Yemek Firmaları

Yemek Firmaları

Yemek firmaları geçmişten günümüze bakıldığında günümüzde daha sık karşılaştığımız firmalardır. Bunun en önemli sebebi gelişim ile birlikte çalışan kişi sayısının artması ve çalışma alanlarının artmasıdır. Bu artışlar ile birlikte yemek firmalarına olan ihtiyaçta artmıştır. Yemek firmaları göstermiş olduğu faaliyetleri ile hem şirketlere hem de bireylere birçok konuda fayda sağlar. Sağlamış olduğu kolaylıklar ile de yemek firmaları catering sektöründe öncü olmuştur.

Yemek Firmaları Hakkında

Yemek firmaları pek çok kişiye toplu bir şekilde yemek hizmeti sunan firmalardır. Yemek firmaları faaliyet olarak taşımalı yemek hizmeti, yerinde yemek hizmeti ya da organizasyonlar için yemek hizmetleri sunar. Faaliyetler yemek şirketleri ile müşterinin görüşmeleri sonucu belirlenir. Hizmet alan kişinin yeterli alanı  olup olmadığına, düzenlenecek olan organizasyonda müşterinin isteklerine ve özel taleplerine göre belirlenir. Burada önemli olan müşterinin beklentisi ve mevcut durumudur.

Yemek firmaları ortalama olarak gün içerisinde sayıca bin ya da daha fazla sayıdaki kişilere hizmet verir.  Yemek hizmetinin bu denli çok kişiye verilmesi yemek firmaları gibi profesyonel firmaların üstesinden gelebileceği durumdur. Malzeme araştırması, malzemelerin temin edilmesi, yemeklerin hazırlanması, sunulması, taşınması vb. süreçler titiz bir çalışmanın sonucunda elde edilir. Bu noktada önemli olan güvenilir ve hijyenik yemek şirketlerinin tercih edilmesidir. Aksi takdirde hizmet alan kişilerin hizmetten memnun kalmamasına, sağlığının bozulmasına, toplumun değerlerine uygun olmayan yemeklerin tüketilmesine neden olabilir.

Yemek Firmaları İle Dengeli Ve Düzenli Beslenme

Yemek firmaları her ne kadar pek çok kişiye yemek hizmeti sunsa da kişilerin hayatlarında dengeli ve düzenli beslenmelerinde olumlu yönde etkisi bulunur. Başta yemek hazırlama süreci ile ilginecek vakti olmayan kişilerin ilk sırada tercihi olan hazır yiyecekler yerine ev yemeği lezzetinde sağlıklı yiyecekleri tercih etmesini sağlayarak kişilerin gün içerisinde sağlıklı besinler almasına olanak tanır. Ayrıca lezzetli ve sağlıklı yiyecekleri müşteriye ulaştırarak hizmet alan kişinin herhangi bir zaman kaybına sebep olmadan yemeklere zamanında ulaşmasını sağlar. Yemek firmaları yemeklerini hazırlamadan önce menü planlaması yapar. Hazırlanan menü planlaması ile müşterilerinin lezzetli yemeklerin yanı sıra sağlıklı ve dengeli beslenmesine olanak tanır. Bu nedenle de kişilerin gün içerisinde hem dengeli hem de düzenli beslenmesi için yemek şirketi ile anlaşması gerekir.

Yemek firmaları ile anlaşarak yemek hizmeti alan kişiler dengeli ve düzenli beslenmenin etkisi ile işinde verimli çalışma yürütür, daha az hasta olur, daha az stresli hisseder ve kilo alımlarının önüne geçmiş olur.

Sonuç olarak yemek firmaları kişilerin beklentilerini ile mevcut durumlarını göz önünde bulundurarak tabldot hizmetlerini sunar. Yemek hizmetleri ile hizmet alan kişilerin daha dengeli ve düzenli beslenmesine olanak tanır bu sayede de kişilerin gün içerisinde daha verimli çalışmasına,  daha sağlıklı ve iyi hissetmesine imkan tanır.

Yemek Firmaları
Yemek Firmaları

Yemek firmaları, geçmişten günümüze sayısı artan ve geniş kitlelere yemek hizmeti veren firmalardır. Bunun en büyük sebebi ise gelişmelerin yaşanması ile birlikte çalışan kişi sayısında da artışın görülmesidir. Ayrıca iş yerlerindeki artış da yemek firmalarına olan ihtiyacın artmasına ve sayılarının artmasına sebeptir. Yemek firmaları faaliyetleri ile hem işletmelere hem de kişilere birçok konuda fayda sağlar. Sağladığı fayadalar ile de yemek firmaları insan hayatında önemli bir yere sahiptir.

Yemek Firmaları Hakkında

Yemek firmaları en genel kapsamı ile pek çok kişiye toplu bir şekilde yemek hizmet sunan firmalardır. Yemek firmaları hizmet olarak; taşımalı yemek hizmeti, yerinde yemek hizmeti ve organizasyonlar için yemek hizmeti sunar. Yapılacak olan hizmetin ayrıntısı hizmet alacak kişi ile yemek firması arasında yapılan görüşmeler sonucunda belirlenir.

Yemek firmalarının sunduğu hizmetler, hizmet alacak kişinin beklentisi ve istekleri, işletmelerin yeterli alanı olup olmaması, faaliyette bulunduğu sektör ve çalışan sayısı vb. etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Burada önemli olan ise müşterinin isteklerini tam anlamı ile anlamak ve hizmeti o doğrultuda sunabilmektir.

