Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot yemek firmaları firmalara ve kişilere tabldot yemek hizmeti veren firma olarak adlandırılır. Tabldot hizmetleri geçmişten günümüze kadar büyük ölçüde artış gösterir. Bu artışın sebepleri çalışan nüfusun artması, organizasyon çeşitlerinin artması, sanayileşme ve teknolojidir. Bu artışların beraberinde de günümüzde pek çok yerde tabldot yemek firmaları ile karşılaşmak mümkündür.

Tabldot yemek firmaları yemek hizmetini standartların dışına çıkarak daha iyi ve daha kaliteli bir hizmet verecek şekilde müşterilerine sunar. Tabldot sektöründe daha iyi olabilmek ve özgün hizmet sunabilmek için özenli bir şekilde çalışmalar yürütür.  Ayrıca tüm çalışmalarında yasalara ve standartlara uyarak hizmetlerini sunar.

Tabldot Yemek Firmalarını Tercih Etme Sebepleri Nelerdir?

Tabldot yemek firmalarını tercih etme sebepleri pek çok unsurla ilişkilidir. Bu unsurlar; çalışma hayatında dengeli ve düzenli beslenmek isteyen kişilerin hazır yemeklerden kaçınması sebebi ile yemek firması ile anlaşması, kilo alımı ya da stres gibi sağlık problemlerinin baş göstermemesi için firmalar ile anlaşması, hizmet almak isteyen şirketlerin ekonomik olarak daha avantajlı olması, firmaların yemek hazırlayacak alanının olmaması, yemek hazırlık süreçleri ile uğraşacak personel alımı yapılmayarak maliyetin düşürülmesidir.

Tabldot yemek firmaları şirketlere sundukları hizmetlerin yanında kişilere beklentileri doğrultusunda organizasyonlarında da ikramlıklar hazırlayıp sunar. Bu süreçte organizasyon işleyişine hakim olmayan kişilere yardımcı olarak süreçle ilgili tüm gereken aksiyonları alır. Aynı zamanda çok fazla sayıdaki insana kısa süre içerisinde yemek hazırlar. Bu sayede de kişilerin kısa sürede beklentilerinin karşılanması ve süreci kolay bir şekilde atlatması sağlanır. Bu nedenlerden ötürü de bireylerin ya da firmaların her ne sebeple hizmet alsalarda tabldot yemek şirketleri ile anlaşması ve tercih etmesi büyük bir avantaj oluşturur.

Tabldot Yemek Firmaları Ve Bünyesinde Barındırdığı İlkeleri

Tabldot yemek firmaları her hizmet sektöründe olduğu gibi müşterilerinin sundukları hizmetlerinden memnun kalmasını ister. Aynı zamanda sürekli bir hizmet alış verişinde bulunmak ister. Bu nedenle yemek firmaları memnuniyeti sağlamak ve sürdürmek için bünyesinde birçok ilkeleri barındırır. Bunlar: Müşteriye karşı güvenilirlik sağlamak, sektördeki gelişmelerin takipçisi olarak yenilikleri hizmetlerine yansıtmak, yemek hizmeti vermeleri sebebi ile hijyen kurallarını çalışmalarına entegre etmek, gelişme ve bilinçlendirme politikası kapsamında eğitim düzenlemek olarak sıralanır.

Yemek şirketleri hizmetlerinde farklılık yaratmak ve memnuniyeti sağlamak için benimsediği ilkeler doğrultusunda faaliyet gösterir. Ayrıca ilkelerini hizmetlerini yansıtması noktasında herhangi bir eksiklik yaşanmaması için düzenlemeler yapar.

Kısacası tabldot yemek firmaları günümüzde artış göstererek birçok kişiye hizmetleri ile kolaylık ve avantaj sağlar. Bu sayede de pek çok kişinin tercihi olur. Aynı zamanda yemek şirketleri hizmetlerinde kaliteyi yakalamak ve sürdürmek için edindikleri ilkelere yönelik çalışmalar yapar. Bu şekilde de catering sektörü içerisinde başarılı, kaliteli ve güvenilir bir şekilde  hizmetlerini müşterilerine sunar. 

