Toplu Yemek Firması Seçimi

Toplu Yemek Firması Seçimi

Toplu Yemek Firması Seçimi

Toplu Yemek Firması Seçimi

 
Ülkemizde her bölgede ve her ilde çok sayıda toplu yemek firması bulmak mümkündür. Ancak bunca toplu yemek firması arasında en doğru seçimi yapmak pek de kolay olmamaktadır. Bu nedenle de firmalarınız ya da kuruluşlarınız için toplu yemek firması seçerken dikkat edeceğiniz noktaları sizler için derleyip düzenledik. Bir catering firmasının olmazsa olmaz kurallarından biri şüphesiz ki sağlık ve hijyendir. Bu iki kuralı karşılamayan hiçbir firma kaliteli hizmet veremiyor demektir. Oldukça yüksek ya da oldukça düşük fiyatlar ise her zaman kaliteyi ya da kalitesizliği yanıltmayacaktır. Bu nedenle toplu yemek firmasının fiyat performans değerlendirmesini yapmalısınız ve tercihlerinizi bu yönde ilerletmelisiniz. Bir toplu yemek firması her zaman sağlıklı gıdalar ile hizmet etmelidir. Gıdaların bozuk olması, çürümüş olması ya da yüz tutması, tarihlerinin geçmiş olması o gıdaların asla kullanılamayacağını ifade etmektedir. Gıdalar her zaman mevsiminin gıdaları olmalı ve sağlıklı sebze ve meyveler ile yiyecekler hazırlanmalıdır. Tüm gıdalar dikkatli ve özenli bir şekilde yıkanmalı içlerinde herhangi dışarıdan gelen bir atık ya da böcek olmamalıdır. Yiyeceklerin sağlığı kadar hijyeni de aynı oranda çok önemlidir.
Gıdaların sağlığı ve hijyeninin ardından önemli olan bir diğer nokta da personellerin de sağlıklı ve hijyenik olması önemlidir. Her bir personel düzenli olarak sağlık kontrollerinden geçmeli herhangi bir olumsuz durum ya da bulaşıcı bir hastalık geçirmemelidir. Geçici hastalıkların olduğu durumlarda mutfak alanlarında bulunulmamalıdır. Personellerin her biri gıdaları hazırlarken, paketlerken ve servis ederken hijyen kurallarına uymalı ve aksi yönde olumsuzluklara sebebiyet verecek şekilde davranmamalıdır. 
Mutfak ekipmanları da aynı şekilde düzenli olmalı, hijyenik koşullarda saklanmalı ve her yemekten sonra sağlıklı bir şekilde yıkanıp temizlenmelidir. Hiçbir yiyeceğin tadı bir diğerine karışmamalıdır. Bu nedenle de mutfak ekipmanları özel mutfak deterjanları ile özel olarak temizlenmeli ve muhafaza edilmelidir. 
Tüm bu koşulları barındıran bir toplu yemek firması bulmak gerçekten zor olabilir. Bu nedenle iyi bir toplu yemek firması arıyorsanız yapmanız gereken tek şey Avrasya Kurumsal Catering firmamızı aramaktır. Avrasya Kurumsal Catering firmamız çok uzun yıllardır sizlere toplu yemek hizmeti vermekte ve her geçen gün mutlu müşteri kadrosunu bir hayli arttırmaktadır.