Yemek Firmaları İle Dengeli Ve Düzenli Beslenme

Yemek firmaları ile dengeli ve düzenli beslenmek mümkündür. Yemek firmaları pek çok kişiye yemek hizmeti sunuyor olsa da hizmet alan kişilerin gün içerisinde dengeli ve düzneli beslenmesine etkisi oldukça fazladır. Özellikle yemek hazırlama gibi meşakatli süreç ile uğraşmaya vakti olmayan kişiler için en uygun alternatif ev yemeği lezzetinde sağlıklı hizmet sunan catering firmalarıdır. Ayrıca yemek şirketi tarafından yapılan lezzetli yemekler tam zamanında müşteriye ulaştırılarak müşterinin herhangi bir zaman kaybı yaşamadan ve uğraş göstermeden ddüzenli beslenmesine olanak tanır.

Yemek firmaları hazırlık öncesi menü planlaması yapar. Yapılan menü planlamaları ile hizmet alan kişiler catering firmaları sayesinde lezzetli ve sağlıklı yemek yeme imkanına sahip olur. Bu sayede çalışanlar daha verimli çalışır daha az hasta olur ve sağlıklarını koruma fırsatı yakalar. Tüm bu imkanlar sayesinde yemek şirketleri pek çok işletme için önemli bir yere sahiptir.

Yemek Firmalarının Hizmet Verdiği Alanlar

Yemek firmalarının hizmet verdiği alanlar: işletmeler, hastaneler, okullar, yurtlar, açılış yapan iş yerleri, özel toplantıları olan firmalar, etkinlik düzenleyen kişi veya işletmeler şeklinde listelenebilir.  Özellikle toplu alanlarda yemek hizmeti verilecek ise akla ilk gelen catering şirketi ile anlaşmaktır. Çeşitli sebepler ile etkinliklerin düzenlenmesi ve iş yerlerindeki artışlar sebebi ile catering şirketleri sayısında da devamlı olarak artış görülür.

Sonuç olarak catering firması hizmetleri, sundukları imkanlar, geniş kitlelere hizmet verebilmesi, lezzetli ve sağlıklı yemekler sunabilmesi, dengeli ve düzenli beslenme imkanı tanıması ile pek çok işletmeye ve kişiye yemek hizmeti konusunda fayda sağlar. Bu sayede de çokça tercih edilir.

Yemek Firmaları
Yemek Firmaları

Yemek firmaları günümüzde sıkça karşılaştığımız gün içerisinde dengeli ve düzenli beslenmemize imkan tanıyan firmalardır.Aynı zamanda yemek firmaları hizmetleri ile pek çok kişinin lezzetli, sağlıklı ve kaliteli yemek hizmeti almasına olanak tanıyan insan hayatında önemli bir yere sahip olan firmalardır. Sanayileşmenin artması, insan sayısındaki artış ile birlikte dışarıda yemek tüketiminin artması ile yemek firmaları da artış göstermiştir.

Yemek firmaları yemekleri, sunumları, servis imkanları, menüleri ile farklı sebeplerden hizmet almak isteyen pek çok kişiye iyi ve kaliteli hizmet sunar. Ayrıca kurum ve kuruluşlara, şirketlere, etkinlik ya da organizasyonlara hizmet verir. Geniş yelpazeye sunduğu hizmetleri ile pek çok kişinin kaliteli hizmetten faydalanmasına imkan sağlar.

Yemek Firmaları Hizmetlerini Nasıl Sunmalıdır?

Yemek firmalarının hizmetlerini sunarken bazı noktalara önem vermesi ve devamlı olarak geri bildirimler ile geliştirmesi gerekir. Bu hususlar başta yemeklerin iyi bir şekilde bir araya getirilmesi ve sağlıklı lezzetli yemeklerin ortaya çıkartılması ile miktarlarının da fazla olması gerektiğidir. Ayrıca yemeklerin özelliklerini muhafaza etmesi ( sıcak yemeğin müşteriye sıcak ulaştırılması vb.) oldukça önemlidir. Aksi takdirde yemek lezzetli bile olsa kendi formunu korumadığı için müşterinin memnuniyetini tam olarak karşılaması mümkün olmaz. Yemek firmaları hizmetlerini sunmadan önce müşterisinin isteklerini tam anlamı ile anlaması ve müşterinin isteği doğrultusunda hizmetlerini sunması gerekir. Bu durumun gerçekleşmemesi halinde müşteri beklentisini hizmette bulamaz ve isteklerinin sunulmadığını gördüğü için memnun kalmaz.

Yemek Firmaları Ne Tür Hizmetler Sunar?

Yemek firmaları farklı çeşitlerde hizmet sunar. Buna farklı sebeplerden yemek şirketleri ile anlaşmak istenmesi ile farklı talepleri olan kişilerin yemek hizmetini almak istemesi neden olur. Yemek firmaları tarafından sunulan hizmetler: taşımalı yemek hizmeti, yerinde yemek hizmeti, tabldot hizmetleri, hazır paketli yemek hizmetleri ve ikramlık gibi pek çok hizmetler sunulur. Burada asıl önemli olan müşteriye en uygun hizmeti bulmak ve en iyi şekilde müşteri ile buluşturmaktır. İşini en iyi şekilde sunan catering firmaları da sahip oldukları deneyimler ile müşterilerine en doğru hizmeti bulur ve en iyi şekilde sunar.

