Yemek Firmaları Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Yemek Firmaları Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Yemek firmaları arasından bir tercih yaparken pek çok işletme için kalite ve sürdürülebilirlik ön plandadır. Çünkü yemeklerin sürekli bir şekilde ve standartlarını koruyan kalitede servis edilmesi işletmelerin en büyük arzularından bir tanesi olur. Eğer siz de böyle bir düşünceye sahipseniz söz konusu 2 unsurun yanı sıra fiyatları da dikkate alırsınız!

Yemek firmaları, çeşitli organizasyonlar başta olmak üzere fabrika ve iş yerlerine sürekli yemek tedarik eden kuruluşlardır. Bu kuruluşların sunduğu yemek seçenekleri birbirinden farklılaşsa da ortak özelliklerinin uygun fiyatlar olduğunu ifade etmek gerekir. Ürünleri toptan satın alarak keyifli ve lezzetli yemekler ortaya koyan yemek şirketlerinin fiyatları belirlerken nelere dikkat ettiğini öğrenmek ister misiniz?

Yemek Firmaları Fiyatları Neye Göre Belirler?

Yemek firmalarının size servis ettiği yemeklerde fiyatları nasıl belirlediklerini öğrenmek istiyorsanız aşağıda sizler için sıraladığımız detaylara bir göz atın ve en keyifli yemeklerin tadını çıkarmaya başlayın!

Yemek Servis Edilecek Öğün Sayısı

 Yemek firmaları genellikle öğle yemeği servis eden kuruluşlar olarak kabul edilse de bazı işletmelerin 7/24 vardiya yaptığı düşünüldüğünde yemeklerin daima servis edilmesi ihtiyacı doğar. İşletmelerin yanı sıra askeri kışlalar ve öğrenci yurtları da yemeklerin servis edileceği alanlardır. Burada yaşamın her an her dakika devam etmesi yemek ihtiyacının da sürekli olmasını sağlar.

Yemek servisi talep eden kurum ya da kuruluşun öğün sayısına göre fiyatlarında değişkenlik göstereceği açıktır. Tek öğün yemek talep eden bir işletme ile günde 3 öğün yemek talep eden bir işletmeden benzer ücretlerle karşılaşması beklenemez. Öğün sayısı fazla olan işletmelerin toplamda daha fazla ödemesi gerekse de birim fiyatlarda daha da avantajlı olunabileceği ifade edilmelidir.

Yemek Servisinde Kişi Sayısı

Yemek firmaları, yemek servislerini gerçekleştirirken kişi sayısını oldukça önemser. Çünkü yemekler kişiye sayısına göre hazırlandığından bu detayın önemsenmiyor oluşu işletmelerde aç kalan çalışan olmasına neden olabilir. Diğer yandan da yemeğin fazla olması israfı tetikleyecektir.

Yemek şirketlerinin kişi sayısını önemsemesinde hem israfın önlenmesi hem de fiyatların net bir şekilde belirlenmesi büyük rol oynar. Eğer siz de bir yemek firması ile iş birliği yapmayı planlıyorsanız mutlaka kişi sayısını önemsemelisiniz. Fazla sayıda kişiye yemek servis edecek firmanın daha uygun fiyatlar sunabileceğini de unutmamalısınız.

Menüdeki Çeşit Sayısı

Menülerdeki çeşitliliğin artması fiyatların otomatik olarak yukarılara çıkmasına neden olur. Çünkü 3 çeşit yemek hazırlayan bir firmanın yapacağı harcama ile 5 çeşit yemek hazırlanırken yapılacak harcama denk olmayacaktır. Harcamayı bir kenara bıraktığınızda ustaların ve aşçıların emeklerini de dikkate almak gerekir.

Yemek firmaları genellikle benzer sayıda çeşidi işletmelerle buluşturuyor olsa da bu çeşitlerin taleplere göre artıp azalabileceğinden söz etmek şarttır. Siz de yemek servis edilmesini sağladığınızda fiyatları da düşünerek bu detaylara odaklanmalısınız. Aksi takdirde beklemediğiniz fiyatlarla karşı karşıya kalmanız muhtemel olacaktır.

Yemek Kalitesi

Yemek firmaları genellikle en iui hizmeti sunduklarını ve en lezzetli yemekleri servis ettiklerini iddia ederler. Ancak bu, klasik bir pazarlama taktiğinden başkası değildir. Her işletmenin en iyiyi biz yaparız sözlerine aldanmak yerine yemek firmalarının kalitesini dikkate almak gerekir.

Alanında başarı yakalamış ve kalitesini ispat etmiş yemek şirketlerinin bir nebze yüksek fiyatlar sunduğundan söz edebiliriz. Bu anlamda kaliteyi yakalamak isteyen işletmeler için maliyetlerin yükseleceği açıktır. Fiyatları düşürmek istediğinizde ise kalite ve lezzet konusunda belirsiz seçenekler arasından bir tercih yapmanız gerekebilir.

Teklif Talep Formu