TABLDOT YEMEK FİRMALARI

TABLDOT YEMEK FİRMALARI

TABLDOT YEMEK FİRMALARI

Tabldot yemek her gün değişkenlik gösterecek şekilde belirli bir plan dâhilinde hazırlanmış menülerin belirlenen fiyatlandırmalar üzerinden müşteriye sunulan toplu yemek hizmeti olarak tanımlanabilir. Tabldot yemek hizmeti daha çok şirketler tarafından tercih edilir. Bunun başlıca sebebi firmaların çalışanları için yemek hizmetinin işinde profesyonel kişiler tarafından organize edilmesiyle süreç içindeki herhangi bir problemin kolaylıkla çözümlenmesi ve ekonomik açıdan şirketler için daha makul seçenek sunmasıdır. Tabldot yemek firmaları da firmalara ya da toplu yemek hizmeti almak isteyen kişilere tabldot yemek hizmeti sağlayan yemek firmaları olarak tanımlanır. Sanayileşme ile artan iş alanı ve çalışan sayısı ile birlikte tabldot yemek firmalarının sayısı günümüzde hayli fazladır.

Tabldot Yemek Firmalarının Amacı Ve Tabldot Yemek Hizmeti Nedir?

Yemek firmaları hem şirketlere hem de organizasyon düzenlemek isteyen pek çok kişiye yemek hizmeti sunmaktadır. Tabldot yemek hizmetinin amacı catering firmaları tarafından müşterilerinin hem beklentilerini hem de isteklerini karşılayacak şekilde makul fiyatlandırma ile birlikte toplu yemekleri müşterilere sunmaktır. Bu amaç ile hizmet veren tabldot yemek firmaları geçmişten günümüze bakıldığında sayılarının oldukça fazla olduğu görülmektedir. Günümüzde catering firmalarının sayısındaki artışın sebebi sanayileşme, çalışan sayısının artması ve bununla birlikte toplantı, açılış vb. sebepler ile organizasyonların artması gösterilir.  Çoğunlukla büyükşehirlerde yani iş merkezlerinin çok olduğu ve insan sayısının çok olduğu yerlerde bulunmaktadır. 

Tabldot Yemek Hizmetinin Geçmişten Günümüze Gelişimi

Tabldot yemek hizmetinin geçmişte sanayileşmenin başlaması ile beraber hem hızlı hem de pratik olması açısından çalışan kişilerin gün içinde çalışırken yemek gereksinimlerini karşılayabilmesi için ortaya çıktığı düşünülmektedir. Tabldot yemek hizmetinden daha önceki zamanlarda restoran ya da lokantalar bulunurdu. Tabldot yemek hizmeti ise tabldot yemek firmaları tarafından daha çok şirketlere yönelik olacak şekilde hizmet verilmeye başlanmıştır. Ülkemizde ise sanayileşmenin geç görülmesi bu sektöründe daha geç ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Ancak geçmişten günümüze yemek firmalarının sayısı sürekli olarak artmaktadır.

Tabldot Yemek Firmaları Müşterilerine Hizmet Noktasında Neler Sağlamalıdır?

Tabldot yemek firmalarının sayıca çok olması sebebiyle rekabet ortamının da hayli zor geçmesine neden olur. Bu sebeple catering firmaları maliyetin daha az olması için tabldot yemek üretiminde hem kaliteden hem de hijyenden ödün verebilmektedir. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için müşterilerin hizmet içerisinde kendi beklentilerini karşılayabilecekleri, lezzetli yemeklerin sunulabileceği, sağlıklı ve hijyenik ortamlarda hazırlık sürecinin gerçekleştirileceği takdirde standartlara uygun tabldot yemek firmaları ile anlaşması gerekir.