Yemek Firmaları ile Anlaşmak

Yemek firmaları ile anlaşmak iyi ve kaliteli hizmet almak için oldukça mühimdir. Özellikle dışarıda yemek yeme durumunda olan kişilerin dengeli beslenmesi ve lezzetli yemek yemesi için catering şirketleri ile anlaşmak gerekir.

Yemek firmaları ile anlaşmak ekonomik açıdan ve zaman açısından sağladığı avantajlar ile önemli bir yere sahiptir. Avantajlarına ek olarak dengeli ve düzenli beslenme imkanı tanıyan yemek firmaları ile anlaşmak sağlıklı yaşamak için de oldukça önemlidir.

Sonuç olarak yemek firması, hizmetleri ile insan hayatından önemli bir yere sahiptir.Bu nedenle yemek firmaları ile anlaşmak ve yemek hizmetini kaliteli ve iyi bir şekilde almak için doğru bir seçim yapmak gerekir.

Yemek Firmaları
Yemek Firmaları

Yemek firmaları, günümüzde pek çok kurum kuruluşa ve etkinlik düzenleyen kişilere hizmet verir. İlk olarak otellerde verilen hizmet zaman içerisinde gelişime uğramış ve günümüzde görülen neredeyse hemen herkese hizmet verilen bir hizmet haline gelmiştir.

Günümüzde sıkça rastladığımız tabldot yemek hizmeti yemek şirketleri tarafından verilir. Bu hizmet başta firmalar olmak üzere fabrikalara ve çeşitli kurum kuruluşlara hizmet sunar. Buradaki kriter çalışan sayısının fazla olması ile birlikte az sayılı çalışanların olduğu firmalarda da yemek hizmeti alma imkanı  vardır.

Yemek Firmaları Kimlere Hizmet Sunar?

Yemek firmalar, çeşitli sektörde iş yapan firmalara, fabrikalara ya da kuruluşlara ve çeşitli organizasyon ve etkinlik düzenleyen kişilere hizmet sunar.  Yemek firmaları tarafından sunulan hizmetin çeşitliliği ile birlikte geniş kitlelere hizmet vermek de o denli kolaylaşır. Bu nedenle yemek firmaları tek tip hizmet vermek yerine hizmetinde çeşitliliğe gider ve geniş kitlelere hizmet sunar.

Yemek firmaları kişilerin düzenlemek istediği organizasyon içeriğine göre ikramlıklar ya da atıştırmalıklar hazırlar. İkramlıklarını ya da atıştırmalıklarını konsepte uygun sunar.  Bu şekilde yemek hizmeti gerek yemek olarak gerekse sunum olarak organizasyonun bir parçası haline gelir. Bu şekilde her organizasyona ya da etkinliğe ev sahipliği yapan kişilerin beğenisi kazanılmış olunur.

Avrasya Kurumsal catering firması olarak başta işletmelere olmak üzere pek çok firmaya hizmet verir. Bunun en büyük sebeplerinden biri kaliteli hizmeti müşterisi ile buluşturması ve çeşitli seçenekler sunmasıdır. Aynı zamanda Avrupa yakasında bulunan çoğu yemek şirketlerine oranla sahip olduğu deneyimi, çalışanlarının yetkinliği ve ilkeleri ile daha başarılı bir hizmet sunar. 

Yemek Firmaları Ne Tür Hizmetler Sunar?

Yemek firmaları temelde toplu yemek hizmeti sunar. Ancak sadece toplu yemek hizmeti olarak da bilinen tabldot yemek hizmeti sunmaz. Zamanla sektörün gelişime uğraması ile birlikte sunulan hizmette de çeşitlilik yaşanmıştır. Bu nedenle tabldot yemek hizmetinin yanı sıra başta yerinde yemek hizmeti, taşımalı yemek hizmeti ve paketli yemek hizmeti olmak üzere çok çeşitli hizmetler sunulur. Bu hizmetler müşterinin talebine göre değişiklik gösterir.  Burada önemli olan yemek firmasının tüm bu hizmetleri kaliteli ve en iyi şekilde müşteriye sunabilmesidir. Aksi takdirde hizmetin çeşitliliği müşteri için anlam ifade etmez ve memnuniyet de azalır.

Avrasya Kurumsal gerek çeşitli hizmeti gerekse her aşamada yürüttüğü titiz çalışması ile Avrupa yakasında bulunan her işletmeye ya da kişilere kaliteli yemek hizmeti alma olanağı tanır. Bu nedenle yemek firması olarak Avrasya Kurumsal catering firmasını tercih etmek ve yemek hizmetini buradan almak iyi bir yemek hizmeti için gereklidir.

Kısacası catering firmaları özünde kişilere ya da işletmelere yemek hizmeti sunar. Bu hizmetin çeşitliliği ile birlikte de daha çok kişiye ulaşma ve hizmet verme olanağı artar.

Yemek Firmaları
Yemek Firmaları

Yemek firmaları, hizmetleri ile insanların yeme düzenini oluşturmasına ve dengeli beslenmesine olanak tanıyan firmalardır.Bu özelliği işinde yetkin çalışanlar tarafından hazırlanan lezzetli yemekler ve zamanında ulaşan hizmetler sayesinde gerçekleştirir. Ancak her yemek firması yemekleri ile kişilerin dengeli beslenmesine imkan tanımaz.Bunun en büyük nedeni menü planlamasının olmaması ve gıda mühendisleri ile diyetisyenleri bünyesinde çalıştırmamasıdır. Avrasya Kurumsal ise hem uzman kişileri şirket bünyesinde bulundurması hem de menü planlamaları ile müşterilerine dengeli ve sağlıklı beslenme imkanı sunar.

