Toplu Yemek Firmaları

Toplu Yemek Firmaları

Toplu Yemek Firmaları

Toplu yemek firmaları müşterilerine toplu yemek hizmeti sunan firmalardır. Günümüzde halk tarafından catering diye bilinen kavram aslında toplu yemek hizmetidir. Türkçe karşılığı toplu yemek hizmeti olan catering 1980’li senelerinde karşımıza çıkmış bir kavramdır. Ayrıca ilk çıktığı senelerde otellerde sunulan bu catering hizmeti zamanla yayılmış ve neredeyse tüm işletmeler ve kurumlar tarafından tercih edilen bir hizmet haline gelmiştir. Catering hizmetinin bu denli yayılmasının sebeplerinden biri yemek hizmetinin maliyetini düşürmesi ve gün içerisinde sağlıklı, taze ve besleyici yemekler tüketmek isteyen kişilere tüm bu hususları karşılayan hizmeti sunabilmesidir.

Toplu Yemek Firmaları

Toplu yemek firmaları dışarıda hazır yiyecek tüketmek istemeyen kişilere ev yemeği lezzetinde, daha öncesinde planlanmış menüleri ile özenli bir şekilde seçilmiş çeşitli yemekleri yeme fırsatı verir. Ayrıca hazırlanmış olan yemekleri kısa sürede ve hızlı bir şekilde müşterisine ulaştıran catering şirketleri müşterilerinin düzenli beslenmesine imkan tanır.

Toplu yemek hizmeti veren Avrasya Kurumsal catering şirketi gerek hizmetleri gerek sektördeki deneyimleri ile müşterilerine en iyi ve en kaliteli catering hizmetini sunan firmadır. Bu nedenle İstanbul’da catering hizmeti ya da tabldot hizmeti almaya karar vermiş kişilerin ilk tercihinin Avrasya Kurumsal olması oldukça mühimdir. Özellikle beklentilerin tam anlamı ile karşılanması için Avrasya Kurumsal catering firmasından hizmet almak gerekir.

Toplu Yemek Firmalarından Neden Hizmet Almak Gerekir?

Toplu yemek firmalarından pek çok sebepten ötürü hizmet almak gerekir. Bu sebepler: işletmelerin kısa sürede yemek hizmetine ulaşabilmesi, sağlıklı yemekler tüketebilmesi, düzenli ve dengeli beslenme imkanına sahip olması, ev yemeği lezzetinde yemeklerin catering firmaları tarafından kısa sürede hazırlanması ve müşteriye ulaştırılması, ekonomik olarak daha avantajlı olması, şirketler tarafından uğraşılması gereken iş kalemlerinin azalması, yemek hizmeti için işletmesinde alan açmasına gerek olmaması şeklinde sıralanır.

Toplu Yemek Firmaları Nasıl Hizmet Sunar?

Toplu yemek firmaları müşterilerine kaliteli ve iyi bir yemek hizmeti sunmayı amaç edinir. Bunun  için ise menülerini planlar, tedarikçilerini özenli bir şekilde seçer, yemek firması bünyesinde çalıştırdığı personellerinin yetkin olmasına özen gösterir, yeniliklerin yakından takipçisi olur. Tüm bu hususlar sayesinde müşteri memnuniyetinin tam olarak sağlandığı, kaliteli ve iyi bir catering hizmeti catering firması tarafından sunulmuş olunur.

Toplu yemek hizmeti sunan Avrasya Kurumsal tedarikçileri, deneyimli personelleri, sektörde uzun süre hizmet vermesi, işletme olarak benimsediği ilkeleri ve insan sağlığına verdiği önem ile kaliteli hizmeti müşterileri ile buluşturur.

Toplu yemek firmaları müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya çalışır. Bunun içinde başta hijyen standartları olmak üzere gıda güvenliği ve kalite standartlarına uygun hizmetler verir. Bu standartlara uygunluğun devamlılığını sağlamak için düzenli olarak çalışmalar yürütür ve gereken denetimleri bünyesinde gerçekleştirir. Olası eksikliklerin anında çözümlenmesi ile catering firmasının devamlı olarak gelişmesine  ve uygun olmasına özen gösterir.

 

Toplu Yemek Firmaları

Toplu Yemek Firmaları

Toplu Yemek Firmaları

 

Catering hayatımıza ilk olarak 1980 ‘li yıllarda girmiştir. O dönemlerde otellerde rastladığımız catering hizmeti bugün neredeyse tüm kurum ve kuruluşlarda karşımıza çıkmaktadır. Catering kelime anlamı olarak yemek tedarik eden ya da toplu yemek firmaları olarak bilinmektedir. Ancak ülkemizde hem catering olarak hem de toplu yemek firmaları olarak anılmaktadır. Toplu yemek firmaları adı üzerinde olduğu gibi insan topluluğunun yoğun olduğu yerlerde hizmet vermektedir. Yemek yapmak ve servis etmek birkaç kişiye yapıldığı gibi yüzlerce kişiye yapıldığı şekilde olmamaktadır. Bu nedenle de profesyonel bir hizmet alınmalıdır. Yüzlerce kişiye hatta sayıları binleri bulan kişilere yemek yapmak ve servis etmek oldukça zorlayıcı olmaktadır. Bu hizmet normal mutfak koşullarında ve standart mutfak ekipmanlarında olmamaktadır. Bu yüzden de profesyonel bir destek almak kaçınılmaz olmaktadır. Bir toplu yemek firması seçimi için pek çok nokta ele alınmalıdır. Bu şartlar sağlandığı durumda catering hizmeti alınmalıdır. 

Her gün dışarıdan tedarik edilen yiyecekler bir süre sonra midenizi bozmakta, sağlığınızı olumsuz etkilemekte ve dolayısı ile de iş performansınızı oldukça düşürmektedir. durum böyle olunca da hem firma sahipleri hem de personeller sağlıklı ve lezzetli gıdalar tercih etme ihtiyacı hissetmektedir. Her gün anne eli değmişcesine ev yemeği tadında ve lezzetinde gıdalar yemek dışarıda yenilen ağır ve yağlı yiyeceklerle bir tutulamaz. Hem uzun vadede hem de kısa sürede sağlığımız için her zaman sağlıklı gıdalar ve döneminin meyve sebzelerini yemek gereklidir. Bunu da dışarıdan tedarik edilen yemekler ile sağlamak oldukça zordur. Ancak toplu yemek firmaları ile bu durumu sağlamak pek mümkün ve olanaklıdır. Toplu yemek firmaları her zaman ve her durumda sizleri sağlıklı gıdalar ile buluşturmalı ve aksi bir durum asla söz konusu olmamalıdır. Yiyecekleriniz her zaman sağlıklı ve hijyenik koşullarda hazırlanmalı ve yine aynı koşullarda servis edilmelidir. 

Avrasya Kurumsal Catering firmamız uzun yıllardır bu alanda hizmet vermekte ve her geçen gün mutlu müşteri kadrosunu genişletmektedir. Sizler de bu ekibe katılmak ve sağlıklı gıdalar tatmak ve tüketmek istiyor iseniz bizlere iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden erişebilirsiniz.