Sonuç olarak tabldot yemek firmaları müşterilerine sektörde sahip oldukları deneyimleri ile birlikte hem lezzetli hem de süreç olarak pek çok zorluklara sahip tabldot yemek hizmetini konusunda uzman çalışanlarının ortak çalışması ile müşterilerin işlerini kolaylaştıracak şekilde catering firmaları olarak yemek hizmetini son derece kaliteli bir biçimde sunar.

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Günümüzde yemek hizmetleri sunan firmalar sayıca fazladır. Sayılarının fazla olması bu firmaların rekabet etmelerini ortaya çıkarmaktadır. Tabldot yemek firmaları sundukları yemek hizmetlerinin lezzetli olmalarına önem vermektedirler. Lezzetinin yanında hijyen koşullarına uygun bir şekilde hazırlanan yemekler, müşteriler tarafından beğenilmektedir. Sağlıklı bir menü sunumu firmaların ihtiyaç duydukları yemek hizmeti sunumlarıdır. Bunu başarabilen firmalar her zaman tercih edilen firmalar olmaktadır.

Tabldot Yemek Firmaları Arasındaki Hizmet Farkı Nedir?

Yemek firmaları arasında hazırlanan yemeğin sağlıklı olması önemlidir. Hijyen koşullarına uygun olarak hazırlanan yemekler, müşteri sağlığı açısından önemlidir. Sağlıklı yemek sunmayan firmalar uzunca yıllar hizmet veremeyecektir. Kaliteli yemeğin lezzetli ve sağlıklı sunulması için her firmanın bu sektörde özveri ile faaliyet göstermesi gerekmektedir. Bunu başaran firmalar ise ne yazık ki sayıca çok azdır. Bu firmalardan biri olarak sizlere hizmet farkımızdan bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;

  • Firmamız tarafından lezzetli yemeklerin sağlıklı bir şekilde sunulmasına özel bir önem verilmektedir. Bu da müşteri memnuniyeti odaklı faaliyet gösteren firmamız için vazgeçilmez bir ilke olmaktadır.
  • Yemeklerin her öğün için yüksek kalitede olmasına dikkat etmekteyiz.
  • Yemeklerin ilk pişirildiği hali gibi taze ve sıcak bir şekilde servis edilmesini de itina ile sağlamaktayız. Yemeklerin sıcak bir şekilde sunulması için özel ekipmanlar ve özel donanımlı araç kullanımı firmamız tarafından yapılmaktadır. Bu da yemeğin lezzetini kaybetmeden müşteriye ulaşmasına vesile olmaktadır.

Öğünleri Nasıl Hazırlıyoruz?

Yemeklerin hazırlanması sırasında özel öğünlerin kalori ve besin değeri hesaplamaları da gıda mühendislerimiz aracılığı ile yapılmaktadır. İş kollarına yönelik olarak özel bir şekilde hazırlanan öğünler için bu hesabın yapılması önemlidir. Ağır iş yükü olan sektörlerde çalışanların ihtiyaç duydukları kaloriye göre besin almaları iş performanslarını etkilemektedir.

Okullar için özel öğünler hazırlanmaktadır. Ayrıca hastaneler için gerek duyulan nitelikte yemekler de pişirilerek servis edilmektedir. Bunun için özel kalori hesaplamaları da yine gıda mühendislerimiz aracılığı ile yapılmaktadır. Tüm öğünlerin hazırlanması sırasında taze ham madde kullanımına dikkat edilmektedir. Son kullanma tarihi yaklaşan ürünler imha edilmektedir. Bu tarz ürünler yemeklerde kullanılmamaktadır.