Yemek Firmaları Kimlere Hizmet Verir?

Yemek firmaları başta şirketler olmak üzere, okullara, yurtlara, hastanelere, şantiyelere, fabrikalara ve çeşitli nedenler ile organizasyon ya da etkinlik düzenlemek isteyen kişilere hizmet verir. Yemek hizmetinden faydalanmak isteyen bu kişiler ya da kurumlar bulundukları bölgede en iyi hizmeti veren firmayı bulmayı amaç edinir. İstanbul’da en iyi catering hizmetini sunan firmalardan biri olan Avrasya Kurumsal yemek firması pek çok kişiye tabldot yemek hizmeti sunar. Gerek sunumları gerekse yemekleri ile pek çok kişiye hitap eden Avrasya Kurumsal yemek şirketi İstanbul’da yer alan önemli firmalardan biridir.

Yemek Firmaları Hizmet Sunarken Nelere Özen Göstermesi Gerekir?

Yemek firmaları hizmet sunarken ya da sunmadan önce belli konulara özen göstermesi gerekir.Özellikle insan sağlığını doğrudan ya da dolaylı olarak olumsuz etkileme durumu söz konusu olduğundan yemek firmalarının çok fazla hassas davranması gerekir. Catering firmaları tarafından sunulan yemeklerin her daim sağlıklı, hijyen koşullarına uygun bir şekilde hazırlanmış ve kalite standartlarına uygun olması gerekir. Ayrıca sunulan yemeklerin mevsime uygun olması ve birlikte verilen yemeklerin uyum içerisinde olması gerekir.

Avrasya Kurumsal firması da yemeklerinde kullandığı ürünleri emin olduğu tedarikçilerinden alır, mevsime uygun meyve sebze seçiminde bulunur, menülerini uzman kişiler önderliğinde oluşturur, catering sektöründeki deneyimlerini aktif bir şekilde kullanır, sektörün yakından takipçisi olur ve müşteri memnuniyeti için gereken tüm hususları bünyesinde barındırmaya özen gösterir.

Yemek Firmaları Neden Önemlidir?

Yemek firmalarının önemli olmasının pek çok nedeni vardır.Bunlar: sundukları yemek hizmetleri ile insanların düzenli ve dengeli beslenmesine olanak sağlaması, gerek kullandığı sebzeler gerekse meyveler ile kişilerin sağlıklı beslenmesini imkan tanıması, dışarıda yemek zorunda kalan kişilere alternatif olması, zararlı yiyecekleri tüketmek istemeyen kişilere iyi bir seçenek olması, ev yemeği lezzetinde hazırlanan yemekleri dışarıda yenmesine olanak sunması şeklinde sıralanır.Ayrıca ekonomik olarak sunduğu avantajlar ile hizmet alan kişiler ya da almaya karar vermiş kişiler için büyük bir öneme sahiptir.

Sonuç olarak yemek şirketleri insan yaşamında önemli bir yere sahip olup, sağladığı avantajlar ile de daha da önemli bir yer edinir. Özellikle Avrasya Kurumsal yemek firması yemekleri, sunumları ve müşteri ilişkileri ile hem tabldot hizmetinde hem de catering firmaları içerisinde önemli bir yere sahiptir. 

Yemek Firmaları
Yemek Firmaları

Yemek firmaları çeşitli hizmetleri, servis imkanları ve lezzetli yemekleri ile insan hayatında pek çok kolaylık ve alternatifler yaratır.Bu seçenekler ve sağlanan kolaylıklar catering firmalarına olan talebin artmasına ve firma sayısının da artmasına neden olur.Başta İstanbul olmak üzere yurdumuzun birçok ilinde catering firması yer almaktadır.Bu catering firmaları da her geçen gün daha çok kişiye ulaşmakta ve yemek hizmetlerini insanlarla buluşturmaktadır.

Yemek Firmaları Neden Tercih Edilir?

Yemek firmalarının tercih edilmesinde birçok farklı unsur yer alır.Bu unsurlar; ekonomik olarak daha uygun hizmet veren yemek şirketleri kişilerin tercih etmesinde büyük bir etkendir.Ayrıca dengeli ve düzenli beslenmek isteyenlerin dışarıda sağlıklı ve besin değerlerince zengin yemek bulması oldukça güçtür.Bu da dengeli beslenme imkanı sağlayan catering firmalarının tercih edilmesine neden olur. Zamanında yemek teslimatı ya da yerinde yemek hizmetleri ile catering şirketleri müşterilerine düzenli beslenme imkanı tanır.Bu da gün içerisinde düzenli beslenmek isteyen kişilerin terich olarak yemek şirketlerini seçmesine neden olur.

Yemek firmaları kısa sürede sayıca çok fazla kişiye yemek hazırlığı ve sunumu yapabildiğinden büyük organizasyonlarda ya da etkinliklerde ilk olarak tercih edilir.Aynı zamanda kişilerin taleplerine cevap verebilecek niteliğe sahip catering şirketleri, müşterilerinin istediği çeşitli konseptlere uygun hizmet verebilir.Bu sayede hizmet alan kişilerin beğenisini kazanmış olur.

Yemek Firmalarını Tercih Ederken Nelere Bakılmalıdır?

