TABLDOT HİZMETİ KAÇ ÇEŞİTTİR?

TABLDOT HİZMETİ KAÇ ÇEŞİTTİR?

Tabldot yemek hizmeti, yemek şirketleri tarafından belirli standartlar dâhilinde yapılan yemekler için tabldot kavramı kullanılmaktadır. Yemek hizmetinde sunulan yemekler önceden belirlenerek hizmet almak isteyenlere sunulur.  Tabldot yemek hizmetleri ile daha çok iş alanlarının geniş olduğu, sanayinin geliştiği ve insan sayısının epey fazla olduğu yerlerde karşılaşılır. Belirli standartlarda yemek üretimi yapılsa da iş sektörüne göre günlük temin edilmesi gereken kalori hesaplamaları yapılır. Hesaplanan kalori değerlerine göre yemek yapımı gerçekleştirilip müşterilere özgü uygun yemek hizmeti sunulur.  Tabldot yemek hizmeti işyerlerinin yanı sıra hastane, yurt, bakımevleri vb. gibi kurumlara da verilir.  Ayrıca hem organizasyonlara hem de etkinliklere de yemek hizmeti sunulmaktadır.

Tabldot Yemek Hizmeti Kaç Çeşittir?

Yemek firmalarının müşterilerine sunduğu tabldot yemek hizmetini hem faaliyet alanları hem de hizmetleri göz önünde bulundurulursa 4 ana başlık altında incelenmesi mümkün olur.

  • Tabldot Yemek Hizmetleri;
  •  Taşıma Yemek Hizmetleri,
  • Yerinde Üretim İle Yemek Hizmetleri,
  • Organizasyon İle Yemek Hizmetleri,
  • Paket Yemek İle Sandviç Hizmetleri,

Yukarıda sıralanan dört farklı hizmet türü müşterinin ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Hizmet almak isteyen şirketlerde çalışan kişi sayısı çok ise hizmet olarak yerinden üretim tercih edilir. Ayrıca yemek firmalarının yemekhanelerinin uygun olması ile de yerinde üretim hizmeti alınabilmektedir. Günümüzde hem taşıma yemek hizmeti hem de yerinde üretim hizmeti sektörün önemli bir kısmını oluşturmaktadır.  Ancak bu temel kabul edilen iki yemek hizmeti dışında organizasyon düzenlemek isteyen ya da etkinlik düzenlemek isteyen kişiler için de ayrı bir hizmet çeşitleri vardır. Bununla birlikte çalışan sayısının az olduğu şirketlerde ise catering firmaları tarafından sunulan paket yemekler tercih edilmektedir.

Tabldot Yemek Hizmetinden Kimler Yararlanır?

Tabldot yemek hizmetlerinden başta çeşitli işkolları olmak üzere fabrikalar, işletmeler, hastaneler, okullar, bakımevleri vb. farklı alanda faaliyet gösteren tüm kurumlar faydalanabilmektedir. Kurumlar tarafından tabldot yemek hizmetlerinin tercih edilmesinin nedenlerinden biri insanların temel ihtiyacını oluşturan yemek hizmetinin maliyetini minimum seviyeye indirebilmektir. 

Tabldot Yemek Hizmetinde Olması Gerekenler Gıdalar Nelerdir?

Catering firmaları hizmet alan müşterilerinin özellikle de şirkette çalışan kişilerin günlük öğün olarak alması gereken kalori miktarını hesaplayıp besin içeriği olarak zengin ve sağlıklı yemekler sunması gerekir. Hesaplamalara dikkate alınmadan hazırlanan yemekler sonucunda çalışan kişiler gerekli kaloriyi besinlerden sağlayamaz bu da pek çok olumsuz durumların yaşanmasına neden olur. Bu sebeple muhakkak yemek hizmetinde bakliyat, mevsimine göre sebze ve meyveler, kırmızı et ile beyaz et olması gerekir. Bu besinlerle denge sağlanarak hem verimli çalışmak hem de hastalıklara karşı bağışıklık kazanmak mümkün olur.

Sonuç olarak yemek firmaları müşterilerin işkollarına, kişi sayılarına, yemekhanelerin uygun olmasına vb. faktörlere bağlı olarak ve müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli tabldot yemek hizmetlerinden en uygun olanını belirleyerek hizmet verirler.

Teklif Talep Formu