Tabldot yemek firmaları arasında firmamızın önemli bir farkı da organizasyon ve davetlere yönelik yemek sunumları olmaktadır. Özel konseptlere uygun olarak menü ve davet yemekleri hazırlanmaktadır. Talebe göre organizasyon ve davetlerdeki yemek sunumları da firmamız çalışanları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yemek Çeşitleriniz Hakkında Detaylı Bilgi

Tabldot sunumlarımızda birbirinden farklı ve lezzetli yemek çeşitleri ile fark yaratmaktayız. Yemeklerimizin çeşitleri müşteri talebi doğrultusunda ayarlanabilmektedir. Yemeklerin lezzetinin yanında sağlıklı olması da firmamızın tercih edilmesinde önemli olmaktadır. Yemeklerin servisi sırasında sıcak sunumlarına azami ölçüde dikkat edilmektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımız ile mutlu müşteriler görmeyi seviyoruz. Piyasa fiyatının altında yemek sunumlarımız ile kalitemizden hiçbir zaman ödün vermiyoruz. Tabldot yemek firmaları arasında özel bir konumda olan firmamız yemek çeşitliliği bakımından da fark oluşturmaktadır.

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

 

Ülkemizde son yıllarda parti ve organizasyon kültürü oldukça gelişmiştir. Bugün neredeyse pek çok kimse artık doğum günü partilerini ve benzeri partileri davetli ve özel olarak düzenlemektedir. Son zamanlara bakıldığında baby shower partileri, doğum günü partileri, diş partileri, bebek cinsiyet partileri derken pek çok sebebe hizmet eden organizasyonlar türemektedir. Üstelik bu organizasyonların pek çoğu da yemekli ve davetli olmaktadır. Sayıları pek çokları aşan bu davetlilere yiyecek hazırlamak, servis yapmak da oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Bu nedenle de tabldot yemek firmaları bu noktada tam bir kurtarıcı görevi görmektedir. Her bir davetli için servis yapmak, herkesin damak tadına uygun lezzetler hazırlamak oldukça zorlayıcı bir iştir. Ancak işinin ehli aşçılar sayesinde bu durum ortadan kalkmakta ve oldukça lezzetli yiyecekler ortaya çıkmaktadır. Yalnızca belli parti ve organizasyonlarda değil aynı zamanda nişan, düğün ve kına gibi çeşitli geleneksel organizasyonlarda da yemekli davetli verilmektedir. Son zamanlarda kına ve nişan gibi kutlamalar da düğün tadında olmaktadır. Bu organizasyonların böyle olması dolayısı ile de yemekli davetler verilmekte ve her bir misafir davetli bu şekilde karşılanmaktadır. Hem düğün hem de davetli karşılama telaşesi içinde bir de yemekler ile uğraşmak oldukça zorlayıcıdır. Bu nedenle davet sahipleri ya da ev sahipleri tüm bu durumları catering tabldot yemek firmaları ile sağlamaktadır. Alanında uzman bir tabldot yemek firması ile anlaşma sağlandığında hem davetleriniz hem de misafirlerini oldukça eğlenceli anlar yaşayacaktır. elbette ki bu özel günde davet verirken ya da önemli bir misafirinizi ağırlarken iyi bir tabldot yemek firması ile anlaşma yapmanız gerekmektedir. Yalnızca bir kez gerçekleşecek olan bu ve benzeri davetlerde iyi bir catering firması ile çalışılmadığında sonuç tam bir fiyasko olabilir ve oldukça üzücü neticelere sebep olabilir. Tüm bu ve benzeri organizasyonlarınız için iyi bir tabldot yemek firmaları arayışı içerisinde iseniz Avrasya Kurumsal Catering firmamızı tercih edebilirsiniz. 20 yılı aşkın bir süredir vermiş olduğu hizmetler ve sağlamış olduğu sektörel başarılar sayesinde her zaman fark yaratmayı başarmıştır.