Yemek firmalarını tercih ederken birçok şeye bakmak gerekir.Özellikle kaliteli hizmet almak için çok seçici olmak gerekir.Catering firması sayısı çok olduğundan bu seçim kişilerin işini daha da zorlaştırmaktadır.Bu nedenle iyi bir araştırma yapmak ve seçici olmak gerekir.Aksi halde sağlık problemlerine, lezzetsiz yemekler tüketmeye, kalitesiz bir hizmet almaya yol açabilir.

Yemek firmaları tercih ederken öncelikle firmanın ne denli kaliteli hizmet verdiğini bilmek, hijyen kurallarına uygun çalışmalar yapmak, standartalara uyup uymadığını kontrol etmek, müşteriler ile olan iletişimini değerlendirmek, sunulan yemeklerin lezzetlerine bakmak gerekir.Ayrıca gıda güvenliği, menü planlamaları, servis imkanları ve hizmet seçeneklerini de gözden geçirmek gerekir.Daha sonrasında yemek firmaları arasında tercih yapmak gerekir.Bu şekilde en iyi hizmeti sunan yemek firması bulunmuş olunur.

Yemek firmaları tercih edenler almak istediği hizmeti öncesinde belirlemeli ve ona göre yemek şirketine isteklerini belirtmelidir.Güçlü bir iletişim sayesinde yapılması istenilen ve yapılması gerekenler tam olarak belirlenmiş olunur.Bu sayede de yemek firmaları sunacağı hizmetin neler olduğunu net bir şekilde bildiğinden çalışmalarını planlar, hizmet alacak kişiler de istediği hzimeti alabildiğinden gün sonunda memnun kalır.

Sonuç olarak yemek şirketleri ile anlaşmanın pek çok sebebi olduğu gibi seçim yapılmasında da pek çok unsur yer alır.Hizmet alacak kişilerin bu unsurları göz önünde tutarak tercihlerini yapması kaliteli ve iyi bir hizmet almasını sağlar.Bu nedenle bu tür hususlara dikkat etmek gerekir.

Yemek Firmaları
Yemek Firmaları

Yemek firmaları; büyük ya da küçük ölçekli firmalara, düğün, nişan, kına gibi organizasyonlara yemek hizmeti sunar. Her bir kişi ya da işletmeye talepleri doğrultusunda planlama yapar ve plan çerçevesinde de hizmet verir. Başta Avrasya Kurumsal yemek firması olmak üzere tüm yemek firmalarının en temel hedefi müşterilerinin isteklerini hizmetine yansıtarak memnuniyeti artırmaktır.

Yemek Firmaları ile Tedarikçi Firma

Yemek firmalarının sunduğu hizmetin en temel açıklaması, tedarikçilerinden aldığı ürünlerle yemek hazırlaması ve müşterileri ile buluşturmasıdır. Ancak işin özü bu kadar kolay olmamakla birlikte hem plan hem de zaman gerektiren bir süreçten geçilir. Bu sebeple çoğu işletme yemek hizmetini kendi bünyesinde değil yemek firmaları ile anlaşarak çözümlemek isterler. Bu noktada yemek firmasının anlaştığı ve ürünleri tedarik ettiği tedarikçi firma da büyük bir önem kazanır. Eğer tedarikçi firma kaliteli ürünler barındırıyor ve yemek firmalarına son kullanma tarihi geçmemiş, gerekirse yeni mahsul, şartlara uygun muhafaza edilmiş ürünleri veriyorsa sonucunda elde edilen ürün aşçıların maharetiyle birlikte harika bir tada dönüşür. Tam tersi bir durum da ise lezzetli yemeklerin yapılması mümkün olmayacağı gibi insan sağlığını olumsuz etkileyecek durumlar da yaşanabilir. Bu nedenle yemek firmalarının mutlaka tedarikçilerini özenle seçmelidir.

Yemek Firmaları ile Özel Sunumlar

Yemek firmaları işletmelere hizmet sunduğu kadar organizasyonlara ya da etkinliklere de yemek hizmeti verir. Burada sunulan hizmet işletmelere verilen hizmetten bir parça farklıdır. Özellikle etkinliklerde daha çok ikramlık - atıştırmalık ürünler ön plana çıkar. Bu anlamda hazırlanan ikramlıkların sunumu da önem kazanır. Görsel bir şölen ile hazırlanan atıştırmalıklar davetlilerin yemeden önce beğenisini kazanır. Ayrıca etkinliğin ya da organizasyonun konseptine göre de bir bütünlük oluşturmak isteyen yemek şirketleri bu hususta gerekli planlamayı bünyesinde uzmanlarla birlikte yapar. Sonucunda da hem görsel hem de lezzet bakımından harikalar yaratır.

Yemek firmalarından hizmet alındığında menü içeriklerinden sunulacak yiyecek ve içeceklere kadar hemen her şey özenle hazırlanır. Ayrıca müşterilerin istekleri de birebir hizmete yansıtılmaya çalışılır. Böylece müşteri ve davetlileri gün sonunda hizmetten memnun kalırlar.

Yemek Firmaları ile Hızlı Servis

Yemek firmaları ile anlaşma gerçekleştiğinde eğer ki taşımalı yemek hizmeti alınıyorsa yemekler hazırlanarak müşterinin olduğu noktaya ulaştırılır. Bu aşamada özel ekipmanlar kullanılır ve üstün koruma ile gerekli noktaya teslim edilir. Ancak her yemek şirketi yeterli korumaya sahip donanımları bünyesinde bulundurmadığından yemekler hem görsel hem de lezzet bakımından formunu bozar. Özellikle soğuyan yemekler lezzetin tam olarak alınmasına engel olur. Bu nedenle hızlı servis imkânı hem yemeklerin lezzetini korumak hem de hizmetin zamanında ulaşması için oldukça mühimdir. Yemek firmaları da bu hassas konuya ayrıca bir önem vererek olası gecikmelere ya da formu bozulmuş yemeklerin ulaştırılmasına mâni olur.

