Catering Şirketleri

Catering Şirketleri

Catering Şirketleri

Catering şirketleri firmalardan hastanelere ve etkinliklerden büyük organizasyonlara kadar pek çok kişiye ve çeşitli sektörlerde hizmet veren firmalara yemek hizmeti sunar.Catering firmalarının ekonomik bakımdan makul olması, müşterilerini portföyüne göre menü oluşturması, isteğe göre servis imkanının tanınması gib birçok konuda avantaj sağlar.Bu avantajlar da catering firmalarının çok fazla tercih edilmesine ve catering firması sayısının da artmasına sebep olur.

Catering şirketleri özellikle toplu yemek hizmeti sunan firmalardır.Bu nedenle sayıca çok çalışanın olduğu şirketlere, düğün, nişan, doğum günü partisi, baby shower kişi sayısının fazla olduğu organizasyonlara atıştırmalık, ikramlık ve toplu yemek hizmeti sunar.Bu şekilde catering firması geniş kitlelere ulaşır.

Catering Şirketlerinde Yemek Sunumu Neden Önemlidir?

Catering şirketlerinde yemeklerin lezzeti kadar sunumu da büyük önem taşır.Yemeğin tadına bakılmadan önce müşteri tarafından verilen kanıya göre yemeklerin görsel açıdan da cezbedici olması gerekir. Ayrıca gelişigüzel bir şekilde müşteriye servis edilmemesi gerekir.Bu şekilde servis edilen yemekler ne kadar lezzetli olsa da müşterinin beğenisini alamaz ve memnuniyet sağlanamaz.

Catering şirketleri çeşitli ve farklı sunumları ile müşterisine standartın dışında hizmet sunmuş olur.Bu şekilde çalışma yürüten catering şirketleri de diğer catering şirketlerinden ayrılır.Ayrıca göze hitap eden sunumlar ile çok daha fazla kişiye ulaşmak ve müşteri kazanmak mümkün olur.Bu nedenle catering firmalarının standart sunumlardan ve hizmetlerden kaçınıp özgün çalışmalar yapması ve hizmetler sunması oldukça önemlidir.

Catering Şirketlerinde Menünün Belirlenmesi

Catering şirketlerinde menünün belirlenmesi bir diğer önemli konudur.Menü catering şirketlerinin hizmetinin temelini oluşturmaktadır.Bu nedenle belirlenecek menünün titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıkması gerekir.Menülerin belirlenmesinde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur.Bu hususlar: müşterinin portföyüne göre menü içeriklerinin oluşturulması, menünün tümünün uyumlu olması, mevsime uygun meyve ve sebzelere yer verilmesi, besin değerlerinin ve kalorilerin hesaplanarak menülerin oluşturulması vb. şeklinde sıralanır.Catering şirketleri bu hususlara dikkat ederek müşterilerine iyi bir yemek hizmeti sunar.

Catering şirketlerinin menülerini belirlemeden önce müşterinin isteklerini göz önünde bulundurması gerekir.Özellike organizasyonlar ve etkinlikler çeşitli konseptlerde düzenlenebildiğinden menüler değişkenlik gösterebilmektedir.Bu nedenle yemek şirketlerinin bu tür yerlere catering hizmeti sunumu yapmadan önce müşterisinin beklentisini öğrenmeli ve gerek görsel gerekse çeşit bakımından ne tür hizmet sunacağını belirlemesi gerekir.

Catering Şirketlerinde Hizmet

Catering şirketlerinde hizmet çok çeşitli olup, müşteriye göre şekillenmektedir. Özellikle büyük ölçekli catering firmaları geniş kitlelere ulaşmak için hizmetlerini çeşitlendirme yoluna gider.Buradaki temel amaç daha farklı hizmet almak isteyen kişilere ulaşabilmektir.Ayrıca tabldot yemek firması tarafından hazırlanan menüler ve sunumlar ile de geniş kitlelere ulaşabilmektedir.

Sonuç olarak yemek şirketi müşterinin beklentisi doğrultusunda standartın dışındaki hizmetleri ile çok daha fazla kişiye yemek hizmetini ulaştırır.Bu sayede müşteri beklentisini karşılamış ve geleneksel çizginin dışında farklı lezzetler ve sunumlar keşfetmiş olur.

