Tabldot Yemek Hizmeti Nedir?

Tabldot Yemek Hizmeti Nedir?

Tabldot Yemek Hizmeti Nedir?

Tabldot Yemek Hizmeti Nedir?

Catering şirketleri arasında iki temel unsurda fark vardır.  Bu farklardan biri hatta diğerine göre en büyüğü de tabldot yemek hizmeti alanında olur. Aslında catering hizmeti bu alanlardan daha farklıdır. Lezzet ve kalite zaten her tabldot yemek hizmeti ve catering hizmeti veren firmanın amacıdır.  Fakat bundan sonra işler değişmektedir.

Çalıştığınız catering firması ile tüm isteklerinizin karşılanması tam bu noktada başlamaktadır. Tam olarak ne tür bir catering hizmeti istiyorsunuz? Veya tabldot yemek hizmeti için mi araştırmalar yapıyorsunuz?

Tabldot Yemek Hizmetinin Özellikleri Nedir?

Catering hizmetindeki iki temel faaliyetlerden birisi tabldot yemek hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Bu tarzdaki hizmetlerde ise size menüler hazır bir şekilde sunulur. Daha basit bir örnek verecek olursak; ana yemek, çorba, pilav, salata biçiminde bir menü olabilir. Bu menülerde ise, tavuk, et, balık ya da sebze yemekleri farklı sıralamalarda listeleme şeklinde olur. Çorba, salata, makarna ya da tatlı gibi seçenekleri ise tek bir menüde sunmaktadır. Basit bir sunum şekli olsa da 4 veya 5 çeşitli yemek, içecek ya da meyveleri de çeşitlendirerek sunarlar. Buradaki amaç işe lezzetli, daha doyurucu ve sağlıklı bir menü oluşturmaktır. Ayrıca yerinde üretim ya da taşıma yemek hizmetleri olsun fark etmeksizin, hızlı bir biçimde yemeğin servis edilmesi ve mutfağın toplanması açısından da fayda sağlamaktadır.

Tabldot Yemek Nerelerde Kullanılır?

Daha fazla okullarda, ağır iş yapan kurumlar, işletmeler, fabrika, hastane gibi yerler tabldot yemek hizmeti tercih edilir. Bu sayede ise işletmeler, firmalar mutfak personellerini ve mutfak giderlerini asgari seviyesine indirip tutabilir. Tüm bu sebepler sayesinde oldukça pratik olan bu sistem ile dağıtmak, temizlik ve tüm diğer mutfak işleri daha kolaylaşmış olur. Fakat normal tabldot yerine porselen tabaklar kullanılabilmektedir.  Tabi bu yine de tabldot yemek hizmeti kavramını değiştirmez.  Sonuç olarak yemekler hep sabit bir yerde kalmaktadır.  Yemekler tabldotlara ya da tabaklara burada doldurulup gitmektedir. Diğer catering türleri ise daha çok özel davetler, sergiler, kokteyller gibi özel etkinliklerde kullanılır.