YEMEK FİRMALARI
YEMEK FİRMALARI

Yemek firmaları insanlara yemek hizmeti sunduğundan verdikleri hizmetlerin tümü büyük öneme sahiptir. İnsan sağlığı başta olmak üzere çalışanların verimli biz gün geçirmesine kadar çok büyük bir etkiye sahiptir. Bu nedenle yemek firması seçimi titizlikle yapılmalı ve hijyen koşullarının sağlandığı, menülerin özenle hazırlandığı firmalar tercih edilmelidir. Aksi takdirde gıda zehirlenmeleri ya da yedikleri yiyecekler ile doymama vb. sorunların yaşanması olasıdır.

Yemek Firmaları Denetimi

Yemek firmaları insan sağlığını doğrudan etkileyecek hizmet sunduğundan denetlenmesi ve gerekli kontrollerin yapılması mühimdir. Başta gerekli kurumlar olmak üzere şirket içerisinde de düzenli denetimlerin yapılması şarttır. Özellikle tertip düzen ve temizlik konusunda şartların sağlanıp sağlanmadığından emin olmak gerekir. Bu da belirli periyotlarla yapılan denetimlerle ortaya çıkar. Aynı zamanda personelleri nasıl bir çalışma gerçekleştirdiği ve kişisel hijyene ne denli uydukları da bu kontrollerde dikkate alınmalıdır.

Catering hizmeti almaya karar vermiş kişiler de yemek firması ile anlaşacak ise firmanın temizliğinden ve şirket politikalarından haberdar olması gerekli şartları sağlayıp sağlamadığından emin olması gerekir. Bu da firmaların aldıkları belgeler ile mümkün olabilir. Başta gıda güvenliği ve hijyen sertifikası bulunan şirketler olmak üzere güncel tarihli belgeleri bulunan firmalar tercih edilmelidir.

Yemek Firmalarını Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek firmaları ile anlaşmaya karar verilmiş ama hangi firma ile anlaşılacağı netleşmemiş ise bazı hususlar seçimlerin daha kolay yapılmasını sağlar. Firmalarda bulunacak bu hususlar kaliteli hizmet alımını sağlayabilir. Bu yüzden aşağıda sıralanan hususları seçim yaparken göz önünde bulundurmak gerekir;

  • Firmanın tabldot sektöründeki deneyimi,
  • Çalışanların işinde ehil olup olmamaları,
  • Şirket politikaları, vizyon ve misyonları
  • Hijyen koşullarına uygun çalışma yürütmeleri,
  • Tedarikçi firmaların hangi firmalar olduğu,
  • Yemek hazırlık sürecinin hangi ortamda gerçekleştiği,
  • Gıda mühendisi ya da uzman kişilerin yemek şirketi bünyesinde çalıştırılıp çalıştırılmaması vb. tüm hususlar sıralanabilir.

Yemek firmalarını tercih ederken ayrıca örnek menü içeriği istemek ve menülerde esnekliğin olup olmadığını öğrenmek de önemli hususlar arasındadır. Böylece menülerin isteklerinize uygun olur.

Yemek Firmalarından Hizmet Alımı

Yemek firmalarını seçerken kendi beklentilerinizi ve bulunduğunuz bölgedeki firmaların sunduğu hizmetleri bir arada değerlendirerek en uygun seçimi yapabilirsiniz. Daha sonrasında da anlaşmayı gerçekleştirerek deneme sürecine girilebilir. Süreç içerisinde de gerekli değerlendirmeler yapılarak memnun kalınması ile orantılı olacak şekilde hizmetin süresi uzatılabilir. Bu noktada yemek şirketlerine düşen görev her daim hijyen şartlarının sağlandığı ve gıda güvenliğine özen gösterildiği catering hizmetinin müşteri ile buluşturulmasıdır. Aksi halde insan sağlığının tehlikeye girmesi ve sektördeki başarı elde edememesi yüksek olasılıktır.

Yemek Firmaları
Yemek Firmaları

Yemek firmaları tabiri 2017 itibariyle daha çok karşımıza çıkmaktadır. Gelişen Türkiye ve globalleşen dünya her sektörü profesyonelleşmeye ve uzmanlaşmaya itmiştir. Bu sebeple firmalar artık kendi yaptığı hizmetleri dışarıdan “outsourcing” yoluyla daha sık almaya başlamıştır. Yemek firması da bunlardan biridir.

Yemek firması, toplu yemek üretimi yapan firmalara verilen bir addır. Bir yemek firması, önceden anlaşmış olduğu müşterileri için günlük olarak yemek üretir ve sunum yapar. Yine yemek bittiğinde, yemeklerin toplanması ve temizlik de yemek firmasının görevlerindendir. Kısacası yemek firması, yemek üretiminden, sunumuna ve temizliğine kadar geçen süreci bir bütün olarak üstlenen ve bu hizmet neticesinde kişi başı fiyatlandırma yapan firmadır. Yemek firmaları birçok hizmet vermektedir. Fakat bunu yaparken birden fazla dala ayrılmıştır. Bunlar; Taşımalı yemek hizmetleri, yerinde üretim yemek hizmetleri ve organizasyon-catering hizmetleridir. Taşımalı yemek hizmeti, yemeklerin yemek firmasının mutfağında üretilip yemeklerin müşterinin mutfağına taşınması yoluyla verilir. Yerinde üretim yemek hizmeti, yemeklerin müşterinin mutfağında üretilmesi şeklinde yapılır. Organizasyon-catering hizmeti ise genellikle tek seferlik olup, müşterinin istekleri doğrultusunda özelleşmiş yemekler ve ekstra taleplerle gerçekleştirilir. Size en uygun seçeneği seçerek bu şekilde yemek firmanızı seçebilirsiniz.

