Tabldot Yemek Firmaları Seçimleri Nasıl Yapılır?

Tabldot Yemek Firmaları Seçimleri Nasıl Yapılır?

Tabldot Yemek Firmaları Seçimleri Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde pek çok firma yemek yeme ihtiyacını dışarıdan tedarik etmektedir. Dışarıdan sipariş usulü ya da tabldot yemek firmaları olarak seçenekler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çok az bir sayıda olsa da yemek yeme işlemlerini şirket bünyesinde halleden firmalar ya da kuruluşlar da bulunmaktadır. Ancak orta ve büyük ölçekli pek çok firma dışarıdan yemek tedarik etmekte ve bu tedariği tabldot yemek firmaları ile karşılamaktadır. Bunun en temel nedenlerinden biri bu işlemlerin oldukça maliyetinin düşük olması ve pratik olmasıdır. Sürekli olarak dışarıdan özel sipariş edilen rast food gıdalar, ağır yemekler kişilerin sağlıksız beslenmesine yol açar. Hem kısa dönemde hem de uzun dönemde bu tarz yiyecekler insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Ancak tabldot yemek firmaları uzman aşçıları tarafından hazırlanan özel ev yemekleri ile hizmet eder. Her zaman ve her durumda sağlıklı ve lezzetli gıdalar ile beslenmenizi sağlar. Elbette ki  tüm firmalar aynı oranda hizmet vermemekte ve çok daha olumsuz sonuçlara sebebiyet verecek durumlar ile firmaları karşı karşıya bırakabilmektedir. Bu nedenle de tabldot yemek firması seçerken dikkat edilecek en büyük özelliklerden biri belli başlı kuralları karşılıyor olup olmamasıdır. Bu kurallar nedir diye soracak olursak aşağıda belirtmekteyiz.
 
  • Firmalar her durumda sağlıklı gıdalar üretmelidir. Hiçbir gıda çürümüş, bozulmuş, tarihi geçmiş olmamalıdır. Her yiyecek, meyve ve sebze mevsiminin gıdası olmalıdır. Aksi durumlarda yiyecekler kesinlikle tüketilmemelidir. Yiyeceklerin içine hiçbir zaman ek katkı maddesi konulmamalıdır. 
  • Gıdaların sağlığı kadar önemli olan bir diğer nokta da gıdaların hijyenik ortam koşullarında saklanıp saklanmıyor olmasıdır. Hem gıdalar hem de mutfak ekipmanları her zaman hijyen koşullarını en üst düzeyde karşılamalıdır. Hiçbir eşyada ya da yiyeceklerde mikrop, bakteri ve benzeri sağlıksız zararlı maddelerin oluşmasına olanak tanınmamalıdır. 
  • Gıdalar kadar hijyenik olması gereken diğer durumlar ise personeller ve mutfak ekipmanlarıdır. Hem mutfak ekipmanları hem mutfak alanı hem de personeller her zaman her durumda sağlıklı olmalı ve hijyen koşullarını en üst düzeyde karşılamalıdır. 
 
İyi bir tabldot yemek firması arayışındaysanız Avrasya Kurumsal Catering firmamızı tercih edebilirsiniz.