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

 
Ülkemizde pek çok sayıda tabldot yemek firmaları bulunmaktadır. Ancak her bir firma kaliteli hizmet vermemekte ve istenileni ise tam olarak karşılayamamaktadır. Bu nedenle iyi bir firma seçmeli ve seçimlerinizi yapmadan önce iyice bir araştırmalısınız. Peki, iyi bir tabldot yemek firmaları seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Bunları sizinle birlikte başlıklar halinde ele alalım. Her bir kurumda beklenen, hizmet sektörü olsun ya da bir ürün satışı olsun ilk beklenen kaliteli hizmettir. Kaliteli hizmeti sağlayan koşullar ise hijyen, sağlık, kaliteli ürünlerdir. Bunlardan yalnızca birini dahi karşılamayan firmalar hiçbir zaman tam anlamıyla iyi bir hizmet vermemektedir. Fiyat politikası da oldukça önemlidir. Fiyat performans durumu elbette ki çok önemlidir. Ancak çok uygun fiyatların çok kalitesiz olmayacağı gibi çok yüksek fiyatların da çok kaliteli olmayacağını bilmek ve firmaları bu bilinç ile değerlendirmek gerekir. İyi bir tabldot yemek firması her zaman sağlıklı gıdalardan ve mevsiminin meyve sebzelerinden yararlanır. Tüm yiyecekleri bu gıdalarla sağlıklı bir şekilde hazırlar. Herhangi ek bir takviye madde ya da gıdayı bozacak bir ek gıda eklemez. Hiçbir gıda bozulmuş, çürümüş, tarihi geçmiş ya da yüz tutmuş olmamalıdır. Gıdalar her zaman sağlıklı ve iç yapılarına uygun bir şekilde muhafaza edilmelidir. Buzlukta saklanması gereken gıdalar soğukta, sıcakta saklanması gereken gıdalar ise sıcak ortamlarda tutulmalıdır. Gıdalar dışarıdan gelecek her bir olumsuzluğa karşı tam anlamıyla korunaklı olmalıdır. Gıdaların sağlığı kadar önemli olan bir diğer nokta da personellerin sağlığıdır. Personellerin her biri son derece sağlıklı olmalı ve herhangi bir şekilde bulaşıcı ya da geçici rahatsızlık taşımamalıdır. Geçici süreli olan rahatsızlıklarda dahi personel izin almalıdır ve mutfak alanında bulunmamalıdır. Yüzlerce ve hatta binlerce kişiye hazırlanan yiyecekler her zaman sağlık koşullarını son derece sağlamalıdır ve aksi karşılanmamalıdır. 
İyi bir tabldot yemek firması arayışındaysanız bizleri tercih edebilirsiniz. Avrasya Kurumsal Catering firması 20 yılı aşkın bir süredir catering alanında hizmet vermektedir. Her geçen gün kalitesini arttıran Avrasya Kurumsal Catering firması aynı zamanda da mutlu müşteri kadrosunu büyütmekte ve sizleri de arasında görmekten mutluluk duymaktadır. 

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

 