Bir yemek firması günlük ortalama 1000-1500 yemek üretmektedir. Bu firmanın büyüklüğüne ve ne kadar iş yaptığına bağlı olarak değişmektedir. Yemek firmalarını büyük ölçekli olması maliyet olarak da firmayı etkilemektedir. İyi bir yemek firması maliyet ve hazırlanan yemeğin dengesini iyi sağlar. Bir yemek firması ile anlaşmadan önce hijyen olarak da kaliteli firmalar seçmelisiniz. İnsan sağlığı açısından yemek firmaları bünyelerinde beslenme ile ilgili insanlar çalıştırmaktadır.

Bir catering hizmeti almadan önce seçeceğiniz yemek firmaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Verilecek bir davet, organizasyon ya da personelleriniz için sunulacak yemek hizmetinin taze ve lezzetli yiyecek & içeceklerden oluşması onlar açısından son derece önemlidir. Bu hizmeti alan kişiler için en temek ihtiyaçtır. Bununla birlikte iyi yemek hizmeti, sadece lezzetli yemek pişirilmesinden ibaret değildir. Pişirilen yemeğin hijyenik koşullarda ve gerekli sıcaklıklarda müşteriye gönderilmesi ve servise sunulması iyi yemek hizmetinin bir parçasıdır. Bu durum da önemli bir tecrübe gerektirir. Yemek firmaları bu konuda da hızlı olmalıdırlar. Aynı şekilde yemeğin görseli de oldukça önemlidir. Bu gibi konular yemek hizmeti veren kurumlara aittir.

Aynı şekilde bu yemek hizmetleri sadece sanayi ve ya iş yerleri için değildir. Yapacağınız düğün, nişn, koktely gibi kalabalık etkinliklerde de tercih edilmektedir. Bu yüzden yemek firmaları gün geçtikçe daha da artmaktadır.

Avrasya Kurumsal Yemek Hizmetleri bu alanda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Avrasya Kurumsal Yemek Hizmetleri, en güncel ve trend davet ve organizasyon modelleri ile müşterilerinin en iyi catering hizmeti almasını sağlamaktadır.

Yemek Firmaları
Yemek Firmaları

Toplu yemek üretimi ve dağıtımı yapan yemek firmaları hem özel günlere hizmet vermektedir hem de toplu çalışanların olduğu kurum veya kuruluşlara hizmet vermektedir.

Yemek firmaları belli kurallara göre öğün hazırlamaktadır. Kalori değerleri, protein oranları ya da kullanılacak yağ oranına kadar titizlik ile hesap edilerek müşterilerine hizmet verir. Bu firmaların denetlenmesi de oldukça önemlidir. Temizlik, hijyen ve yemek koşulları tek tek incelenir ve belirli kurallar çerçevesinde hizmet verir. Amacı sadece yemek satmak değil; kalite performansı olarak en iyi hizmeti sunmaktır.

Ayrıca kullanılan tüm malzemeler de özenle ve detaylı bir şekilde araştırılıp incelendikten sonra alınır ve yemek yapımında kullanılır. Böylece yemeği tüketen insanlar da kalite standartlarına göre bir öğün yemiş olurlar. Verilen hizmet bununla da sınırlı değildir. Ayrıca pasta, börek, kek ya da kurabiye gibi tercihe bağlı olarak özel günler için de özel menüler hazırlanır. Bu şekilde özel günlerde de yine kaliteli yemek ve çeşitleri ile tüm misafirleriniz ağırlama imkânı da sunar. Sizleri yemek yükünden kurtarmak ve ekonomik açıdan da daha uygun fiyatlarla toplu yemek organizasyonlarınızda da yardımcı olan yemek şirketleri vardır.

Her toplu yemek yapımında tüm kurallara uygun bir şekilde hareket eden firmalar, sizlere üstün hizmet kalitesini sunmak için hizmetinizdedir. Bu tür organizasyonlarda ilk tercih bu firmalardı.

Toplu yemeklerin yapımındaki en ekonomik ve en ucuz İşçilik ile hem zaman kaybından hem de ekonomik olarak büyük artılar taşımaktadır. Sadece bununla bitmeyen bir sektördür. Doğum günleri, cenaze törenleri, nişan veya düğün organizasyonları gibi pek çok alanda da toplu yemekleri temin edebileceğiniz yemek şirketleri üstün hizmet ve kalite performansıyla da göz doldurmaktadır. Kullanılacak her malzeme, yapılan her yemek Uzman bir ekip tarafından denetlenmektedir. Böylece siz müşterilerimize sağlık koşullarına uygun, hijyenik ortamda yapılan yemekleri sunmaktayız. Ayrıca günlük listeler protein bazlı olup kalori hesabı da yapılarak hazırlanmaktadır. Yine sizlerin tercihine bağlı olarak da yemek seçenekleri bulunur.