Catering Şirketleri

Catering Şirketleri

Catering şirketleri, insanların temel ihtiyacı olan beslenme gereksinimini hazırladıkları yemekler ile en iyi şekilde sunmaya çalışan ve müşterisinden tam not almayı hedefleyen firmalardır. Düşünülenin aksine bu hedefe ulaşmak ve en iyi hzimeti müşteriler ile buluşturmak oldukça zordur.Öncelikle catering firmasının belli şartları kendi bünyesinde barındırması gerekir.Ayrıca çalışanlarının da özverili bir şekilde çalışması gerekir.Ancak bu şekilde hedeflere ulaşılır  ve catering şirketleri tarafından en iyi hizmeti sunmak mümkün olur.

Catering Şirketlerinden Kaliteli Hizmet Almak Mümkün Müdür?

Catering şirketlerinden kaliteli hizmet almak elbette ki mümkündür. Ancak her catering hizmeti sunan firmadan kaliteli ve iyi bir hizmet almak mümkün değildir. Bu nedenle catering firmalarının sunduğu hizmetleri bilmek, nasıl bir ortamda çalışmaların yürütüldüğünü görmek ayrıca çalışanların yetkinliklerini bilmek gerekir.Bu şekilde iyi şartlarda yürütülen yemeklerin hazırlık, yapım ve sunum süreçleri ile yetkin kişilerce yapılan işlemler sayesinde müşterinin kaliteli hizmet alması sağlanmış olur.  Aynı zamanda hazırlanan yemeklerin zamanında ulaşması ve ulaştığında gerekli formunu ve ısısını koruması da önemlidir.Bunun içinde catering şirketleri muhakkak servis hizmetini iyi organize etmeli ve o şekilde müşteri ile hizmetlerini buluşturmalıdır.

Catering Şirketlerinde Kalite Politikası

Catering şirketlerinde kalite politikası olmazsa olmazlardandır.Catering şirketleri yemek hzimeti sunduğundan ve insan sağlığını etkilediğinden kalite politikalarına özen göstermesi ve kalite standartlarına uygun hizmetlerini sürdürmesi gerekir. Ayrıca gıda güvenliğine uygun çalışmalar da yürütmesi oldukça mühimdir. Bu kapsamda catering firması bünyesinde muhakkak gıda mühendisi bulundurmalı, çalışmalarını mühendis ile yürütmeli ve standartlar ile yönetmeliklere uygun bir hizmet müşteri ile buluşturmalıdır.

Catering şirketlerinin hedefinde müşteri memnuniyeti yatar ve bunun için de kaliteli hizmet sunmak gerekir. Kaliteli hizmet de ancak hijyen koşullarına uyum, özenli bir şekilde ürün seçimi, menü planlaması, müşteri ile güçlü iletişim, eksiksiz ve güncel ekipmanların kullanımı, zamanında ulaşım şeklinde hususların tam olarak gerçekleştirilmesi ile mümkündür.

Catering Şirketlerinde Eğitim

Catering şirketlerinde muhakkak ki düzenli eğitimlerin yapılması gerekir.Bu eğitimler başta ortam hijyeni ve kişisel hijyen olmak üzere, malzemelerin ve gıdaların muhafaza etme koşulları, müşteri ile nasıl iletişim kurulacağı, servis yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, gıda güvenliğinin önemi, nasıl daha iyi hizmet verilebilir, güvenli çalışması nasıl gerçekleştirilir vb. konularda olmak üzere düzenli olarak personele eğitim verilmeli ve bilinçlendirme sağlanmalıdır.Ancak bu şekilde kaliteli ve iyi bir tabldot hizmetinden bahsetmek mümkün olur.

Sonuç olarak Avrasya Kurumsal catering şirketi başta olmak üzere birçok catering firması kaliteli hizmet vermek ve müşteri memnuniyetini tam olarak sağlayabilmek için gerekli özveriyi ve çalışmaları kendi içinde yürütür. Bu noktada Avrasya Kurumsal catering firması da sahip olduğu catering sektöründeki deneyimleri ve şirket vizyon-misyonu ile İstanbul’da müşterilerine en iyi tabldot yemek hizmetini sunan catering firmasından biridir.