TOPLU YEMEK VE CATERİNG ARASINDAKİ İLİŞKİ

TOPLU YEMEK VE CATERİNG ARASINDAKİ İLİŞKİ

TOPLU YEMEK VE CATERİNG ARASINDAKİ İLİŞKİ

TOPLU YEMEK VE CATERİNG ARASINDAKİ İLİŞKİ

Artık günümüzde catering diyince birçok kişinin aklına gelen ilk şey toplu yemek hizmetleri oluyor. Oysaki toplu yemek tüketimlerine catering isminin verilmesi tam olarak doğru bir tanımlama değildir. Aslında bu yanlış adlandırılmanın en büyük sebebi ise catering sektörünün Türkiye’ye ilk geldiği yıllarda toplu yemek hizmetleri veren şirketlerin o dönemlerde Tabldot şirketi, yemek sitesi vb isimlerle bilindiği yıllarda catering ismini daha da prestijli bulan yemek şirketleri bu tanımlamaya şirketlerin uzantılarına ekleyip benimsemesinden kaynaklanmaktadır.

Avrasya Kurumsal olarak toplu yemek hizmetleri sektöründe birçok yemek firması gibi catering tanımını kullanmak yerine olması gerektiği gibi Toplu Yemek Firması tanımını daha fazla kullanmaya ve catering sektörüne bu doğrultuda anlam kazandırdık. Toplu yemek şirketi olup da catering hizmetleri veren şirketler kendi içlerinde catering departmanları oluşturarak bu işi daha profesyonel bir şekilde yapmaysa gayret etmektedir.

CATERİNG HANGİ ORGANİZASYON ALANLARINDA KULLANILIR

Catering hizmeti sadece tek bir kullanım alanında yoktur. Profesyonel iş hayatının tam içerisinde ve birçok alanda catering hizmeti ve toplu yemek hizmetleri kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak, Fabrikalar, firma için kurumsal aktivitelerde, yeni açılışlarda, fuarlarda, bayi toplantılarında ve ürün lansmanları gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Günümüzde catering özel günlerimizde de bizlere eşlik etmeye gelişerek hızlı devam etmektedir. Eski dönemlere göre artık birçok nişan, kına ve hatta düğün gibi davetlerde de çok popüler olarak kullanılmaktadır.

Yepyeni trendler ile birlikte doğum günü partilerinin yanı sıra hamile annelerin doğum öncesi son dönemlerinde de baby shower biçiminde bir parti ile yeni tren kutlama organizasyonları oluşturması catering ve topu yemek hizmetleri sektörünün büyümesine ve daha popüler olmasına oldukça fayda sağlamaktadır.

AVRASYA KURUMSAL OLARAK GENEL CATERİNG HİZMETLERİMİZ

Catering ve toplu yemek hizmetleri alanında daha çok yaygın olarak tercih edilen hizmet alanlarımız aşağıda bilgi amaçlı sizlere sunulmuştur.

  • Kokteyl Organizasyon
  • Coffe Break
  • Bar Catering
  • Kahvaltı
  • Set Menü Yemek
  • Açık Büfe Yemek
  • Paket Yemek
  • Barbekü
  • Kokteyl Prolonge