Yemek şirketleri anlaştıkları firma ya da kuruluşlarla sözleşmelerini bir yıllık yaparlar. Her iki tarafta bu anlaşmadan memnun kalırlarsa yine yıllık olarak sözleşmelerini yenileyebilirler. Her alanda sizlere yardımcı olan bu sektör günümüz koşullarında önemini iyice artırmıştır ve hem ekonomik anlamda hem de işgücü anlamında minimum seviyede performans harcamanıza da yardımcı olur. İşte tüm bu hizmetlerden ve uzman ekip tarafından kontrol edilen yemeklerden yararlanmak için yemek şirketlerini tercih edebilirsiniz.

Yemek firmaları

Son dönemlerde oldukça popüler olan bu sektör tüm toplu organizasyonlarınız için yemek sipariş almaktadır. Yapılacak nişan düğün cenaze törenlerinde sizlerin yanında olup sizlere en kaliteli hizmeti vermek için yemek firmaları bulunmaktadır. Sadece bu organizasyonlar için değil, personel sayısının fazla olduğu fabrikalar, şirketler, kurum veya kuruluşlarla da anlaşmalar yapıp onların bir yıllık yemek ihtiyaçları yine bu yemek firmaları tarafından karşılanmaktadır. Yemek firmalarının da dikkat etmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Kullanılan malzemenin kalitesi, yemeği yapan ekip ve kadrosu, bütün bunları denetleyen diyetisyenler ve gıda mühendisleri başta olmak üzere bütün çalışanların sağlık koşullarına uygun ve hijyenik ortamda yemek yapmaları da önemlidir. Yaptığımız her iş tüm standartlara uygundur ve sizlerin en iyi öğünleri yemeniz için kaliteli bir şekilde hizmet almanız için size sunmaktayız.

Yemek listelerimiz özenle hazırlanmaktadır, yine alanında uzman ekip kadromuz tarafından da günlük listeler kontrol edilmektedir. İşte bu sayede protein ve kalori dengesi de sağlanır. Böylece sizler birbirine uyumlu yemekler yiyerek öğün kalitenizi yüksek seviyelere çıkarabilirsiniz. Bizler yemek firmaları olarak müşterilerin öncelikle sağlık koşullarına uygun, sonra da gerekli besini almaları için sizlere uygun yemekler yapmaktayız. Bu nedenle de toplu yemek alımlarında iç rahatlığıyla yemek firmamızı tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlara kaliteli yemek yemenin tek adresi bölgemizde bulunan ve sizlere sunduğu üstün kalite ve düşük fiyat performansı ile Müşterilerimize en güzel yemeği yedirmek için buradayız. Yemek firmamız kullandığımız her malzemeyi titizlikle seçip bunları daha özenli bir şekilde yemek olarak karşınıza çıkarırlar. Bununla bitmeyen pek çok hizmeti de vardır. Doğum günleri, cenazeler, nişan ve düğün gibi özel günler için de özel siparişler doğrultusunda sizler için pasta, börek, kurabiye, tatlı çeşitlerinin tümü ile size en iyi hizmeti vermek bizim için oldukça önemlidir.

Yemek firmalarında üstün kalite ve performans hizmeti ile birlikte sizlere güzel yemekler yapıyoruz. Bu sadece bu hizmeti vermiyoruz bunun yanı sıra özel günler için ayarlanan liste ve menüleri kendiniz oluşturup o güne ait hangi yemekleri tercih etmek istiyorsanız onları sizlere getiriyoruz. Doğum günü nişan Töreni veya ölüm törenlerinde Yine sizlerin tercih etmiş olduğu yemek listeleri ve menüleri belirlediğiniz saat ve yeri teslim ediyoruz.

Menüler bu kişilerin belirlediği protein ve karbonhidrat, protein değerlerine göre belirlenmelidir. Ancak bu koşullardan üstün yemek hizmeti ve kalite performansı sergilenebilir. Özellikle düğün ölüm ve nişan törenleri gibi geniş çaplı olan organizasyonların tamamında sizlerin vermiş olduğu listelere göre hazırlanan bu yemekler tüm sağlık koşulları kurallarına uygun bir şekilde hazırlanır. Ayrıca yapılan yemek yerleri de hijyenik ortam esasında alır.

Yemek firmaları piyasa koşullarının çok çok altında bulunan hizmet bedelimiz performansımıza bağlı olarak çok düşük kalmaktadır. Alacağınız hizmet karşılığında ödediğiniz miktar çok az bir bedel olacaktır. Böylelikle uygun fiyata en kaliteli yemekleri yemek için bu firmaya başvurabilir ve bizim lezzetlerimizi tadabilirsiniz. Yaptığımız her yemek sizler için özel olup, bütün kalite koşullarına uygundur. Karbonhidrat protein ve yağ oranları tek tek hesaplanarak yapılan yemek listeleri sizlerin seçimine göre güncellenip hizmetinize sunulmaktadır. Böylelikle istediğiniz menü ve istediğiniz listeyle bize başvurup anlaşma şansını yakalayabilirsiniz. Yapılan yemeklerin hepsinde kullanılan malzemeler son derece kalitelidir. Ayrıca gıda mühendisleri ve diyetisyenlerin kontrol ettiği aynı zamanda onay verdikleri menülerimiz sayesinde sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. Bütün sağlık koşullarına uygun olarak dizayn edilmiş olan yemek yapılma alanları da sizler için hijyenik ortamlara uygun bir hale getirilmiştir.

Teklif Talep Formu