Tabldot dilimize Fransızca’ dan geçmiş ve günümüzde herkesin en az bir kere duymuş olduğu seçmesiz yemeğe denir. Tabldot yemek,  sabit bir fiyat ile birlikte öncesinden hazırlanmış olan menülerin hizmetine denir. Yemek ihtiyacımızı karşılamak için birçok farklı yönteme başvururuz. Gün geçtikçe artan nüfusumuz beraberinde pek çok problemi de getirmekte. Özellikle çalışan nüfus için beslenme ihtiyacı gittikçe kritik bir hal almakta. Hal böyle olunca kalabalık iş yerlerinde, büyük çaplı organizasyonlarda yemek ihtiyacını karşılamak iyice güçleşiyor. Tam olarak bu durumda devreye giren tabldot yemek firmaları catering firmaları gibi şirketler de toplu yemek ihtiyaçlarımızı karşılamak için kurulmuşlardır. Türkiye’de bu konuda profesyonel olarak hizmet veren yaklaşık 5000 tabldot yemek firması vardır. Bu firmalar tabldot yemek servisi dışında çeşitli organizasyonlar için de yemek ve ikramlarını özenle hazırlarlar. Tabldot yemek firmaları, taşımalı yemek hizmeti ile, müşterinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak biçimde gıda mühendisleriyle birlikte dikkat ve titizlikle hazırlanan menünün, anlaşılan firmaya tam zamanında ulaştırarak servisini sağlarlar. Yerinde üretim hizmeti ile, müşterilerinin sunduğu koşullar doğrultusunda istenilen şirkette yemeği hazırlayarak müşterinin kendi mutfağında yemeğin servis edilmesini sağlar. Catering hizmetleri ile de, yine müşteri talebi doğrultusunda belirlenen menünün çeşitli ikramlar ve yemekler ile birlikte müşteriye servisini sağlamaktadırlar. Pek çok hizmet seçeneğiyle son zamanlarda adını duyuran tabldot yemek firmaları diğer bir adıyla adeta bir kurtarıcıdır. Pratikliği ve ekonomikliği ile çoğu firmanın gönlünü fetheden bu firmalar sayıca fazla kişiye hitap etmesinden dolayı her aşamasında titizlik ve uzmanlık isteyen oldukça zorlu bir iştir. Tabldot yemek firmaları gıda seçimlerinde kalitesinden taviz vermeden özellikle en önemli grubuna giren et süt için dikkatle seçim yapmalıdır. Yemeğin hazırlanma aşamasından servis aşamasına kadar her türlü ekipmanın ve malzemenin titizliğine özen gösterilmeli, çalışanlarını dikkatle seçmelidir. Çünkü toplumun yemek ihtiyacını giderirken sağlığından etmenin sorumluluğunu kimse almak istemez. Bu yüzden sadece eğitim değil tecrübe de büyük önem taşır. Yemek hazırlanacak malzemelerin mevsimine uygun oluşuna,  yemekler arasındaki uyuma da kalori, protein, vitamin gibi insan vücuduna gerekli elementlerin günlük almamız gereken ölçüde oluşuna kadar hesabını yapmalı ve yemeği zamanında ulaştırarak anlaşılan firmaların memnuniyetini kazanmalıdır.

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

 

Tabldot yemek catering yemeklerinin aksine özel yapılmayan önceden belirlenmiş menünün sabit bir fiyatla hizmete sunulmasıdır. Kelime anlamıyla “seçmesiz yemek” olarak bilinir. 4 kap yemek şeklinde çorba, ana yemek, yardımcı yemek, salata, tatlı ve meşrubat olarak verilir. Çok eski zamanlarda sefer tasları ile servis edilirken gastronomdaki gelişmelerle birlikte küvetler ve benmarilerin ortaya çıkmasıyla tabldot sunumu günümüzdeki haline bürünmüştür.

Tabldot yemeklerinin planlı hazırlanması en büyük avantajlarındandır. Böylelikle tabldot yemek firmaları insanları düzenli olarak sağlıklı beslenmeye iter.

 

