Toplu Yemek Firması

Toplu Yemek Firması

Toplu Yemek Firması

 

 
Ülkemizde pek çok sayıda toplu yemek firması bulunmaktadır. İstanbul gibi sanayileşmenin yoğun olduğu ve iş alanlarının istihdamın çok olduğu yerlerde ise catering paydası oldukça büyük bir kısmı karşılamaktadır. Durum böyle olunca da pek çok toplu yemek firması bulunmakta ve iş yerlerine hizmet vermektedir. Catering hizmeti yalnızca iş yerlerinde değil pek çok sektörde ve topluluk olan her yerde hizmet verebilmektedir. Örneğin iş yerlerinde, fabrikalarda, hastanelerde, okullarda şantiyelerde, davetlerde, toplantılarda, otellerde, açılışlarda, partilerde, kurum ve kuruluşlarda, vakıflarda ve daha çok çeşitli organizasyonların bünyesinde kendiniz göstermektedir. Bunların yanı sıra artık günümüzde sıklıkla tercih edilen organizasyonlar içinde toplu yemek firması ihtiyacı doğmaktadır. Bugün oldukça ünlü olan baby shower partileri, kalabalık doğum günü partileri, yemekli toplantı organizasyonları, şirket içi etkinlikler sıklıkla yapılmaktadır. Bu gibi yerlerde katılım da bir o kadar yüksek olabilmektedir. Katılım bu denli yüksek olduğu yerlerde ise her bir kimseye aynı zamanda ve aynı oranda, aynı lezzette yemek yetiştirmek gerçekten bir profesyonel işi olma halini almıştır. Yüzlerce kişiye aynı anda yemek hazırlamak ve sunmak aslında oldukça zorlu bir iştir. Standart mutfak koşullarında, bilinen mutfak ekipmanları ile  ve yalnızca birkaç kişi ile halledilemeyecek kadar büyük organizasyonlar için ev sahipleri toplu yemek firması ile anlaşmayı tercih etmektedir. Tüm bu masraflar ve çalışmalar düşünüldüğünde ise catering firması hizmet almak oldukça düşük maliyetlere gelmektedir. Üstelik misafirlerinizi lezzetli yiyeceklerle karşılayıp harika sunumlar yapabilirsiniz. 
Artık günümüzde düğün, kına, nişan gibi organizasyonlar da yemekli olmaktadır. Kalabalığın en yoğun olduğu bu organizasyonlarda da toplu yemek firması ihtiyacı doğar ve çeşitli catering firmalarından destekler alınmaktadır. Sizler için en doğru catering firmasını bulabilmeniz için bizlere iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden ulaşabilirsiniz. Misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayacağınız yiyeceklerle ve aşçılarımızın maharetli ellerinden çıkacak lezzetlerle eşsiz bir davet deneyemi yaşayacak ve yaşatacaksınız. Avrasya Kurumsal Catering firmamız alanında uzun yıllardır hizmet vermekte ve her geçen gün mutlu müşteri kadrosunu büyütmektedir. Sizleri ise aramızda görmekten oldukça mutluluk duyarcağız. 

Toplu Yemek Firması

Toplu Yemek Firması

Toplu Yemek Firması

İşletmelerde yemek üretme olanağının bulunmaması, yemeklerin uçuk fiyatları gibi daha nice yemek sorununu ortadan kaldırmak adına catering adı verilen toplu yemek firması geçmişten günümüze hizmet vermektedir. Bu firmaların asıl amacı çalışan kesimin yoğun olduğu ve bunun gibi toplu beslenme ihtiyacının bulunduğu her yerde sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırarak müşterilerine en pratik, en ekonomik ve en iyi hizmeti sunmaktır.

Çalışan nüfusun artması, teknolojik gelişmeler ve kent yaşamı gibi birçok faktör beraberinde toplu beslenmeyi de getirmiş ve bu da artık bir sektör haline gelmiştir. Dünyada ve Türkiye’de hızla büyümekte olan hizmet endüstrisinin en önemli etkenlerinden biri de toplu yemek endüstrisidir. Kadının iş hayatında gittikçe artan yeri, gençlerin yaşlılara oranla daha çok dışarıda bulunması, yeme içme alışkanlıklarımızın değişmesi, dışarıda yeme arzusunun artması gibi nedenler toplu beslenmeyi arttırmış ve toplu yemek firması da önünü açmasına destek olmuştur. Her güzel işin görünenin ardında sabır isteyen zorlu bir mücadelesi olduğu gibi toplu yemek firması da epey zahmetli bir iş olduğunu bilmek gerekir. Dikkat çekilmesi gereken önemli hususların başında, firmanın tecrübesi gelir. Menünün doğruluğu, kıvamı, yemeklerin arasındaki uyumu iyi ölçüde dengelemek iyi bir eğitimin yanı sıra iyi de bir tecrübe ister. Yemeği sektörüne göre özel hazırlamak, mevsimine göre malzemeler seçmek, protein, vitamin kalori hesabının da günlük alınması gereken ölçüde olması, toplu yemek firması dikkat etmesi gereken en önemli hususlarından biridir. Hazırlanan yemeğin dışında toplumun sağlığını riske atmamak için devlet kurumlarından alınmış çeşitli gıda üretimi izin belgelerinin bulunduğu bir firma ile anlaşma yapmak gerekmektedir. Bu nedenle seçimlerinizde hassas olmalı ve kaliteden ödün vermeyen profesyonel firmalar ile anlaşmalısınız. Sadece sunumuna dikkat çekerek kaliteden ödün verecek yiyecekler hazırlayan firmaları dikkatle ayıklamalı ve fiyat-performans arasındaki ölçüyü tutturabilen iyi bir firma bulmalısınız. Kaliteyi belirleyen en önemli faktörlerden biri de lojistiktir. Yemeğin zamanında ulaşması da firma ve müşteri için son derece hassas bir konudur. Bu yüzden müşteriler genelde konumuna yakın yerlerden hizmet almaktadırlar. İyi bir seçim yapmak için toplu yemek firması hakkında detaylı bir araştırma yapmanızı hatta bazı firmaları gezmenizi öneririz.