olarak davet, açılış, baby shower ve özel günler için düzenlenmiş organizasyonlarda da tabldot hizmetlerinden faydalanmak mümkündür. Bu hizmetin farkı ise belirli bir konsepte göre hazırlanabilmesi ve buna bağlı olarak da sunumların daha çok ön planda tutulmasıdır. Ayrıca hizmet sürecinde çalışan personelin sayıca fazla olması da farklılıklar arasında sayılabilir.

Tabldot Firmalarının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Yemek hizmeti bu hizmetten faydalanmak isteyen kişilere pek çok konuda avantaj sağlamaktadır.

  • Tabldot firmalarında menülerin planlı bir şekilde oluşturulması müşterilerin düzenli beslenme biçimine sahip olmasını sağlar.
  • Uzman kişiler tarafından hazırlanan menüler sayesinde müşteriler günlük olarak gereken besin değerlerini ve kalori miktarlarını temin eder. Bu sayede sağlıklı beslenme imkânı bulmuş olurlar.
  • Müşterilere sunulan standart yemek hizmeti ile uygun fiyata hizmet alınarak temel ihtiyaç olan yemek hizmetinin meydana getireceği giderler azalmış olur.
  • Süreç içerisinde yemeklerin israf edilmemesi için dikkat edilir.
  • Büyük firmalar başta olmak üzere hizmet alan kişiler için zaman kaybının önüne geçilmiş olunur.

Yukarıda belirtilen hususlar sayesinde pek çok işletme, kurum ya da kişiler zaman, ekonomi, düzenli ve sağlıklı beslenme bakımından avantaj sağlar.

Sonuç olarak tabldot firması hizmetlerinde, menüleri ve menülerinin oluşturulmasında, hızlı bir şekilde müşteriye ulaştırılan servis hizmetlerinde ve özel sunumlarında tabldot ile ilgili tüm çalışmalarını titizlik ile yürütür.

Teklif Talep Formu