Yemek Şirketleri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Yemek Şirketleri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Yemek Şirketleri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Yemek Şirketleri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

 

Ülkemizde ve özellikle de İstanbul bölgesinde pek çok yemek şirketleri bulunmaktadır. Ancak hangi yemek şirketinin sizler için en doğrusu olduğuna karar vermek oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Bu nedenle de pek çok noktaya ve kıstasa iyice değinmeli ve bu hususları karşılayan yemek şirketleri ile anlaşma yapılmalıdır. Sağlık, hijyen, kalite, lezzet ve özenli bir sunum bir yemek şirketinde olmazsa olmazlardandır. Yalnızca birini dahi karşılamayan herhangi bir firma ile anlaşma yapılmamalıdır. Çünkü tüm bu durumlar bir yemek şirketinde olması gereken bir bütündür ve yalnızca birinin eksikliği dahi şirketin güvenilirliğini ifade etmez anlamına gelmektedir. Bir yemek şirketi seçerken kıstas alacağınız noktalar şunlardır; 

 

  • Sağlık her sektörde olduğu gibi catering sektöründe de en önemli kuraldır ve ilk hususta yer alır. Hem personeller hem mutfak alanı hem ekipmanlar hem de yiyecekler son derece sağlıklı olmalıdır. Aksi bir durum söz konusu dahi olmamalıdır. Gıdaların hiçbiri tarihi geçmiş, bozulmuş, çürümeye yüz tutmuş olmamalıdır. Her bir gıda son derece sağlıklı ve organik olmalıdır. Aynı şekilde personeller de sağlık koşullarını sağlamalı ve sağlık kontrollerinden düzenli olarak geçmelidir. Personel ve yiyeceklerin sağlıklı olması her durumda yeterli olmamaktadır. Mutfak ekipmanları ve mutfak alanının da aynı hijyen kurallarını karışılıyor olması gerekmektedir. 
  • Sağlık kurallarını karşıladıktan sonra diğer bir nokta ise lezzettir. Lezzetsiz bir yiyeceği kimse tatmak ve yemek istemez. Gün içinde yoğun çalışma temposunda iştahla beklediğiniz yiyeceklerin aynı şekilde iştah kabartıcı niteliklerde olmasını da isteriz. Bu nedenle de yiyecekler he sağlıklı hem de oldukça lezzetli olmalıdır. 
  • Kaliteli hizmet her sektörde ve koşulda geçerlidir. Kaliteli hizmet verebilmek hem sunum açısından hem güvenilirlik açısından oldukça önemlidir. Yediğiniz yiyeceklerde problem yaşadığınızda bir muhattap bulabilmek, problemlerinizin hızlı bir şekilde çözüme ulaşması her durumda kaliteli bir yemek ve servis hizmet almak oldukça önemlidir. 

İyi bir yemek şirketleri arayışındaysanız alanında deneyimli ve uzun yılların vermiş olduğu tecrübeye dayalı firmalar ile çalışmalısınız. Piyasada yer alan ve kaliteli hizmet verip vermediği bilinmeyen bir firma ile anlaşmak sizler için can sıkıcı sonuçlara sebebiyet verebilir.