Tabi oldukça profesyonellik isteyen bu iş bir uzman tarafından hazırlanmadığı takdirde dezavantaja dönüşerek firmanın kalitesini düşürebilir. Standart hazırlanan bu yemekler israfı önlemek ve fiyat olarak da zorluk çıkarmayan bir avantaj sağlamaktadır. Zaman konusunda da diğer sektörlerin aksine oldukça hızlı bir üretim ve ulaştırmaya sahip olan tabldot yemek firmaları ekonomi ve pratiklik açısından oldukça tercih edilen bir firmadır. Anlaşma yapılan firmalar kalite-fiyat performansı olarak tabldotu en uygun olarak kabul etmiştir. Hatta toplu yemek üretiminin %90’ından fazlası tabldot yemek firmaları tarafından üretilir. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan toplu yemeğin bu denli hızlı artışının, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra İngiltere gibi güçlü ülkelerin okullar ve hastaneler gibi birçok sektörde toplu yemek hizmetini şart koşması olarak bilinmektedir. Gün geçtikçe çalışan nüfusun da artmasıyla birlikte toplu beslenme artık bir ihtiyaç haline gelmiş ve zamanımızın çoğunun dışarıda geçmesi, gelişen teknoloji, sağlıklı ve farklı yemekler tüketme isteği gibi etkenler tabldot yemek firmalarının gelişmesinde büyük rol oynamıştır. Fiziksel ihtiyaçlarımızın yanı sıra yemeğin insanlar arasındaki bağları güçlendirdiği sosyal gruplaşmalar, birlikte yeme isteği gibi sosyal ihtiyaçlar ve medyanın etkisi de bizi zamanla dışarıda yemeye ve toplu beslenmeye yöneltmiştir. Son derece hassasiyet, ciddiyet ve uzmanlık isteyen tabldot yemek firmalarının kalitesini düşürmeden kendini olabildiğince yukarıya taşımak açısından mutfakta kullanılan ekipmanlardan yemeğin sunumuna kadar olan her şeyi titizlikle yapması oldukça önemli bir etkendir. Tabldot yemek firmaları özellikle beslenme gibi özen, dikkat ve hassasiyet isteyen bir konuda müşteri memnuniyetini kazanmak için en ufak hataları bile kabullenemeyecek kadar disiplinli ve zor olan bir sektördür. Tabldot, dünya genelinde de sıkla tercih edildiği Türkiye’nin her ilinde bulunabilen oldukça yaygın ve gelişmiş bir sektördür.

TABLDOT YEMEK FİRMALARI

TABLDOT YEMEK FİRMALARI

TABLDOT YEMEK FİRMALARI

Tabldot denilince akla gelen ilk şey toplu yemek üretimidir. İçerisinde her menüde olması gerektiği gibi çorba, ana yemek, yardımcı yemek, salata, tatlı ve meşrubat bulunmaktadır. Toplu yemek üretiminin %90ından fazlasını tabldot yemek firmaları üretmektedir. Gün geçtikçe globalleşen dünya ve gelişen Türkiye ile birlikte her alan kendini geliştirmeye ve uzmanlaştırmaya başlamıştır. Tabldot’un kökeni Latince’ye uzanan dilimize Fransızca’dan geçtiği tahmin ediliyor. Köklü bir tarihi olan toplu yemeğin eski usullerde sefer tasları ile servis edilirken gastronom kapların gelişmesi ile birlikte küvet ve benmariler kullanılmaya başlanmıştır.

Toplu yemek üretimi konusunda uzman olarak hizmet veren Türkiye geneli yaklaşık 5000 tabldot yemek firmaları bulunmaktadır

Bu firmalar günlük ortalama 1000-1500 civarında yemek üretir. Yemeği üretirken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır.

Bunlar menünün eksiksiz, doğru ve kıvamında hazırlanması, mevsimine uygun sebzeler kullanılması, çalışan performansı için yeterli miktarda protein vitamin alınması ve kalori hesabının yapılmasına dikkat etmek gerekir. İş yerlerinde çoğu zaman dengeli beslenmek yerine öğünlerimizi sağlıksız hazır yiyeceklerle geçiştiririz.Bu yüzden sağlıklı beslenmek için firmayı iyice araştırmalı, firma hakkında olumsuz yorumları ve müşteri memnuniyeti hakkında bilgi edinmeli, fiyatların performansla eşdeğer olmasına dikkat etmeli, yemeğin ulaşımı açısından lojistik hakkında da fikir sahibi olmalıyız. Ucuz maliyetle fazla çeşitlilik olması demek kaliteden kendine ödün vermiş demektir. Kaliteli ve doyurucu bir yemeğin maliyeti az çok tahmin edilebilir. Firma kalitesini önemli olarak kapsayan bir diğer faktör de yemeğin zamanında ulaştırmasıdır. Müşteriler de bu sebepten dolayı genelde konumuna yakın yerlerden seçmek durumunda kalırlar.

Üstelik üreticinin Tarım ve Köyişleri Bakanlı’ğından, Gıda Üretim İzin Belgesi bulunması gerekmektedir.

Firmanın hakkında bilgi sahibi olmak için müşteri memnuniyeti ve olumsuz yorumlar hakkında da araştırma yapmak önemlidir.

Tabldot yemek firmaları hizmetlerini 3 ayrı gruba ayırmıştır bunlar “taşımalı yemek hizmeti”, “yerinde üretim hizmeti” ve “catering hizmeti” olarak adlandırılır. Yemeğin firmanın mutfağında yapılıp müşteri mutfağına aktarılmasına taşımalı yemek hizmeti,  yemeğin müşteri mutfağında üretilmesine yerinde üretim hizmeti, tek seferlik davet düğün gibi etkinlikler için müşteri talebi doğrultusunda yapılan yemeğe de catering hizmeti denir. 

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot Yemek Firmaları

Tabldot yemekler ülkemize ilk olarak 1980 ‘li yıllarda gelmiştir. İlk olarak otellerde rastaladığımız tabldot yemek hizmetine zaman içerisinde sıklıkla rastlamak çok daha mümkün oldu. Bugün bakıldığında nerdeyse tüm firmalar yemek yeme işleri için tabldot yemek firmaları tercih etmektedir. Bunun nedenleri olarak pek çok etken gösterilebilir. Tabldot yemek firmalarının çok düşük maliyetlere yemek üretmesi ve de bu yemekleri yine düşük maliyetler ile firmalar kullanıcılara sunması tercih sebeplerinin en başında yer alır. Ayrıca tabldot yemek firmaları her zaman sağlıklı gıdalardan sağlıklı yiyecekler üretmelidir. Bu kurala tüm firmalar uyum sağlayamamaktadır. Bu nedenle seçeceğiniz firmayı çok iyi belirlemelisiniz. Bizler firmamız bünyesinde bulundurduğumuz gıda mühendislerimiz sayesinde sizlere en sağlıklı gıdaları hazırlıyoruz. Yine firmamız bünyesinde çalışan birbirinden maharetli aşçılarımız ise bu sağlıklı gıdaları lezzet ile yemenizi sağlıyor. Bu nedenle de çok uzun yıllardır bu sektörde müşterilerimize hizmet vermekte ve sektöre pek çok noktada öncülük etmekteyiz. Sağlıklı ve birbirinden lezzetli gıdalar kadar bu yiyeceklerin hijyenik olması da bir o kadar önemlidir. Yiyecekler ağız yolu ile doğrudan midemize nüfuz eder. Midemiz tüm gıdaların vücudumuza dağılmasını sağlayan bir organımızdır. Sağlıklı ya da sağlıksız fark etmeksizin yediğimiz tüm besinler vücudumuzda kendini gösterir. Bu nedenle yenilen yiyeceklere her zaman her durumda çok dikkat edilmelidir. Gün arasında sağlıksız yenen yemek hem gün içerisinde bizleri rahatsız edecek hem de uzun vadede sağlığımızı büyük ölçüde olumsuz yönde etkileyecektir. 

En İyi Tabldot Yemek Firmaları Hangileridir?

Yemek yemek hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle günde en az 3 kez yediğimiz bu yiyecekler maksimum düzeyde kaliteli ve sağlıklı olmalıdır. Sağlığımızı korumak ve ömrümüzün uzun olmasını istiyor isek bu şekilde ilerlemeliyiz. Şirketlerde ya da öğle aralarında yenen yemekler bazen sağlıksız olabilmektedir. Bu nedenle iyi bir tabldot yemek firmaları tercihinde bulunmalısınız. Avrasya Kurumsal Catering firmamız her zaman sektörde öncü ve kaliteli hizmeti ile bilinmektedir. Sizler de sayısız mutlu müşteri kadromuza katılabilirsiniz. Bizlere erişebilmek için iletişim sayfamızdan bilgilerimizi alabilirsiniz.